kobieta trzymająca w rękach iPhone 11
Flagowy produkt Apple'a: iPhone, zostanie zaprezentowany tradycyjnie we wrześniu | fot.: stock.adobe.com

Więcej niż iPhone 12 i Apple Silicon, czyli kilka słów o gorących technologicznych nowościach

Drugą połowę roku w Apple zdominuje wprowadzenie iPhone’a 12. Ale firma Steve’a Jobsa ma w zanadrzu dużo więcej: na przykład pierwsze komputery z własnym procesorem, czyli Apple Silicon. Można się także spodziewać nowych wersji i aktualizacji w zakresie urządzeń wypuszczonych na początku roku: iPhone’a SE, iPada Pro z Lidarem i MacBooka Air z ulepszoną klawiaturą.

iPhone 12 i iPhone 12 Pro

Flagowy produkt Apple’a: iPhone 12, zostanie zaprezentowany tradycyjnie we wrześniu. W związku z pandemią koronawirusa sprzęt prawdopodobnie trafi do sprzedaży już w październiku. Wizualnie nowe smartfony maja być mieszanką iPhone’a 5 i iPada Pro, co wskazuje na tendencję upodobniania do siebie poszczególnych produktów z jabłkowym logo. Takie plotki krążą także na temat nowych iMaców. Spodziewane są 4 nowe modele telefonów, z czego dwa mają należeć do segmentu premium. Warianty Pro wyposażone zostaną w ekrany 6,1 i 6,7 cala oraz 3 główne kamery i czujnik Lidar. W pozostałych modelach iPhone’a 12 wyświetlacz będzie mieć 5,4 i 6,1 cala i 2 główne kamery.

A zatem podsumowując spodziewamy się następujących modeli: 5,4-calowy iPhone 12; 6,1-calowy iPhone 12 Max; 6,1-calowy iPhone 12 Pro; 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max.

Sporo kontrowersji wzbudziła ujawniona jakiś czas temu wiadomość, że w pudełku nowych telefonów Apple’a zabraknie ładowarki, a także słuchawek EarPods. Prawdopodobnie nie wpłynie to jednak w najmniejszym stopniu na cenę. Obniżeniu może ulec także pojemność baterii.

Apple Watch 7 i inne gadżety

Jako kolejny nowy gadżet, którego premiera została zaplanowana na wrzesień, zapowiadany jest następny wariant Apple Watcha. Pod względem wzornictwa nowy model nie będzie zbytnio odbiegał od ostatniego, ale otrzyma prawdopodobnie zupełnie nowe funkcje. Kolejna generacja zegarków powinna działać szybciej i mieć wyższą wodoodporność. Lepsza będzie także transmisja danych w trybie Wi-Fi i komórkowym, najpewniej z wykorzystaniem Wi-Fi 6 i 5G. O tej ostatniej jednak wspomina się z pewną ostrożnością.

Zupełnie nowe, spektakularne funkcje zegarka serii 7 obejmują możliwość pomiaru poziomu tlenu we krwi i wykrywania ataków paniki. Pewne jest to, że Apple Watch 7 otrzyma funkcję śledzenia snu w aktualizacji WatchOS 7. Z tego udogodnienia będą mogli korzystać również użytkownicy starszych wersji zegarków.

Od dawna krążą pogłoski o nausznych słuchawkach od Apple’a. W tym roku mają one ujrzeć światło dzienne jako Airpods Studio. Byłaby to pierwsza okazja do konkurowania z renomowanymi producentami sprzętu audio. Tym bardziej, że będą one lepiej współpracować z urządzeniami firmy Jobsa.

Apple Silicon i nowa odsłona iPada

Producent zapowiedział odejście od procesorów Intela i zapowiedział, że urządzenie z nowym procesorem Apple Silicon pojawi się w drugiej połowie roku. Jako pierwszy na rynek wejdzie prawdopodobnie 13-calowy MacBook Pro, jako następny przeprojektowany iMac. ARM MacBook Pro ma przypominać model obecny, ale wraz z jego pojawieniem się ustanie produkcja MacBooka Pro 13 na bazie Intela. To czyni ten model ostatnim z generacji.

Już w październiku ma natomiast ukazać się ekonomiczny iPad z 10,8-calowym wyświetlaczem. Nową wersję iPada Mini z 9-calowym wyświetlaczem zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Nowe produkty Apple’a zwykle ukazywały się światu we wrześniu. W tym roku wielka impreza ma się odbyć 8 września, nowy procesor zaś ma być premierowo zaprezentowany 27 października. Ponieważ jednak w tym roku z powodu koronawirusa wszystkie wydarzenia odbywają się online, Apple może z łatwością zmienić te terminy. Ta niepewność oczywiście podgrzewa jedynie emocje powodując przyspieszone bicie serca u wszystkich technomaniaków. Odliczamy więc ostatnie miesiące czekając na najnowsze propozycje giganta.

OLI

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …