dropshiping allegro
Dropshipping zalecany jest przede wszystkim małym sklepikom, a także osobom początkującym w tym biznesie, którzy to jeszcze nie sprzedają hurtowo swoich produktów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dropshipping na allegro – wszystko co należy o tym wiedzieć!

Nie da się ukryć, że branża e-commerce rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. Jednym z najpopularniejszych pomysłów na biznes przez internet jest dropshipping, który to charakteryzuje się jedynie małymi inwestycjami, a także stosunkowo łatwą konfiguracją. Czym dokładnie jest dropshipping? Na czym polega dropshipping na Allegro? Dla kogo dropshipping w sklepie internetowym jest optymalny? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Co to jest dropshipping?

Aby zrozumieć, czym jest dropshipping, warto wskazać na pewną istotną różnicę pomiędzy tym modelem, a tradycyjnym sklepem internetowym, mianowicie dropshipping nie wymaga magazynowania produktów, a także tego, aby posiadać w magazynie ich zapasów. W konsekwencji nie musimy przejmować się sprawami, które związane są z logistyką i przeładunkiem. Jest to świetna możliwość zaoszczędzenia gotówki, którą musielibyśmy w normalnych warunkach przeznaczyć na koszty magazynowe. Jak to więc działa w praktyce? Klient, gdy zainteresuje się pewnym produktem zamawia go i kupuje. Zadaniem właściciela danego sklepu jest to, aby w jak najszybszym czasie złożyć odpowiednie zamówienie u dostawcy. Ten natomiast zleca wysyłkę towaru nie do właściciela sklepu, lecz bezpośrednio do klienta. Całość polega więc na tym, że procesem wysyłki zajmuje się producent/hurtowania, natomiast sklep internetowy ma za zadnie jedynie zbieranie zamówień.

Dropshipping na Allegro- na czym to polega?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wygląda dropshipping na Allegro, znajdujesz się w dobrym miejscu, aby się tego dowiedzieć. Przede wszystkim konieczne na początku okaże się wystawienie aukcji na Allegro, która zwiera dany produkt, znajdujący się w magazynie hurtowni. Gdy klient zgłosi zamówienie, wówczas następuje automatyczne pobranie zamówienia. Następnie przesyłamy zgłoszenie do hurtowni, z którą podjęliśmy współpracę w tym zakresie. Musimy pamiętać, aby to zrobić, bowiem zamówienie nie zostanie wysłane bezpośrednio do hurtowni. Na końcu następuje wysyłka zamówienia do klienta, który po kilku dniach może cieszyć się z zamówionego produktu. Jest to idealny sposób na oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu. Można śmiało stwierdzić, że w tym przypadku jesteśmy odpowiedzialni za to, aby zareklamować asortyment i tym samym skupić się na tym, by zdobywać jak największą ilość klientów.

Dropshipping- dla kogo jest to idealne rozwiązanie?

Dropshipping zalecany jest przede wszystkim małym sklepikom, a także osobom początkującym w tym biznesie, którzy to jeszcze nie sprzedają hurtowo swoich produktów. Dodatkowo, to świetne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy woleliby nie zamrażać swoich środków w duże ilości produktów w magazynie. Zależy Ci na dużej oszczędności czasu? Z pewnością weź pod uwagę dropshipping. Jako sklep internetowy, nie musimy przejmować się wysyłką, bowiem hurtownia/producent zrobi to za nas, my musimy jedynie przekazać zlecenie odpowiedniej osobie. Towar zostaje wysłany możliwie najwcześniej, dlatego też klient po krótkim czasie może cieszyć się ze swojego zamówienia. Jest to także idealne rozwiązanie w przypadku towarów o dużych gabarytach. Ich transport we własnym zakresie z pewnością byłby dość problematyczny, na szczęście producent zrobi to dla nas. Zastanawiasz się zatem, jak to jest możliwe, że sklep internetowy zarabia? Wszystko za sprawą marży. Ustawiamy ją zgodnie z indywidualnymi preferencjami, a także możliwościami rynkowymi. Co więcej, możemy ją zmieniać właściwie kiedy chcemy, o dowolny procent lub kwotę.

Zalety i wady dropshippingu

Nie da się ukryć, że model dropshippingu ma wiele zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim wymagane są jedynie niskie inwestycje. Nie ma konieczności zamrażania pieniędzy, a także mamy do czynienia z regularnym przepływem środków pieniężnych, co z pewnością jest dla nas bardzo korzystne. Możliwa jest sprzedaż wielu produktów, od różnych producentów, dzięki czemu nasz sklep internetowy będzie kompleksowy. Warto wspomnieć o braku konieczności zarządzania stanami magazynowi, a także wysyłkami. Dostawa do klienta następuje w możliwie najszybszym czasie, a fundusze zostaną zapłacone dostawcy dopiero po tym, jak otrzymamy pieniądze od klienta. Niestety nie mamy kontroli nad jakością produktów, a także nad ich wysyłką. Trzeba także liczyć się z tym, że nie każde zamówienie będzie realizowane tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Sprawdź więcej informacji na temat dropshippingu na największym portalu aukcyjnym Allegro.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zakupy w allegro

Allegro postanowiło wprowadzić darmowe przesyłki i zwroty

Polski rynek e-handlu co roku notuje dwucyfrowe wzrosty liczby transakcji. W tym roku wartość całego …