dropshipping na allegro
Łącząc Allegro i dropshipping, decydujesz się na bardzo wygodne rozwiązanie, którego zalety doceni każdy początkujący sprzedawca internetowy | fot.: materiał partnera

Dropshipping na Allegro – poradnik krok po kroku

Działając już od ponad dwóch dekad, Allegro wypracowało sobie niekwestionowaną pozycję lidera na polskim rynku handlu elektronicznego. Dla wielu konsumentów serwis stanowi pierwsze miejsce poszukiwań wszelkiego rodzaju towarów. Świetnie sprawdza się zarówno w przypadku użytkowników o sprecyzowanych potrzebach, jak i klientów, którzy dopiero poszukują odpowiednich produktów dla siebie.

Z punktu widzenia sprzedawcy, Allegro stanowi olbrzymią bazę potencjalnych klientów, która tylko częściowo pokrywa się z gronem konsumentów robiących zakupy bezpośrednio w sklepach internetowych. Obecność w serwisie pozwala więc pozyskać wielu nowych odbiorców. Trzeba jednak pamiętać, że fakt ten wykorzystują również firmy konkurencyjne.

Zacięta konkurencja to jedno z największych wyzwań związanych ze sprzedażą na Allegro. Na szczęście serwis udostępnia wiele zaawansowanych rozwiązań, które pomogą Ci wybić się na tle innych firm i zdobyć zainteresowanie Twojej grupy docelowej. Mowa o takich funkcjach jak program darmowych dostaw Allegro Smart, program lojalnościowy Monety Allegro czy system reklamowy Allegro Ads.

Jak działa dropshipping na Allegro?

Podczas gdy Allegro stanowi jeden z podstawowych kanałów sprzedaży wielu dużych sklepów internetowych, początkujący przedsiębiorcy często wspomagają się dodatkowo dropshippingiem. To atrakcyjny model logistyczny, który pozwala na prowadzenie sprzedaży bez własnego zaplecza magazynowego. Polega bowiem na oferowaniu klientom towarów z asortymentów hurtowni, które w Twoim imieniu zajmują się składowaniem, pakowaniem i wysyłką produktów.

Takie rozwiązanie wiąże się nie tylko z oszczędnością czasu i pieniędzy, ale także z redukcją ryzyka inwestycyjnego. Za zakupione w hurtowni towary płacisz dopiero wtedy, gdy uda Ci się je sprzedać. Sprawia to, że nie musisz zamrażać gotówki, nabywając produkty, które będą tylko zalegać na stanie. To wszystko przekłada się na obniżenie kosztów rozpoczęcia sprzedaży w Internecie.

Łącząc Allegro i dropshipping, decydujesz się na bardzo wygodne rozwiązanie, którego zalety doceni każdy początkujący sprzedawca internetowy. Działalność tego typu jest nie tylko prosta w uruchomieniu, ale także w późniejszym prowadzeniu na co dzień. Cały proces sprowadza się do następujących kroków:

 1. W Allegro wystawiasz aukcje zawierające produkty z asortymentów wybranych hurtowni.
 2. Twój klient składa zamówienie na wybrany produkt.
 3. Zamówienie jest automatycznie pobierane do panelu administracyjnego Twojego sklepu.
 4. Przesyłasz zamówienie do hurtowni, z którą współpracujesz.
 5. Hurtownia zajmuje się wysyłką zamówienia do klienta.
 6. Rozliczasz się z hurtownią i dostarczasz dowód zakupu swojemu klientowi.

Dropshipping na Allegro krok po kroku

Dzięki dropshippingowi na Allegro możesz łatwo pozyskać dodatkowy kanał sprzedaży w sieci. Trafisz w ten sposób do grupy docelowej zainteresowanej Twoją ofertą, oszczędzając przy tym na reklamie, ponieważ serwis cieszy się ogromną rozpoznawalnością. Skorzystasz jednocześnie z zaufania, jakim użytkownicy obdarzają Allegro, i umożliwisz sobie sprawną analizę działań konkurencji.

Wszystkie te korzyści są w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków, które opisujemy poniżej:

Załóż firmę lub sprzedawaj w ramach działalności nierejestrowanej

Przed rozpoczęciem sprzedaży na Allegro warto założyć działalność gospodarczą. To nieskomplikowany proces, który otworzy przed Tobą wiele drzwi w świecie e-commerce. Na tę chwilę własna firma wydaje się niezbędna, jeśli chcesz wykorzystywać pełnię potencjału największego marketplace’u w Polsce.

Teoretycznie możesz też prowadzić sprzedaż w ramach działalności nierejestrowanej. Takie rozwiązanie narzuca jednak na Ciebie następujące ograniczenia:

 1. Limit przychodów w wysokości połowy pensji minimalnej brutto (jedynie 1505 zł miesięcznie w 2022 r.).
 2. Brak dostępu do konta firmowego w Allegro, które umożliwia wystawianie aukcji poza serwisem Allegro Lokalnie i swobodne korzystanie z marketingowych funkcji serwisu.
 3. Trudności w nawiązywaniu współpracy z hurtowniami dropshippingowymi, które preferują umowy z zarejestrowanymi przedsiębiorcami.

Jak widzisz, na pierwszy rzut oka działalność nierejestrowana może wydawać się kuszącą opcją, ale w przypadku dropshippingu na Allegro nie ma praktycznie żadnego sensu. Złóż więc wniosek CEIDG-1 online i otwórz jednoosobową działalność gospodarczą. To prosta forma biznesowa, która zdejmie z Ciebie wszelkie ograniczenia, narzucając jedynie koszty w postaci składek ZUS.

Zadbaj o kwestie prawne

Wielu początkujących sprzedawców zastanawia się, czy dropshipping na Allegro jest w ogóle legalny. Serwis nie dopuszcza bowiem pośrednictwa. Z tego względu to właśnie Ty musisz być oficjalnie sprzedawcą odpowiedzialnym za cały proces transakcji. Hurtownia dropshippingowa będzie w tym przypadku jedynie Twoim podwykonawcą, zajmującym się dostarczaniem i wysyłką towaru.

Aby mieć pewność, że działasz zgodnie z prawem, podczas przygotowywania oferty zadbaj o następujące elementy:

 1. Uzupełnienie wszystkich zakładek, takich jak „O mnie”, „Zwroty” czy „Polityka dostawy”.
 2. Informacja dotycząca możliwości dokonania zwrotu towaru w terminie 14 dni od zakupu.
 3. Przyjmowanie reklamacji i realizacja warunków rękojmi.

Pamiętaj również, że na sprzedawcy spoczywa obowiązek dostarczania kupującym dowodów zakupu. Upewnij się więc, że Twój asortyment objęty jest zwolnieniem z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, i zaopatrz się w system do wystawiania faktur imiennych. Jeżeli w swojej ofercie posiadasz produkty wyłączone z takiego zwolnienia (np. biżuterię z metali szlachetnych, urządzenia elektroniczne czy kosmetyki), musisz zakupić kasę fiskalną i ewidencjonować na niej wszystkie transakcje.

Zintegruj sklep z Allegro

W naszym poradniku skupiamy się na prowadzeniu sprzedaży na Allegro za pośrednictwem inteligentnej platformy sklepowej. To zdecydowanie najprostsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie. Przed rozpoczęciem działań wybierz więc oprogramowanie dopasowane do swoich potrzeb. Dzięki niemu zyskasz dostęp do takich udogodnień jak między innymi:

 1. gotowe integracje z hurtowniami dropshippingowymi,
 2. możliwość pobierania zamówień z Allegro do panelu administracyjnego sklepu,
 3. możliwość szybkiego wystawiania aukcji na Allegro z poziomu sklepu,
 4. automatyczna aktualizacja danych produktowych (np. cen czy stanów magazynowych).

Po wyborze odpowiedniej platformy e-commerce i utworzeniu własnego sklepu internetowego zintegruj go z firmowym kontem Allegro. Następnie wybierz hurtownie dropshippingowe, z którymi chcesz współpracować, i pobierz ich oferty na swoją stronę.

Wystaw aukcje

Dzięki nowoczesnej platformie sklepowej, szybkie wystawianie wielu aukcji na raz jest wyjątkowo proste. Wystarczy, że z listy produktów dostępnych w swoim sklepie wybierzesz te, które chcesz sprzedać w Allegro. Wszystkie dane zostaną przesłane do serwisu, tworząc gotowe oferty, a wszelkie zmiany będą na bieżąco aktualizowane.

Zauważ, że automatyzacja oszczędza Ci mnóstwo pracy. Zamiast tworzyć wszystkie aukcje ręcznie, w kilka minut zsynchronizujesz podstawowe dane na ich temat. Pamiętaj też, że z powodzeniem możesz korzystać z kilku kont Allegro i współpracować z kilkoma hurtowniami dropshippingowymi. Pozwoli Ci to na wygodną sprzedaż produktów z różnych kategorii.

Dopracuj oferty i sprzedawaj

Każdą aukcją warto dopracować, aby była jak najbardziej atrakcyjna dla potencjalnego klienta. Początkowo możesz korzystać z gotowych opisów i fotografii, dostarczanych przez hurtownie, ale z czasem warto zaktualizować wszystkie dane o własne treści. Dzięki temu wybijesz się na tle konkurencji i zaciekawisz użytkowników swoją ofertą.

Zadbaj o oryginalne, merytoryczne i wyczerpujące opisy produktów, a także o autorskie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Grafiki – z wyjątkiem miniatur – powinny pokazywać towar w użyciu i eksponować jego najważniejsze zalety. Pamiętaj także o przyjemnych dla oka i przyciągających uwagę szablonach aukcji.

Dropshipping na Allegro – podsumowanie

Prowadząc sprzedaż w dropshippingu na Allegro ( https://blog.sky-shop.pl/dropshipping-na-allegro/ ), wykorzystuj wszelkie udogodnienia, jakie oferuje serwis. Sięgając po odpowiednie narzędzia marketingowe i funkcje e-commerce, z łatwością zdobędziesz rzesze lojalnych klientów i zwiększysz ruch w swoim sklepie. Z czasem postaraj się też rozszerzyć działalność na kolejne kanały sprzedaży (np. Amazon, eBay, Ceneo czy sklep na Facebooku), które pozwolą Ci w pełni realizować założenia strategii omnichannel.

Materiał partnera

Sprawdź także

wzrost sprzedaży wykres

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Niemal każda osoba prowadząca swój sklep internetowy zastawia się, w jaki sposób zwiększyć sprzedaż. W …