pobieranie filmu z yt na androida
W przypadku smartfonów z Androidem pobieranie filmów z Youtube nie jest tak intuicyjne, jak na komputerach z Windowsem | fot.: stock.adobe.com

Jak pobrać film z Youtube na telefon z Androidem?

Telefony z Androidem są na tyle uniwersalne, że przejęły wiele funkcji komputerów osobistych. Jedynie oglądanie na nich Youtube bywa irytujące, bo pochłania pakiet internetowy i często naraża na niewyobrażalną liczbę reklam. A może by tak pobrać filmy na telefon? Tylko jak to zrobić?

Aplikacja czy strona?

W przypadku smartfonów z Androidem pobieranie filmów z Youtube nie jest tak intuicyjne, jak na komputerach z Windowsem. Niestety większość programów znanych z podstawowej platformy desktopowej nie ma swoich mobilnych odpowiedników. Ale są dwie odpowiedzi na pytanie o to, downlad from youtube to android. Można mianowicie zainstalować dedykowaną aplikację z Google Store lub pliku APK, albo skorzystać z któregoś serwisu internetowego, który umożliwia pobieranie filmów z YT bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Oba rozwiązania mają wady i zalety.

Aplikacja na Androida do pobierania filmów z YT

Przede wszystkim, biorąc pod uwagę to, ile tego typu aplikacji jest usuwanych przez Google z oficjalnego sklepu w związku z naruszeniami bezpieczeństwa, raczej należy sobie odpuścić instalację z niezweryfikowanych źródeł. Fakt, że programy w Google Play też nie są bezpieczne, jest poważną przeszkodą. Na pewno nie warto sugerować się kolejnością na liście propozycji. Dobrze by było poszukać sprawdzonego i naprawdę wiarygodnego programu, choć tak naprawdę nigdy nie będzie gwarancji, że działa on tak, jak powinien. De facto żadna z tych aplikacji nie jest zgodna z regulaminem YouTube, ale umówmy się – w tym momencie ważniejsze jest bezpieczeństwo niż regulamin.

Pobieranie z Youtube na Androida przez strony internetowe

To proste rozwiązanie: wystarczy na dedykowanej stronie internetowej wkleić link z Youtube’a i gotowe – po wybraniu opcji, plik zostanie automatycznie pobrany. Tutaj problemem mogą być znów wyskakujące reklamy i zgłaszane od czasu do czasu incydenty bezpieczeństwa. Generalnie jednak jeśli znasz jakąś stronę, która pozwala bezpiecznie pobierać pliki na desktopach, to możesz z niej korzystać też na urządzeniach z logo robocika. Pamiętaj jednak, że zwykle w tym przypadku masz ograniczoną liczbę opcji jeśli chodzi o formaty czy jakość klipu.

Zewnętrzne aplikacje: bezpieczne czy nie

Co do zasady niezalecane jest instalowanie programów z APK. Z drugiej strony, w sklepie Google nie będzie zbyt dużego wyboru programów do pobierania, więc użytkownicy stają przed trudnym wyborem: narazić własne bezpieczeństwo i instalować niezweryfikowane programy, czy posługiwać się niezbyt ergonomicznymi stronami do pobierania z Youtube. Jeśli znasz program, którego wydawcy ufasz, jeśli możesz sprawdzić na przykład sumy kontrolne pobieranego APK, a przynajmniej wiesz, jak sprawdzić uprawnienia takiej aplikacji, to możesz w miarę bezpiecznie z niej korzystać. I tak należy pamiętać o wyłączeniu instalacji z niezweryfikowanych źródeł zaraz po instalacji programu.

Skąd wziąć link do Youtube’a?

Pytanie jest pozornie proste, ale wielu użytkowników smartfonów z Androidem tak się przyzwyczaiło do apki YouTube, że próbują stamtąd wyciągnąć linki do swoich ulubionych filmów. Niestety – trzeba skorzystać z przeglądarki internetowej. Tak naprawdę nie ma znaczenia której. Dopiero tam można będzie skopiować link. Jeśli chcesz dotrzeć do jakiegoś z dawniej obejrzanych klipów, musisz mieć włączone zapisywanie historii YT. Wtedy po zalogowaniu w przeglądarce można będzie tę historię podejrzeć, włączyć z niej dowolny plik i wtedy skopiować jego adres. Nie ma na to prostszego sposobu.

Źródła

https://www.pcworld.pl/porada/Jak-pobierac-pliki-z-YouTube-na-Androidzie-i-iOS-Poradnik-2019,416341.html#sub222266

https://android.com.pl/artykuly/115448-sciaganie-z-youtube-na-telefon/

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zarządzanie aplikacjami

Mój T-Mobile – zarządzaj usługami firmy z aplikacji

W swojej codziennej pracy praktycznie nie rozstajesz się ze smartfonem? Teraz oprócz wysyłania e-maili czy …