opinie google
Prosty i sprawdzony sposób na zdobycie praktycznie nieograniczonej liczby opinii jest zamówienie ich w firmie, która świadczy usługi marketingowe | fot.: materiał partnera

Polecane usługi marketingowe: opinie Google

Opinie Google mają coraz większe znaczenie i wpływają na wizerunek firmy w internecie, ale jednocześnie wciąż są pomijane przez wiele firm. Tym samym popełniają one duży błąd, bo skupiają się na budowaniu marki w różnych serwisach, zamiast zacząć od podstaw i zdobyć pozytywne opinie. Te ostatnie wyświetlają się między innymi przy profilu firmy w wynikach wyszukiwania, więc jeżeli będzie ich niewiele lub będą pochodziły od niezadowolonych klientów, trudno będzie przekonać internautów, aby zaufali takiej firmie i wybrali jej ofertę.

  1. Czy warto zdobywać pozytywne opinie Google?
  2. Na co wpływają opinie w Google?
  3. Sprawdzona oferta zakupu opinii w Google
  4. Co warto wiedzieć o opiniach Google?

Jedną z przyczyn tego, że wiele firm ma tylko po kilka opinii jest to, że zazwyczaj klienci nie dają pozytywnych opinii firmom, z których usług są zadowoleni. Inaczej jednak wygląda sytuacja wtedy, gdy klient jest niezadowolony z poziomu obsługi, bo wówczas można się spodziewać, że szybko zamieści negatywną opinię. Co zatem można zrobić, aby poprawić średnią ocen lub zdobyć pierwsze opinie Google? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi firmy, która specjalizuje się w zdobywaniu takich opinii. Jest to o wiele bezpieczniejsze niż samodzielne zakładanie wielu kont lub proszenie znajomych o wystawienie oceny, ponieważ istnieje wówczas ryzyko, że Google uzna takie opinie za nieprawdziwe.

Czy warto zdobywać pozytywne opinie Google?

Od wielu lat wyszukiwarka Google cieszy się największą popularnością ze wszystkich tego typu narzędzi. Nic więc dziwnego, że praktycznie każda firma, która prowadzi jakiekolwiek działania marketingowe w internecie, skupia się przede wszystkim na tej usłudze. Opinie Google mogą być wystawiane przez wszystkich internautów i to niezależnie od tego, czy ktoś rzeczywiście skorzystał z usług danej firmy. Wystawione opinie wyświetlają się przy profilu firmy, który zazwyczaj prezentowany jest po prawej stronie wyników wyszukiwania oraz w mapach Google. Z tego powodu są łatwo dostępne i wielu internautów zwraca na nie uwagę. Jeżeli więc jakaś firma ma niskie oceny i negatywne opinie (nawet jeżeli są one efektem działania nieuczciwej konkurencji), to trudno jest jej zdobyć klientów.

Odpowiedź na pytanie, czy warto zadbać o to, aby na biznesowym profilu było jak najwięcej dobrych opinii, wydaje się więc oczywista.

Na co wpływają opinie w Google?

Często popełnianym błędem jest jednak samodzielne wystawianie wielu opinii, co zazwyczaj szybko zostaje wykryte przez algorytmy Google. Idealnym rozwiązaniem byłoby proszenie każdego zadowolonego klienta, aby po skorzystaniu z usług firmy poświęcił kilka minut na jej ocenienie, jednak w praktyce tylko niewielki procent użytkowników podejmuje takie działania.

Opinie mają ogromny wpływ na wizerunek firmy, a jeżeli są pozytywne, to firma automatycznie budzi większe zaufanie wśród klientów. Jest to także naturalna reklama dla firmy, szczególnie jeżeli w opiniach znajdą się informacje o konkretnych produktach lub usługach. Dodatkowo osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z oferty firmy, nie muszą tracić czasu na szukanie opinii na różnych stronach, tylko mogą łatwo wszystko sprawdzić w jednym miejscu. Kolejną zaletą opinii jest to, że zdaniem wielu specjalistów SEO mają one wpływ na wyniki wyszukiwania, bo Google nagradza w ten sposób firmy dbające o swoich klientów.

Sprawdzona oferta zakupu opinii w Google

Prosty i sprawdzony sposób na zdobycie praktycznie nieograniczonej liczby opinii jest zamówienie ich w firmie, która świadczy usługi marketingowe. Zanim jednak złoży się takie zamówienie, koniecznie trzeba się upewnić, że firma rzeczywiście wie, co robi i dodane przez nią opinie będą wyglądały naturalnie i pochodziły z wiarygodnych kont. Jeżeli nie chcesz ryzykować, że usługa zostanie źle wykonana, sprawdź polecane opinie na Google. Na Instalajki.pl możesz kupić zarówno pojedyncze opinie, jak i pakiety składające się z 20, 30, 50 lub nawet 100 opinii. W takim przypadku trzeba oczywiście pamiętać, aby zlecić ich stopniowe dodawanie. W końcu dziwnie by wyglądało, gdy firma, która do tej pory nie miała żadnych opinii, w ciągu kilku dni otrzymała ich aż kilkadziesiąt. Dużą zaletą tej oferty jest to, że klient ma możliwość samodzielnego przygotowania opinii, które następnie zostaną wykorzystane w procesie dodawania ich w internecie. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zlecanie ich napisania zewnętrznej firmie, ponieważ ta ostatnia z pewnością nie będzie znała specyfiki danego biznesu i trudno jej będzie wspomnieć w opiniach o wartościach, które są najważniejsze.

Co warto wiedzieć o opiniach Google?

Nawet kilka pozytywnych opinii może całkowicie odmienić jej wizerunek. Nie dość, że pozytywne opinie zachęcają klientów do skorzystania z usługi lub oferty, to dodatkowo pozwalają uwiarygodnić firmę. Niezależnie więc od tego, czy ktoś działa w branży już od wielu lat, czy dopiero startuje z biznesem, zakup opinii na pewno mu się opłaci i ułatwi dotarcie do wielu potencjalnych klientów.

Materiał partnera

Sprawdź także

GA google analytics

Google Analytics 4 czy Universal Analytics – co wybrać?

Przejście z Universal Analytics na Google Analytics 4 może początkowo wydawać się trudnym zadaniem. Nowe …