iPhone 7 bez wariantu 64 GB?

Premiera iPhone’a 7 planowana jest na wrzesień 2016. | fot.: Idealo

Wraz z każdym pojawiającym się na rynku modelem smartfonu zmienia się funkcjonalność tego typu urządzeń, a wraz z nimi ich techniczna specyfikacja. Dziś za pomocą nowoczesnego sprzętu możemy nie tylko prowadzić rozmowy telefoniczne, ale również zrobimy wysokiej jakości zdjęcie, zapiszemy tysiące utworów muzycznych i zainstalujemy mnóstwo aplikacji, które są pomocne na co dzień.

Tak wiele możliwości co prawda jest dużym udogodnieniem, ale też wymaga coraz więcej pamięci wewnętrznej, aby zaspokoić oczekiwania użytkowników. Dzisiaj model z pojemnością 16 GB należy już do mało atrakcyjnych.

Pojemność nowego iPhone’a

Jeśli wierzyć przewidywaniom fanów marki Apple, to najnowszy smartfon firmy z Cupertino nie będzie dostępny w wariancie z pamięcią o pojemności 16 GB, a jego podstawową wersją będzie ten z pamięcią 32GB. Wcześniej podobne przewidywania się sprawdzały, a jak będzie tym razem okaże się we wrześniu, bo właśnie wtedy przewidywana jest premiera iPhone’a 7. Oprócz tego pojawiają się opinie, że z rynku zniknie również wersja iPhone’a o pojemności 64 GB, która do tej pory była najchętniej wybieranym modelem smartfonów Apple.

Zmiana na lepsze?

Według ekspertów rezygnacja z wariantu 16 GB to dobra zmiana, bo modele z tą pojemnością pamięci wewnętrznej były najmniej popularne. Warto przy tym podkreślić, że w przypadku innych marek, jak Samsung, czy LG, najniższym standardem jest obecnie wariant 32 GB. Pomijając fakt, że 16 GB jest właściwie przeżytkiem, to rezygnacja z tej wersji jest też ukłonem w stronę użytkowników – iPhone nie jest wyposażony w możliwość zwiększenia pojemności pamięci poprzez kartę micro SD, stąd rozszerzenie pamięci wewnętrznej może spełnić ich oczekiwania.

Najbardziej popularny wariant

Zgodnie z przewidywaniami inne warianty najnowszego smartfona Apple to urządzenia z pamięcią wewnętrzną o pojemności 128 GB oraz 256 GB. Może się więc okazać, że wraz z pojawieniem się iPhone’a 7 firma zrezygnuje nie tylko z mało popularnego wariantu 16 GB, ale również wersji od dawna cieszącej się największym zainteresowaniem użytkowników, a więc 64 GB. Dane porównywarki cen idealo.pl potwierdzają, że wśród iPhone’ów 6 to właśnie ten wariant był wybierany przez prawie połowę konsumentów. Po iPhone’a 6 Plus sięgnęło 41% konsumentów, a po iPhone’6 – aż 62%.

Iphone 6 z 64 GB
Popularność modeli smartfonów iPhone 6 na stronach porównywarki Idealo w 2016 roku. | fot.: Idealo

Czy nowy iPhone Apple przyciągnie większą liczbę klientów?

Rezygnacja Apple ze smartfonów o pojemności pamięci wewnętrznej 64 GB być może jest próbą pozyskania większej liczby klientów decydujących się wcześniej na wariant 128 GB. Zgodnie z danymi idealo ten najdroższy model był najbardziej popularny wśród użytkowników modeli Plus (od 31% do 35%). Wszelkie przewidywania dotyczące pojemności i dostępnych wariantów najnowszego smartfonu firmy Apple są nieoficjalne i nie wiadomo czy się sprawdzą. Premiera iPhone’a 7 planowana jest na wrzesień i to właśnie wtedy dowiemy się czy marka zrezygnowała z mało popularnego wariantu 16 GB, a także – z tego cieszącego się największym zainteresowaniem użytkowników, czyli 64 GB.

Źródło: Idealo

Sprawdź także

iphone wymiana ekranu

Wymiana ekranu w iPhone 11 – wszystko, co musisz wiedzieć

IPhone 11 nie bez powodu nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością wśród sympatyków Apple. Choć telefon …