Jaki laptop Lenovo do pracy wybrać?

Dobry sprzęt ze wszystkimi udogodnieniami wpływa na komfort pracy i czyni ją łatwiejszą. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na wyposażenie swoich pracowników w laptopy zamiast komputerów stacjonarnych. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim praca może przebiegać znacznie sprawniej, a osoba zatrudniona może wykonywać ją nie tylko z biura, ale także z domu. Home office to bardzo popularne rozwiązanie. Służbowy laptop musi jednak spełniać określone warunki.

Wytrzymały laptop – czyli jaki?

Podstawą mobilnego komputera biznesowego powinna być lekka, ale także wytrzymała konstrukcja. W przypadku mniejszych ekranów o przekątnej 15,6 cala właściwa waga laptopa to maksymalnie 2,5 kg. Dzięki temu bez problemu można przenieść go w inne miejsce. Wytrzymałość podczas transportu jest równie istotna. Tworzywo sztuczne wysokiej jakości lub metal to najlepsze rozwiązania, które ochronią laptopa przed wstrząsami podczas podróży biznesowych. Większość nowoczesnych modeli komputerów mobilnych wyposażona jest również w wodoodporną klawiaturę.

Czas pracy baterii to podstawa

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze laptopa do pracy jest sprawdzenie pojemności akumulatora. Profesjonaliści cenią sobie możliwość przepracowania całego dnia na jednym ładowaniu bez konieczności podpinania go do zasilania. Bateria powinna więc wytrzymywać przynajmniej 8-10 godzin. Najlepsze modele wystarczają nawet na 16 godzin nieprzerwanej pracy na jednym ładowaniu. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas konferencji czy długich spotkań biznesowych, na których konieczny jest stały dostęp do informacji, wykresów, analiz.

Szybkość ma znaczenie

Podczas wyboru laptopa do pracy warto zwrócić uwagę na jego procesor. Nikt nie lubi być spowolniony przez sprzęt, odpowiednia wydajność to więc absolutna podstawa zapewniająca komfort pracy. Laptopy biznesowe powinny być wyposażone w układ Intel i5 lub i7. Zazwyczaj informacja o modelu procesora jest zawarta w nazwie, więc bez problemu
z rozpoznaniem odpowiedniego laptopa poradzi sobie nawet osoba, która nie zna się na elektronice

Większa pamięć – większe możliwości

Laptopy biznesowe powinny być również wyposażone w odpowiednio wydajną pamięć RAM. Obecnie najpopularniejsze są modele o pamięci 4 i 8 GB. Dzięki temu wszelkiego rodzaju programy i aplikacje mogą pracować bez zarzutu, nie powodując zbędnych opóźnień czy zawieszenia systemu. Bardzo ważną właściwością jest możliwość rozszerzenia pamięci RAM przy użyciu dodatkowych kości. Tym sposobem można zwiększyć wydajność laptopa bez ponoszenia dużych kosztów, przywracając mu pełną sprawność na kolejne lata.

Dodatkowe funkcje

Większość nowoczesnych laptopów do pracy posiada dodatkowe funkcje, które ułatwiają prowadzenie biznesu i usprawniają codziennie czynności. Wśród nich można wymienić:

  • czytnik kart pamięci,
  • czytnik linii papilarnych,
  • podświetlenie klawiatury.

Uwzględniając te kwestie, idealnym przykładem laptopa do pracy jest dostępny w ofercie Sferis.pl niezawodny Laptop Lenovo 81C7004FPB Core i7-8550U 15,6″ 8GB SSD 256GB Intel UHD 620 Radeon RX 560M Win10. Warto także zwrócić uwagę na dostępne w sprzęcie złącza. Podstawą są w tym wypadku USB 2.0 lub nowsze USB 3.0. W przypadku prezentacji multimedialnych i konieczności podłączenia sprzętu np. do rzutnika istotne będzie również złącze HDMI.

Dobry sprzęt ze wszystkimi udogodnieniami wpływa na komfort pracy i czyni ją łatwiejszą. Porządny laptop biznesowy to zazwyczaj koszt 3000-4000 złotych, jednak jest to inwestycja na kilka lat, która na pewno się opłaci.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

młoda dziewczyna siedząca z laptopem na kanapie

Jak wybrać tani laptop do domu?

Zakup nowego laptopa z reguły wiąże się z dość dużymi wydatkami. Jednak wcale nie musimy …