Samolot na płycie lotniska
Położony zaledwie 11 kilometrów od centrum Krakowa Port Lotniczy w Balicach im. Jana Pawła II to lotnisko, z którego nie korzystają już tylko mieszkańcy Małopolski. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gdzie zaparkować samochód przy Lotnisku Kraków-Balice?

Gdzie zaparkować samochód przy Lotnisku Kraków-Balice Położony zaledwie 11 kilometrów od centrum Krakowa Port Lotniczy w Balicach im. Jana Pawła II to lotnisko, z którego nie korzystają już tylko mieszkańcy Małopolski. Dzięki bogatej ofercie lotów rejsowych i czarterowych z oferty podkrakowskiego lotniska chętnie korzystają podróżni z całego kraju. Nawet bez tego perspektywy rozwoju byłyby obiecujące. W promieniu 100 kilometrów od lotniska mieszka bowiem 8 mln ludzi. Wszystko to spowodowało że w 2017 w Balicach odprawiono 20% więcej pasażerów niż rok wcześniej.

Gdzie zaparkować samochód przy Lotnisku Kraków-Balice

Położony zaledwie 11 kilometrów od centrum Krakowa Port Lotniczy w Balicach im. Jana Pawła II to lotnisko, z którego nie korzystają już tylko mieszkańcy Małopolski. Dzięki bogatej ofercie lotów rejsowych i czarterowych z oferty podkrakowskiego lotniska chętnie korzystają podróżni z całego kraju. Nawet bez tego perspektywy rozwoju byłyby obiecujące. W promieniu 100 kilometrów od lotniska mieszka bowiem 8 mln ludzi. Wszystko to spowodowało że w 2017 w Balicach odprawiono 20% więcej pasażerów niż rok wcześniej.

Jak dojechać na lotnisko i parkingi Balice?

W okolicy Portu Lotniczego Balice istnieje rozbudowana siatka dróg szybkiego ruchu. Bezpośredni dojazd w okolice lotniska i parkingów możliwy jest z obwodnicy Krakowa, którą jednocześnie biegnie autostrada A4 i droga ekspresowa S7. Do zjazdu w okolice lotniska służą węzły Balice I oraz Balice II. Od południa dojazd oprócz drogi S7 możliwy jest drogą krajową 44.

Parkingi przy lotnisku Kraków-Balice

Gdy już dotrzemy w okolice lotniska przekonamy się o bogatej ofercie lotniskowych parkingów. Mowa tu zarówno o zarządzanych przez władze portu parkingach położonych bezpośrednio przy terminalu i płycie jak i rozbudowanej siatce parkingów położonych przy drogach dojazdowych do lotniska. Rosnąca popularność Balic sprawia, że zwiększa się ilość podmiotów realizujących dodatkowe usługi dla pasażerów. Głównie są to właśnie parkingi. Jeśli chodzi o ofertę samego lotniska to jest ona dość standardowa. Tak jak przy innych portach lotniczych mamy tu wydzieloną strefę Kiss&Fly służącą do darmowego, kilkuminutowego postoju oraz tradycyjne parkingi długoterminowe. Wyróżnić można parking balice wielopoziomowy, który jednak przy postoju tygodniowym jest dwa razy droższy niż tradycyjny parking. Standardowy siedmiodniowy postój na parkingu terenowym kosztuje w Balicach 95 zł.

Sprawdź także: https://www.meteoprog.pl/pl/news/58996/

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Parking w centrum Warszawy – gdzie zaparkować?

Kierowcy poruszający się po dużych miastach narzekają na brak miejsc parkingowych. Mieszkasz w Warszawie? Od …