mechanik samochodowy katalizator
Oferty kupna zużytych katalizatorów samochodowych, które znajdziemy w Internecie, można liczyć w setkach, jeśli nie w tysiącach | fot.: stock.adobe.com

Na czym polega wartość katalizatorów samochodowych?

Katalizatory w samochodach Fiata często zawodzą – wynika to z cech montażowych takich pojazdów. Dość droga części w przypadku intensywnego użytkowania sprawdza się tylko kilka lat. Jednak co dalej – wyrzucić ją na wysypisko śmieci? Oczywiście, że nie! Możesz sprzedać swój katalizator na giełdzie Autocatalystmarket i dobrze na tym zarobić. W jaki sposób i czy jest to legalne? Odpowiadamy na te pytania.

Aby zrozumieć, dlaczego katalizatory samochodowe są tak cenione na rynku, najpierw zastanówmy się, czym jest to urządzenie i dlaczego się je wykorzystuje. Katalizator to niewielka część, która służy do oczyszczania spalin. Do tworzenia takich urządzeń wykorzystywane są metale: platyna i rod – w celu zmniejszenia emisji tlenków azotu podczas użytkowania samochodu. Istnieją również katalizatory utleniające, których zasada działania opiera się na wykorzystaniu platyny i palladu do neutralizacji węglowodorów i dwutlenku węgla.

Otóż, jak można zauważyć – w produkcji katalizatorów samochodowych wykorzystywane są cenne metale i to właśnie one sprawiają, że nawet zużyty katalizator może zostać sprzedany przez właściciela za całkiem niezłe pieniądze. Dokładny koszt cennych metali ustalany jest codziennie na londyńskiej giełdzie. Notowania cen metali: Pt, Pd, Rh i kurs wymiany walut decydują o tym, ile klient otrzyma za sprzedawany neutralizator. Cennik katalizatorów fiat https://autocatalystmarket.com/ w zależności od stopnia ich zużycia może sięgać nawet kilkuset dolarów amerykańskich!

Jak sprzedać katalizator w sposób szybki i opłacalny?

Oferty kupna zużytych katalizatorów samochodowych, które znajdziemy w Internecie, można liczyć w setkach, jeśli nie w tysiącach. Jak jednak wybrać z nich tę najbardziej opłacalną? Jeśli chcesz sprzedać katalizator pochodzący z samochodu marki Fiat, najlepiej wybrać giełdę z dobrym doświadczeniem pracy na rynku polskim i międzynarodowym. Nie warto podążać za jak najwyższym cennikiem – często oznacza to także, że wartość katalizatora zostaje wyceniona niepoprawnie i sprzedawca otrzymuje nawet mniejszą kwotę niż w innych miejscach. Giełda, która docenia swoją reputację, dokonuje wyceny katalizatorów na podstawie kilku kryteriów, z których podstawowe to:

  • Typ urządzenia (ceramiczne lub metalowe);
  • Kraj produkcji;
  • Długość czasu użytkowania;
  • Waga;
  • Jakość i rodzaj paliwa itp.

Ponadto giełda, która jest warta zaufania posiada wszystkie dokumenty zezwalające na działalność na rynku krajowym i międzynarodowym oraz nie tworzy problemów z udostępnieniem ich dla klientów.

Zatem jeśli posiadasz zużyty katalizator samochodowy z samochodu marki Fiat, nie wyrzucaj go na śmietnik: możesz otrzymać za niego całkiem przyzwoite pieniądze dokonując sprzedaży części na giełdzie Autocatalystmarket w sposób szybki, bezpieczny i zgodnie z prawem!

Materiał partnera zewnętrznego