zasady pielęgnacji zimą
Myśląc o pielęgnacji, z reguły skupiamy się twarzy. Powinniśmy mieć jednak świadomość, że zimą ciało również potrzebuje większego wsparcia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

5 zasad pielęgnacji skóry zimą

Zima to wyjątkowo trudny czas dla skóry. Narażona jest wtedy zarówno na działanie wiatru i mrozu, jak i niekorzystne, związane z niską wilgotnością powietrza, warunki w pomieszczeniach. Co możemy zrobić, aby wspomóc ją w tym okresie i sprawić, by wciąż wyglądała pięknie?

Po pierwsze: dobierz odpowiednie kosmetyki

Ważnym elementem pielęgnacji skóry jest dobranie odpowiedniego kremu. Jeśli jesteś zadowolona z tego, którego aktualnie używasz i sprawdza się on również zimą nie musisz się tym martwić – pozostań przy swoim wyborze. Jednak kiedy zauważasz, że skóra wygląda na przesuszoną, koniecznie działaj od razu.

– Zimą najlepiej wybierać kosmetyki hypoalergiczne. Dobrze, jeśli wybrany produkt ma w swoim składzie substancje kojące, które łagodzą podrażnienia, nawilżające (jak mocznik czy aloes) oraz chroniące przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych – mówi Paulina Słomczyńska, kosmetolog z Profemed Medycyna Estetyczna.

Po drugie: chroń skórę przed słońcem

Przed promieniowaniem UV chronimy się zazwyczaj latem – zimą niestety nie jest to dla nas tak oczywiste. To duży błąd, ponieważ temu działaniu jesteśmy poddawani przez cały rok, a teraz może być ono szczególnie niebezpieczne – promienie słoneczne odbijające się od śniegu działają jeszcze silniej. Co zrobić, aby odsunąć od siebie to ryzyko? Wystarczy pamiętać o stosowaniu kosmetyków z odpowiednimi filtrami. Dzięki temu zadbamy zarówno o bezpieczeństwo, jak i stan skóry, na której bez tej ochrony szybciej byłoby widać oznaki starzenia.

Po trzecie: wykorzystaj ten czas na zabiegi kosmetyczne

Aktualna pora roku to najlepszy czas na wykonanie niektórych procedur estetycznych.

– Peelingi chemiczne, mezoterapia, mikrodermabrazja, depilacja laserowa czy fotoodmładzanie – te zabiegi dobrze wykonywać zimą, ponieważ z jednej strony zmniejszamy ryzyko wystąpienia przebarwień, a z drugiej dajemy swojej skórze czas i dobre warunki do regeneracji – wyjaśnia Paulina Słomczyńska z Profemed Medycyna Estetyczna.

Jeśli nie jesteś pewna, jakie zabiegi sprawdzą się w Twoim przypadku, koniecznie poproś o poradę eksperta.

– Rozmowa ze specjalistą to szansa na indywidualne dopasowanie najlepszych procedur. Możesz również wybrać Kosmetyczny Pakiet Powitalny, który łączy w sobie taką konsultację oraz kilka pielęgnacyjnych i relaksacyjnych zabiegów, które pozwolą od razu odświeżyć wygląd – dodaje Paulina Słomczyńska.

Po czwarte: zadbaj o całe ciało

Myśląc o pielęgnacji, z reguły skupiamy się twarzy. Powinniśmy mieć jednak świadomość, że zimą ciało również potrzebuje większego wsparcia. Mniejsza ilość ruchu i siedzący tryb życia sprawiają, że mięśnie stają się spięte.

– Już 30-minutowy masaż pozwala poprawić krążenie krwi i limfy oraz rozluźnić spięte mięśnie. Możemy dzięki temu pozbyć się napięć, stresów i po prostu odprężyć się – mówi Piotr Banasiak, masażysta z Profemed Medycyna Estetyczna. Tego rodzaju zabieg nie tylko pomoże rozluźnić ciało, ale dodatkowo poprawi wygląd – zrelaksowana zawsze będziesz prezentować się pięknie!

Po piąte: nie zapomnij o ustach

W zimowej pielęgnacji nie możesz zapominać jeszcze o jednej rzeczy – zadbaniu o usta! Wiatr i mróz sprawiają, że powierzchnia ust bardzo często wysycha i pęka. Co możemy z tym zrobić? W zasadzie powinno wystarczyć zaprzestanie oblizywania warg i regularne stosowanie wazeliny lub pomadki ochronnej, najlepiej zawierającej witaminę E lub masło shea.

Materiał partnera zewnetrznego

Sprawdź także

depilacja laserowa pleców mężczyzny

Jaka jest trwałość efektów depilacji laserowej?

Moda na golenie wśród kobiet rozpowszechniła się na początku XX wieku, gdy popularne stały się …