Największym zainteresowaniem cieszaą się niezmiennie tematy dotykające sportu i zdrowego odżywiania się | fot.: Fotolia

Najchętniej czytane w 2015: Zdrowie

Początek nowego roku to zwyczajowo czas, w którym przyglądamy się uważnie swojemu stylowi życia i podejmujemy nowe wyzwania. Warto wówczas sięgnąć po lekturę, która nas wesprze w postanowieniach. Przedstawiamy zatem ranking najchętniej czytanych przez Państwa w mijającym roku tekstów z kategorii Zdrowie. W Top 5 dominują tematy związane ze sportem i zdrowym odżywianiem się. Zainteresowaniem cieszył się także artykuł dotyczący płodności i starań o dziecko. 

Dieta biegacza: zasady ogólne

Nie chodzi o to, żeby się bardzo napełnić, ale o to, żeby nie biegać głodnym, bo wtedy wraz z masą ciała zredukujemy masę tkanki mięśniowej | fot.: Fotolia

Miłośnicy biegania twierdzą, że to najprostszy i właściwie najtańszy ze sportów: wystarczą wygodne buty i chwila wolnego czasu o dowolnej porze dnia. Wystarczy wybiec z domu. A czy dieta biegacza również jest taka prosta? O to, co powinniśmy jeść, aby bieganie nam służyło, zapytaliśmy Magdalenę Pokropek, doradcę dietetycznego. Czytaj dalej…

Dieta sportowca: składniki odżywcze

Zawartość tłuszczu w diecie nie powinna przekraczać 30% wartości energetycznej całodziennej diety | fot.: Fotolia

Dieta osoby aktywnej fizycznie to wynik kompleksowego spojrzenia na specyficzne potrzeby organizmu. Nie wystarczy skupić się na jednej grupie składników odżywczych. Jak odpowiednio wymierzyć ich proporcje, ile potrzebujemy białka, a ile tłuszczu i gdzie ich szukać? Czytaj dalej…

Zanim przyleci bocian – mity na temat płodności

Nawet jeżeli oboje jesteście zdrowi, powinniście dać sobie trochę czasu na zajście w ciążę | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Staracie się o dziecko i stosujecie sztuczki, które mają zwiększyć płodność? Sprawdźcie czy faktycznie działają. Wiele popularnych porad dotyczących tego, jak szybko zajść w ciążę, nie ma naukowego potwierdzenia! Czytaj dalej…

 

Ile wody? Dietetyk obala kilka mitów

Woda ze strumienia

Organizm można nawadniać nie tylko pijąc wodę mineralną. W dzienny bilans płynów można włączyć także te pochodzące z pożywienia, np. owoców i warzyw. Wbrew powszechnym opiniom nawadnia także kawa i herbata, pod warunkiem że są pite regularnie. Zgodnie z zaleceniami kobiety powinny codziennie dostarczać organizmowi 2 l płynów, a mężczyźni – 2,5. Czytaj dalej…

Siedzenie równie szkodliwe jak papierosy

Nasze ciało nie jest przystosowane do tego, żeby cały czas być w pozycji siedzącej | fot.: Fotolia

65 godzin – średnio tyle czasu spędzamy w pozycji siedzącej podczas jednego tygodnia pracy. Po odliczeniu czasu poświęconego na sen, pozostają nam zaledwie 3 godziny dziennie, podczas których stoimy lub podejmujemy jakąkolwiek inną aktywność fizyczną. Godziny spędzone w bezruchu mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Mogą się przyczyniać nie tylko do bólu kręgosłupa ale także mogą doprowadzić do poważnych chorób. Czytaj dalej…

Sprawdź także

kobieta na macie

Odżywianie dla osób ćwiczących jogę

Joga to praktyka, która obejmuje holistyczne podejście do zdrowia i wellness. Co jesz, ma wpływ …