Kobieta w żółtej koszuli i żółtych oprawkach okularów z siwoblond włosami
Uzyskanie srebrzystej bieli lub gołębiej szarości na włosach to naprawdę trudne zadanie. Bez względu na naturalny kolor, każde włosy będą wymagały rozjaśnienia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Białe włosy i gołębie szarości – powrót trendu

Kiedyś siwe włosy kojarzyły się jedynie z przemijaniem i po prostu ze starością. Dziś jednak w tym temacie wszystko się zmieniło, a stało się to za sprawą słynnych projektantów i gwiazd szklanego ekranu, którzy zapoczątkowali modę na białe włosy i te w gołębich szarościach. Taką fryzurę może mieć niemal każdy.

Wystarczy krem do rozjaśniania włosów i dobra farba.  Sprawdź, czy i tobie będzie pasować srebrzysta fryzura.

I choć modę na siwe włosy zapoczątkowała chyba Lady Gaga, to ciągle trzeba mieć sporo odwagi, by zdecydować się na fryzurę w srebrzystym kolorze. Z reguły jest to bardzo radykalna zmiana koloru, a do tego białe włosy czy też te gołębie uzyskiwane za pomocą koloryzacji nie każdej pani będą  pasowały. Kobiety o ciepłej kolorystyce twarzy raczej nie powinny decydować się na to rozwiązanie. Białe włosy to dobry wybór dla tych o chłodnej barwie cery i oprawie oczu. Najprościej rzecz ujmując, jeśli dobrze wyglądasz w granacie, w czerni i w innych intensywnych, ale chłodnych kolorach, to możesz zacząć myśleć o gołębiej szarości włosów.

Krem do rozjaśniania włosów i wizyta w salonie

Uzyskanie srebrzystej bieli lub gołębiej szarości na włosach to naprawdę trudne zadanie. Bez względu na naturalny kolor, każde włosy będą wymagały rozjaśnienia. U blondynek sprawa będzie znacznie prostsza, bo wystarczy rozjaśnić włosy czasami tylko o 2-3 tony i już można kłaść odpowiednia farbę do włosów.

Niestety im włosy ciemniejsze, tym bardziej muszą być odbarwione. Krem do rozjaśniania włosów okaże się niezbędny, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że im mocniej ingerujemy w strukturę włosów, tym bardziej zagrażamy ich kondycji. Pomimo faktu, że preparaty do rozjaśniania włosów są dzisiaj bardzo dobre, w warunkach domowych nie wolno rozjaśniać włosów o więcej niż 2-3 tony. Niestety na ogół nie potrafimy ocenić, jak szybko przebiega reakcja na włosach po położeniu środka do usuwania pigmentu z ich wewnętrznej struktury. Bardzo łatwo zatem zniszczyć włosy, a wówczas nie będzie dla nich ratunku. Zabieg dekoloryzacji lepiej więc powierzyć profesjonalistom, którzy przeprowadzą go właściwie.

Gołębie szarości – pielęgnacja włosów

Ten piękny kolor pojawi się na włosach tylko wówczas, gdy najpierw zostanie zastosowany krem do rozjaśniania włosów. To on usunie pigment z wewnętrznych struktur włosa, a wówczas odpowiednia koloryzacja będzie mogła dopełnić całości. Zabiegi te są niezwykle obciążające dla włosów, więc trzeba wprowadzić w życie odpowiedni program ich regeneracji i pielęgnacji. Nawilżanie i odżywianie włosów jest niezbędne po każdym myciu. Z pewnością niezbędne okażą się dodatkowe produkty pielęgnacyjne, zapobiegające pojawianiu się nieładnych, żółtych refleksów na włosach. Warto też używać specjalnych szamponów przeznaczonych do włosów farbowanych, bo te pomogą w zachowaniu intensywnego koloru włosów na dłużej.

Umiarkowane grombre

Dla tych, którzy chcą podążać za aktualnymi trendami, ale obawiają się zbyt mocnego efektu gołębich włosów lub tych zbliżonych do bieli, styliści mają wspaniałą propozycję. To właśnie grombre, które jest połączeniem farbowania włosów na szary kolor i lubianej techniki ombre. Końcówki włosów w kolorze blond przybierają tu jeden z odcieni szarości, a na włosach może pojawić się zróżnicowany efekt. Niektóre pasma będą w kolorze srebrnym a inne nawet w grafitowym. Dzięki temu fryzura  jest bardzo interesująca, wyraźnie wypełniona dynamiką i energią. Niestety ten typ koloryzacji włosów nie jest odpowiedni dla każdego typu urody. Panie o ciepłej karnacji muszą poszukać innego rodzaju koloryzacji, bo grombre zdecydowanie nie pasuje do takiej cery. Natomiast kobiety o chłodnym kolorycie skóry, te które wyglądają dobrze w żywych, chłodnych kolorach, będą wyglądały w grombre wręcz zjawiskowo.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że uzyskanie efektu grombre w warunkach domowych nie jest łatwe. Kluczem do wszystkiego jest precyzyjne dobranie odcienia popielu, bo nieodpowiedni zniweczy wszelkie starania. Tego typu koloryzację warto zatem wykonać w salonie fryzjerskim, bo profesjonalista z pewnością dobierze właściwie odcień farby.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

włosy niskoporowate

Włosy niskoporowate – jak dbać i pielęgnować ?

Mogłoby się wydawać, że włosy niskoporowate sprawiają najmniej problemów jeśli chodzi o ich pielęgnację. Rzeczywistość …