Depilacja laserowa – wszystko co musisz wiedzieć

Wykonuje się ją przy pomocy lasera, którego zadaniem jest zniszczenie cebulek włosowych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja należy dziś do grupy zabiegów nie tylko estetycznych, ale i higienicznych. Istnieje kilka możliwości wyboru metody depilacji. Jedną z nich jest dość kosztowna, ale niezwykle skuteczna depilacja laserowa. Metoda ta jest szczególnie polecana osobom, u których depilacja tradycyjnymi metodami wywołuje bolące i nieestetyczne podrażnienia.

Czym wyróżnia się depilacja laserowa?

Najważniejszą cechą depilacji laserowej jest trwałość efektu. Wykonuje się ją przy pomocy lasera, którego zadaniem jest zniszczenie cebulek włosowych. Ciemny barwnik owłosienia pochłania światło płynące z lasera. Podgrzewa ono cebulkę włoska oraz oddziałuje na skórę wokół niego. Po zabiegu włoski w tych miejscach odrastają, ale po okresie kilku tygodni całkowicie wypadają.

Depilacja laserowa jest bezbolesna, dokładna i trwała dlatego tak doskonale nadaje się do zabiegu usuwania włosków również w punktach trudnodostępnych, jakim są miejsca intymne. Depilacja laserowa musi być wykonana w kilku etapach. Najczęściej niezbędne są trzy do pięciu zabiegów, z przerwą pomiędzy nimi, która powinna trwać od czterech do ośmiu tygodni. Dopiero po tym okresie zabieg depilacji przynosi trwałe i satysfakcjonujące wyniki. O skuteczności zabiegów depilacji decydują: ich ilość oraz wiązka światła lasera dostosowana do karnacji i koloru włosów pacjenta.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej wymaga przygotowań ze strony pacjenta. Najlepiej, gdy lekarz wykonujący zabieg przekaże listę zaleceń w ślad za dokładnym wywiadem. Podstawowe środki ostrożności przed zabiegiem są następujące;

  • miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać depilacji
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami
  • dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki oraz zioła uwrażliwiające na światło
  • kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania
  • w przypadku opalenizny wywołanej samoopalaczami, depilacja będzie możliwa po jej ustąpieniu

Depilacja laserowa – po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej na skórze widoczne są podrażnienia i obrzęk okołomieszkowy, które zanikają po kilku godzinach po zakończeniu zabiegu. Może się zdarzyć, że podrażnienie utrzyma się kilka dni. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno:

  • brać gorących kąpieli
  • korzystać z sauny i basenu
  • aplikować na skórę preparatów z zawartością alkoholu czy spirytusu
  • przez około 2 tygodnie po zabiegu należy unikać złuszczania naskórka i peelingów
  • do trzech tygodni po zabiegu nie wolno się opalać, również samoopalaczem

Depilacja laserowa laserem diodowym Vectus

Laser diodowy Vectus wyróżnia się wśród innych tego rodzaju urządzeń wmontowanym czujnikiem o nazwie Skintel, który bada poziom melaniny w skórze. Czujnik stosuje się przed zabiegiem, a odczyt poziomu melaniny pozwala laserowi na indywidualne ustawienie parametrów dla wiązki światła emitowanej przez laser. Dzięki tej technologii indywidualne parametry dla emitowanej energii mogą być nawet wyższe niż standardowe, a zabieg skuteczniejszy i bezpieczniejszy dla pacjenta. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wystąpienia poparzeń czy podrażnień skóry.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

przygotowanie do depilacji laserowej

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, inaczej nazywa epilacją laserową, to zabieg kosmetyczny mający na celu trwałe pozbycie się …