Kobieta - cera sucha
Kobiety nie zawsze wiedzą, że ich cera ma skłonność do nadmiernego przesuszania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Idealny podkład dla cery suchej

Skóra sucha kojarzy się przede wszystkim z napiętą skórą. Nadmierne parowanie wody przez skórę z jednej strony prowadzi do zmiany kolorytu cery, z drugiej zaś powoduje, że skóra staje się nadmiernie wrażliwa. Oprócz kosmetyków dobranych pod kątem wymagań cery równie istotny staje się wybór właściwego podkładu, który zapewni skórze optymalny kolor, nawilży ją oraz przywróci jej promienny wygląd.

Jak malować suchą skórę

Zwykle wiadomo, jak należy dbać o cerę tłustą czy mieszaną. Jednak przy cerze suchej właściwa pielęgnacja nie jest już tak oczywista. Pielęgnację cery suchej należy rozpocząć od delikatnego peelingu, najlepiej enzymatycznego, który dodatkowo nie będzie podrażniać suchej skóry. Pod makijaż na twarz należy położyć warstwę kremu nawilżającego, który zapobiegnie efektowi nadmiernego ściągnięcia skóry już po nałożeniu podkładu. W niektórych przypadkach zamiast kremu wystarczy nałożenie nawilżającej bazy pod podkład. Sam makijaż należy wykonać sięgając po specjalny podkład do cery suchej, który zapewni wyrównanie kolorytu skóry i jej nawilżenie. Przy cerze suchej niewskazane są podkłady matujące czy wodoodporne, bowiem ich składniki mogą dodatkowo wysuszać skórę. W podkładach przeznaczonych do cery suchej pojawiają się składniki głęboko nawilżające. Najczęściej jest to woda termalna czy naturalne olejki, które zapobiegają przesuszeniu skóry nawet po kilku godzinach od nałożenia podkładu. Takie kosmetyki utrzymują się przez wiele godzin zapewniając trwałość makijażu. Z drugiej strony zawarte w nich składniki wpływają również na stan skóry, zapewniając jej optymalne nawilżenie i chroniąc ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Przy wykańczaniu makijażu zamiast pudrów brązujących czy różów lepiej się sprawdzą preparaty o kremowej konsystencji, które po nałożeniu na twarz podkreślą jej naturalność. Skóra sucha nigdy nadmiernie się nie błyszczy, co jest dosyć częstą przypadłością cery tłustej i mieszanej. Z tego powodu w niektórych propozycjach makijażu pojawia się sugestia, aby na podkład nanieść niewielką warstwę rozświetlacza. Taki produkt nie może zawierać w sobie drobinek brokatu, które na twarzy będą podkreślać sztuczność makijażu.

Jeden podkład – wiele możliwości

Kobiety o cerze suchej mogą sięgnąć po Vichy podkład rozświetlający, który jest nawilżającym podkładem o lekkiej konsystencji. Podkład Vichy jest podkładem o średnim poziomie krycia, który utrzymuje się na twarzy do 14 godzin. Jako profesjonalny podkład Vichy Teint Ideal podkład rozświetlający w kremie wykorzystuje technologię płynnego światła, która efektownie rozświetla cerę, oraz kompleks korygujący, oparty na witaminach C i E, wpływający na kondycję skóry. Za nawilżenie twarzy odpowiada także dodatek wody termalnej Vichy.

Kobiety nie zawsze wiedzą, że ich cera ma skłonność do nadmiernego przesuszania. O posiadanie skóry suchej mogą się podejrzewać osoby, których skóra po umyciu staje się ściągnięta czy łuszczy się przy nagłych zmianach temperatur. Ze względu na małą ilość gruczołów łojowych na skórze suchej bardzo wcześnie pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek. Makijaż w przypadku cery suchej powinien być wielowarstwowy. Musi się w nim znaleźć nawilżający krem lub baza oraz specjalny podkład do cery suchej. Niewskazane za to jest stosowanie pudrów w kompakcie czy pudrów sypkich, które mogą dodatkowo wysuszać skórę. Przy wyborze podkładu do cery suchej ważny jest również poziom krycia. Przy cerze suchej niewskazane są podkłady silnie kryjące, bowiem w ich składzie pigmenty mineralne zwykle przeważają nad składnikami nawilżającymi, prowadząc do podrażnień skóry.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Rossmann Letnie Neony

Jaki jest Twój letni look? Rossmann rusza z nowym sezonem

Wybierasz letnie neony czy zwiewne boho? Od środy, 1 czerwca, rozpoczynamy letni sezon w Rossmannie. …