Kobieta z wałkami na głowie
O modną fryzurę można postarać się, korzystając z dostępnych na rynku urządzeń do układania włosów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Szybki sposób na modną fryzurę. Lokówka, prostownica, karbownica, czy wałki termiczne?

Zadbane włosy i piękna, modna fryzura to ważny element stylizacji każdej kobiety. Zazwyczaj niezbędna okazuje się wizyta w salonie fryzjerskim, jednak panie mogą zatroszczyć się o fryzurę również w domu. Do dyspozycji mają wiele urządzeń ułatwiających stylizację: lokówki, prostownice, karbownice.

Czy zawsze jest potrzebna wizyta u fryzjera, aby zachwycać pięknym uczesaniem? O modną fryzurę można postarać się, korzystając z dostępnych na rynku urządzeń do układania włosów. Za pomocą prostownic i lokówek można łatwo uzyskać loki, fale albo wręcz przeciwnie – doskonale proste włosy. Kobietom, które lubią różnorodność i często zmieniają uczesania, producenci proponują prostownicę i lokówkę w jednym. Natomiast dla pań żyjących w ciągłym biegu doskonałym sposobem na szybką i zadbaną fryzurę będzie suszarko-lokówka.

Jak zadbać o modną fryzurę w domu?

Wizyty w salonie fryzjerskim to dla wielu pań niemalże rytuał. Na co dzień, przed wyjściem do pracy czy popołudniowym spotkaniem ze znajomymi, o fryzurę mogą zadbać samodzielnie. Aby było to możliwe, potrzebują jednak odpowiednich narzędzi. Specjalnie z myślą o kobietach, które chcą czesać się w domu, producenci stworzyli lokówki, karbownice, prostownice, wałki termiczne, ale także suszarki i wielofunkcyjne szczotki do włosów. Wybór jest naprawdę spory, dlatego zakup trzeba dobrze przemyśleć. Ważne, aby kierować się swoimi potrzebami, preferencjami. Jedne panie wolą włosy kręcone, podczas gdy inne cieszą się z idealnie prostych. Ciekawy przegląd urządzeń do pielęgnacji włosów znajduje się na stronie https://www.payback.pl/ekstra. Jak wybrać najlepszą lokówkę i prostownicę, skoro aż tyle modeli można znaleźć na sklepowych półkach? Na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenie do układania fryzur? Lokówki mają różne kształty i średnice, dlatego, jeśli loki mają być mniejsze i drobne, najodpowiedniejsze będzie urządzenie o średnicy 16–20 mm, a jeśli większe i grubsze – trzeba wybrać lokówkę o średnicy 30–36 mm. Lokówki trójkątne lub spłaszczone pozwalają na uzyskanie loków o nietypowym kształcie – lekko kwadratowych, kanciastych. Inny efekt otrzymuje się za pomocą lokówki stożkowej, dzięki której loki są grubsze u nasady i cieńsze na końcach. Lokówki tradycyjne, z klipsem podtrzymującym lub bez, gwarantują uzyskanie loków grubych, drobnych oraz fal. Panie mogą wybrać lokówkę automatyczną, która sama nawija włosy, turystyczną, która dzięki niewielkiemu rozmiarowi sprawdzi się w podróży albo wielofunkcyjną, wyposażoną w zmienne nakładki. Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę, czy lokówka ma funkcję regulowania temperatury.

Czego zamiast lokówki można użyć?

Loki można stworzyć przy użyciu lokówki termicznej, a nawet prostownicy. Panie mogą wybrać także loko-suszarki lub dla odmiany szczotki do prostowania włosów. Do układania przyda się również karbownica, która delikatnie pofaluje włosy. Przygotowanie fryzury wymaga też zakupu dobrej suszarki i zestawu szczotek. Panie uzbrojone w dobrej jakości urządzenia i odpowiednie kosmetyki bez problemu stworzą piękną wyjściową fryzurę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów – ile kosztuje i na czym polega?

Przesuszone włosy mogą utrudniać wykonywanie poszczególnych stylizacji. Łatwo się puszą, są niesforne oraz łamliwe. Często …