Kobieta z wałkami na głowie
O modną fryzurę można postarać się, korzystając z dostępnych na rynku urządzeń do układania włosów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Szybki sposób na modną fryzurę. Lokówka, prostownica, karbownica, czy wałki termiczne?

Zadbane włosy i piękna, modna fryzura to ważny element stylizacji każdej kobiety. Zazwyczaj niezbędna okazuje się wizyta w salonie fryzjerskim, jednak panie mogą zatroszczyć się o fryzurę również w domu. Do dyspozycji mają wiele urządzeń ułatwiających stylizację: lokówki, prostownice, karbownice.

Czy zawsze jest potrzebna wizyta u fryzjera, aby zachwycać pięknym uczesaniem? O modną fryzurę można postarać się, korzystając z dostępnych na rynku urządzeń do układania włosów. Za pomocą prostownic i lokówek można łatwo uzyskać loki, fale albo wręcz przeciwnie – doskonale proste włosy. Kobietom, które lubią różnorodność i często zmieniają uczesania, producenci proponują prostownicę i lokówkę w jednym. Natomiast dla pań żyjących w ciągłym biegu doskonałym sposobem na szybką i zadbaną fryzurę będzie suszarko-lokówka.

Jak zadbać o modną fryzurę w domu?

Wizyty w salonie fryzjerskim to dla wielu pań niemalże rytuał. Na co dzień, przed wyjściem do pracy czy popołudniowym spotkaniem ze znajomymi, o fryzurę mogą zadbać samodzielnie. Aby było to możliwe, potrzebują jednak odpowiednich narzędzi. Specjalnie z myślą o kobietach, które chcą czesać się w domu, producenci stworzyli lokówki, karbownice, prostownice, wałki termiczne, ale także suszarki i wielofunkcyjne szczotki do włosów. Wybór jest naprawdę spory, dlatego zakup trzeba dobrze przemyśleć. Ważne, aby kierować się swoimi potrzebami, preferencjami. Jedne panie wolą włosy kręcone, podczas gdy inne cieszą się z idealnie prostych. Ciekawy przegląd urządzeń do pielęgnacji włosów znajduje się na stronie https://www.payback.pl/ekstra. Jak wybrać najlepszą lokówkę i prostownicę, skoro aż tyle modeli można znaleźć na sklepowych półkach? Na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenie do układania fryzur? Lokówki mają różne kształty i średnice, dlatego, jeśli loki mają być mniejsze i drobne, najodpowiedniejsze będzie urządzenie o średnicy 16–20 mm, a jeśli większe i grubsze – trzeba wybrać lokówkę o średnicy 30–36 mm. Lokówki trójkątne lub spłaszczone pozwalają na uzyskanie loków o nietypowym kształcie – lekko kwadratowych, kanciastych. Inny efekt otrzymuje się za pomocą lokówki stożkowej, dzięki której loki są grubsze u nasady i cieńsze na końcach. Lokówki tradycyjne, z klipsem podtrzymującym lub bez, gwarantują uzyskanie loków grubych, drobnych oraz fal. Panie mogą wybrać lokówkę automatyczną, która sama nawija włosy, turystyczną, która dzięki niewielkiemu rozmiarowi sprawdzi się w podróży albo wielofunkcyjną, wyposażoną w zmienne nakładki. Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę, czy lokówka ma funkcję regulowania temperatury.

Czego zamiast lokówki można użyć?

Loki można stworzyć przy użyciu lokówki termicznej, a nawet prostownicy. Panie mogą wybrać także loko-suszarki lub dla odmiany szczotki do prostowania włosów. Do układania przyda się również karbownica, która delikatnie pofaluje włosy. Przygotowanie fryzury wymaga też zakupu dobrej suszarki i zestawu szczotek. Panie uzbrojone w dobrej jakości urządzenia i odpowiednie kosmetyki bez problemu stworzą piękną wyjściową fryzurę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta włosy prebiotyki

Piękne włosy? Zacznij od skóry głowy!

Zastanawiałaś się kiedyś jaki wpływ na Twoje włosy może mieć skóra głowy? O pielęgnacji włosów …