keratynowe prostowanie włosów
Keratynowe prostowanie włosów (znane także jako brazylijskie prostowanie włosów) jest zabiegiem, który ma za zadanie poprawić kondycję włosa | fot.: stock.adobe.com

Keratynowe prostowanie włosów – ile kosztuje i na czym polega?

Przesuszone włosy mogą utrudniać wykonywanie poszczególnych stylizacji. Łatwo się puszą, są niesforne oraz łamliwe. Często w takim przypadku wiele kobiet decyduje się na ścięcie. Jednak ratunkiem dla zniszczonych włosów może okazać się także prostowanie keratyną. Na czym polega taki zabieg? Do kogo jest skierowany i ile kosztuje? 

Włosy są jednym z wytworów naskórka. Pełnią bardzo ważną funkcję, ponieważ pierwotnie miały za zadanie przede wszystkim chronić głowę przed przegrzaniem w upalne dni oraz wyziębieniem podczas zimy. Dziś piękne i zadbane kosmki to bez wątpienia niepodważalny atut dodający urody. I właśnie z tego powodu tak wielką uwagę przywiązujemy do naszej fryzury. Świadczy o tym powszechność produktów do stylizacji oraz popularność salonów fryzjerskich i zabiegów. Jednym z nich jest właśnie keratynowe prostowanie włosów. Co to takiego? Na czym polega? I ile kosztuje taki zabieg? 

Prostowanie włosów keratyną – co to jest i na czym polega? 

Keratynowe prostowanie włosów (znane także jako brazylijskie prostowanie włosów) jest zabiegiem, który ma za zadanie poprawić kondycję włosa. Dzięki niemu kosmki stają się nawilżone, odżywione, a ich struktura gładka. Dodatkowo fryzura nabiera zdrowego połysku oraz swoistego blasku. 

Do zabiegu wykorzystywana jest keratyna – białko, które jest naturalnym składnikiem budulcowym włosów. Jej aplikacja pozwala na ujednolicenie pasm oraz ich intensywną regenerację. Zastosowana keratyna wnika do wnętrza włosa i uzupełnia powstałe w nich ubytki. Dzięki temu włosy odzyskują naturalny blask oraz stają się bardziej ujednolicone i miękkie w dotyku. 

Keratynowe prostowanie włosów – jak przebiega? 

Jak wygląda zabieg prostowania włosów keratyną? Cała procedura może zająć nawet do kilku godzin i przebiega w kilku następujących etapach: 

  • Oczyszczanie włosów – polega na dokładnym umyciu umyciu włosów w celu usunięcia z nich zanieczyszczeń oraz resztek preparatów, które mogły by utrudniać wnikanie keratyny. Zazwyczaj oczyszczanie przebiega dwukrotnie. Wykorzystuje się do tego szampon, który otwiera łuski włosa, dzięki czemu przygotowuje go do dalszego zabiegu.
  • Suszenie włosów – kolejnym krokiem jest wysuszenie włosów delikatnym nawiewem powietrza. Tak przygotowane pasma są już gotowe do dalszego zabiegu. 
  • Aplikacja keratyny – następnie za pomocą pędzelka na całej długości włosów zaaplikowana zostaje keratyna. Mieszanka zawiera najczęściej także inne odżywcze substancję oraz witaminy, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów. 
  • Prostowanie – po ok. 30 minutach od nałożenia mieszanki keratynowej następuje suszenie włosów i prostowanie. Wykorzystuje się do tego specjalną prostownicę fryzjerską, która generuje odpowiednio wysoką temperaturę, dzięki czemu ułatwia wnikanie keratyny w strukturę włosa. 
keratynowe prostowanie włosów zabieg
Prostowanie włosów keratyną skierowane jest przede wszystkim do osób chcących poprawić kondycję swoich włosów, wzmocnić je oraz intensywnie odżywić | fot.: stock.adobe.com

Keratynowe prostowanie włosów – dla kogo? 

Prostowanie włosów keratyną skierowane jest przede wszystkim do osób chcących poprawić kondycję swoich włosów, wzmocnić je oraz intensywnie odżywić. Wobec tego na zabieg często decydują się posiadaczki włosów łamliwych, przesuszonych i nienaturalnie napuszonych. Keratyna poprawia ich wygląd oraz kondycję, dzięki czemu przez określony czas są one łatwiejsze w układaniu oraz mocniejsze. 

Keratynowe prostowanie włosów – efekty 

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego zakończeniu. Włosy stają się piękną, lśniącą taflą. Są wygładzone oraz miękkie. Wyeliminowany zostaje także problem napuszonych i niesfornych kosmków. Pasma są odżywione oraz wzmocnione. Efekt prostowania keratyną nie jest jednak trwały. W zależności od indywidulanych cech oraz jakości przeprowadzonego zabiegu, rezultaty utrzymują się ok. 3 miesięcy. 

Prostowanie włosów keratyną – przeciwwskazania

Chociaż keratynowe prostowanie cieszy się sporym zainteresowaniem i potrafi korzystnie wpłynąć na wygląd włosów, to zabieg ten nie jest przeznaczony dla wszystkich. Unikać powinny go przede wszystkim osoby posiadające włosy bardzo cienkie oraz delikatne. Ponadto nie zaleca się go również przeprowadzać na włosach rozjaśnianych oraz bardzo krótkich.

Keratynowe prostowanie włosów – ile kosztuje?

Ile kosztuje prostowanie włosów keratyną? Cena zabiegu uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od długości włosów. Koszt keratynowego prostowania najczęściej mieści się w przedziale od 300 do 500 zł. 

Keratynowe prostowanie włosów to sposób na ich odżywienie oraz regenerację. Jest to także dobra opcja dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na codzienną stylizację. Po zabiegu włosy układają się łatwo, co z pewnością szczególnie docenią osoby zapracowane. 

ASZ

Sprawdź także

dziewczyna różowa grzywka

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Cięcie i koloryzacja włosów to rzeczy, które mogą dodać nam uroku i poprawić naszą pewność …