Aby zapewnić skórze młody i zdrowy wygląd, należy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Odmładzanie i rewitalizacja skóry wokół oczu powinny uwzględniać jej zmieniające się potrzeby | fot.: iStock

Jak nieinwazyjnie odmłodzić okolicę oczu?

Skóra wokół oczu to miejsce wyjątkowo delikatne i wrażliwe na upływający czas. To właśnie oczy mówią najwięcej o naszym samopoczuciu i wyrażają emocje. Kiedy z wiekiem skóra powiek traci sprężystość i zaczyna opadać, a wokół oczu pojawiają się bruzdy i zasinienia, warto zasięgnąć profesjonalnej pomocy lekarza.

Z biegiem czasu

Zmarszczki wokół oczu to problem, z którym najczęściej borykają się osoby, na których twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Dzieje się tak, ponieważ skóra na powiekach jest cieńsza niż w innych miejscach i pozbawiona gruczołów łojowych. Oprócz popularnych „kurzych łapek” problemem są też  tzw. „worki” pod oczami. Najlepszym rozwiązaniem, by na długo zachować świeży i promienny wygląd, jest odpowiednia pielęgnacja okolic oczu.

Domowe metody

Aby zapewnić skórze młody i zdrowy wygląd, należy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Odmładzanie i rewitalizacja skóry wokół oczu powinny uwzględniać jej zmieniające się potrzeby. Zapobieganie „kurzym łapkom” najlepiej rozpocząć, zanim pojawią się jeszcze pierwsze zmarszczki pod oczami. W tym celu niezbędny jest dokładny demakijaż okolic oczu. To jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji, ponieważ żaden krem nie zadziała dobrze, jeśli na skórze pozostaną zanieczyszczenia czy resztki makijażu. Następnie konieczne jest nałożenie kremu. Kosmetyk pod oczy powinien być nakładany delikatnie, tak aby nie powodować dodatkowego rozciągania skóry. Dobry krem pod oczy powinien zawierać witaminy A, E i C, a opcjonalnie także oleje, kwasy i kolagen.

Pierwsza pomoc w gabinecie

O ile większość cech starzejącej się twarzy możemy z powodzeniem poprawić na wiele sposobów, np. poprzez zabiegi z wypełniaczami, toksyną botulinową czy nićmi liftingującymi, o tyle niezwykle trudno jest odmłodzić skórę wokół oczu. To bardzo delikatne okolice, nie wszystkie stosowane do odmładzania techniki można tam wykorzystać.

W Klinice Estetica Nova stosuję urządzenie Ultraskin II, które istotnie różni się od urządzeń konkurencyjnych. Z jednej strony jest najsilniejszym obecnie  HIFU na rynku, z drugiej daje możliwość precyzyjnego regulowania gęstości i długości impulsów, a więc zapewnia większą kontrolę i przewidywalność efektów. Z kolei większe skoncentrowanie fal ultradźwiękowych zapewnia zmniejszone odczuwanie bólu, co jest ważne dla dużej grupy pacjentów – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova w Warszawie.

Odmładzanie bez skalpela

Technologia HIFU jest powszechnie stosowana w gabinetach medycyny estetycznej, jednak poszczególne urządzenia istotnie różnią się między sobą możliwościami, jakie dają wykonane na nich zabiegi. Urządzenie wykorzystuje działanie technologii HIFU do zabiegów liftingujących skórę i konturujących twarz w naturalny sposób, w tym szczególnie wrażliwych okolic oczu.

Procedurę doceniają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, którzy potrzebują widocznej poprawy napięcia i jędrności skóry w bezinwazyjny sposób. Bezpośrednio po zabiegu na twarzy widoczny jest efekt liftingu, któremu towarzyszy niewielki rumień. Można bez przeszkód kontynuować zaplanowane wcześniej zajęcia – tłumaczy dr Rybicka.

Na ostateczny, stopniowo narastający rezultat zagęszczenia i ujędrnienia skóry czekamy do 3 miesięcy, utrzymuje się on do ok. 2 lat. To jeden z nielicznych zabiegów medycyny estetycznej, który można wykonywać we wrażliwej i delikatnej okolicy oczu. Zabieg pozwala także niwelować podwójny podbródek, stosuje się go przy liftingu brwi i czoła, zaburzeniach owalu twarzy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieca szyja

Sposoby na odmłodzenie okolic szyi w gabinecie kosmetologicznym

Upływający czas pozostawia swoje piętno na ciele człowieka. Jednakże są obszary, na których oznaki starzenia …