pielęgnacja domowa
Skóra po 35. roku życia nie jest jeszcze skórą dojrzałą, ale już pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia | fot.: materiał partnera

Jak pielęgnować skórę po 35. roku życia? Poradnik

Starzenie się skóry to proces naturalny i postępujący. Zaczyna się bardzo wcześnie – już po przekroczeniu 25.-30. roku życia. Wtedy jeszcze nie widzisz jego oznak, ale proces ten już trwa. Jak pielęgnować skórę po 35. roku życia, aby jak najdłużej zachowała młody, promienny wygląd? Wprowadź skuteczną pielęgnację, opartą na kosmetykach, których działanie potwierdza nauka.

Kiedy skóra zaczyna się starzeć?

Twoje pierwsze skojarzenie ze skórą dojrzałą to lekko opadająca twarz z widocznymi zmarszczkami? Okazuje się, że starzenie zaczyna się dużo szybciej – właściwie wtedy, gdy czujesz się całkiem młodo i nie widzisz jego objawów! Jest postępującym spowolnieniem metabolizmu skóry, które rozpoczyna się u kobiet w wieku 25–30 lat i rozwija się z biegiem czasu.

Do objawów starzenia się skóry należą:

 • utrata blasku,
 • zmarszczki,
 • utrata jędrności,
 • suchość,
 • dyskomfort,
 • przebarwienia. 

Choć starzenie się skóry jest procesem postępującym, można je znacząco spowolnić.

Czego potrzebuje skóra po 35. roku życia?

Skóra po 35. roku życia nie jest jeszcze skórą dojrzałą, ale już pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia. Jeśli chcesz maksymalnie spowolnić ten proces, zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Czego przede wszystkim potrzebuje skóra po 35. roku życia?

 • Nawilżenia – sucha skóra staje się mniej odporna na podrażnienia i jest mniej elastyczna. Jest także bardziej wrażliwa na niekorzystne czynniki zewnętrzne, na przykład zanieczyszczenia i promieniowanie UV.
 • Redukcji pierwszych oznak starzenia – na skórze po 35. roku życia pojawiają się pierwsze widoczne zmarszczki.
 • Ochrony przeciwsłonecznej – ekspozycja na słońce jest jednym z najbardziej szkodliwych dla skóry czynników. Promienie UV powodują duże szkody zarówno w naskórku, jak i w skórze właściwej.

Pielęgnacja skóry po 35. roku życia – przełomowe odkrycie

Badania nad starzeniem się skóry trwają od lat i wciąż jest w tym obszarze wiele do odkrycia. Przełomem są badania wybitnego badacza i genetyka, profesora Miroslava Radmana dotyczące proteomu – zwrócił on uwagę na kluczową rolę białek w starzeniu się skóry, długowieczności i regeneracji komórek.

Czym dokładnie jest proteom? To wszystkie białka znajdujące się w ludzkim organizmie, stanowiące aż 20% masy dorosłego człowieka.

Bazując na badaniach profesora Radmana, to właśnie ich ochrona jest kluczowym czynnikiem spowalniającym starzenie się skóry. Długowieczność komórki zależy więc w dużej mierze od odporności proteomu.

4-etapowy rytuał pielęgnacyjny dla skóry po 35. roku życia

Zadbaj o swoją skórę i spowolnij jej starzenie z kompleksowym rytuałem pielęgnacyjnym. Postaw na kosmetyki, za którymi stoją lata naukowych badań. Na rytuał pielęgnacyjny oparty na opatentowanej biotechnologii Age ProteomTM składają się cztery etapy poprzedzone demakijażem skóry (szczególnie polecamy delikatny płyn micelarny Osmoclean OSMOPURE FACE AND EYES CLEANISING WATER). Następne etapy to:

 • głębokie oczyszczanie przy użyciu Osmoclean GENTLE DEEP PORE CLEANSER. W celu wyrównania kolorytu skóry stosuj maskę z tej samej linii: LIGHTENING BUFFING MASK. Ten etap rytuału najlepiej stosować raz, a w przypadku skóry tłustej, 2 razy w tygodniu,
 • energetyzacja i antyoksydacja mgiełką do twarzy z kwasem hialuronowym CELLULAR WATER MIST,
 • pielęgnacja trwale redukującym objawy starzenia się skóry serum na zmarszczki Age Proteom™,
 • ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi sprayem InCellium City Spray.

Opatentowana biotechnologia Age ProteomTM jest tak skuteczna w pielęgnacji skóry po 35. roku życia, gdyż naśladuje naturalne systemy obronne skóry, a co za tym idzie – chroni jej proteom. Dzięki temu spowalnia proces starzenia i wspiera zachowanie długowieczności komórek.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta usta

Usta, o jakich marzysz Z TEOXANE

Wyraziste i pełne usta to marzenie niejednej kobiety, jednak z wiekiem wygląd warg ulega zmianie. …