jak dbać o włosy
Przerzedzenie fryzury może stanowić problem, dlatego aby wspomagać włosy warto nie tylko zastosować leczenie farmakologiczne, ale także wspomagać je kosmetykami i zabiegami w gabinecie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak skutecznie wzmocnić włosy?

Problemy z kondycją włosów są szczególne widoczne na przełomie sezonów. Osłabienie od nadmiaru słońca, braku odpowiednich witamin i minerałów można skutecznie naprawiać. Liczy się systematyczność i konsekwencja! Jak wspomagać włosy przy pomocy zabiegów gabinetowych i kosmetyków? Wyjaśniamy!

U podstaw pogorszonej kondycji włosów często stoi nieprawidłowe odżywianie.

Przejściowe wypadanie włosów może być spowodowane źle zbilansowaną dietą, której konsekwencją jest często anemia. Cebulki są bardzo wrażliwe na niedobory dietetyczne. Zbyt mała ilość żelaza, cynku oraz miedzi w krwi przyczynia się do nadmiernego wypadania włosów. W celu postawienia prawidłowej diagnozy konieczne jest wykonanie trichoskopii, badań laboratoryjnych, czasem także biopsji skóry – tłumaczy dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Przerzedzenie fryzury może stanowić problem, dlatego aby wspomagać włosy warto nie tylko zastosować leczenie farmakologiczne, ale także wspomagać je kosmetykami i zabiegami w gabinecie.

Pielęgnuj w domu

Jesienią włosy pozostają osłabione na skutek działania wakacyjnego słońca. Wymagają zatem intensywnej regeneracji. Swój plan naprawy włosów warto zacząć, od profesjonalnych kosmetyków oraz suplementacji.

W codziennej pielęgnacji sprawdzą się m.in. produkty z linii Seskavel marki Sesderma zalecane także w przypadku łysienia spowodowanego zmianą pór roku. Zapobiegają one gromadzeniu się sebum w mieszkach włosowych, a dzięki obecności protein jedwabiu oraz keratyny wzmacniają ich odporność na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo są to dermokosmetyki do włosów z czynnikami wzrostu, które wydłużają fazę wzrostu włosa, hamując tym samym ich wypadanie. Codzienne stosowanie szamponu Seskavel warto wzbogacić o pielęgnację regeneracyjnymi i działającymi profilaktycznie ampułkami przeciw wypadaniu włosów oraz emulsją do stosowania na noc.

W pielęgnacji suchych i wypadających włosów sprawdzi się także szampon Nodé Fluide od marki Bioderma. Nie zawiera substancji drażniących, dzięki czemu nie narusza równowagi biologicznej skóry głowy. Bez problemu możesz im myć włosy nawet codziennie. Bez detergentów, chroni i reguluje strukturę włosów.

Jednocześnie zadbaj o odżywienie włosów od wewnątrz. Oprócz modyfikacji w diecie pomocna jest suplementacja preparatami bogatymi nie tylko we wspomniane wcześniej witaminy, ale i w biotynę oraz cynk. Taką kompozycją, połączoną z aminokwasami cysteiną i metioniną odpowiedzialnymi za prawidłową budowę włosów, są np. suplementy Merz Spezial Dragees. Pamiętaj, że systematyczność ma tu znaczenie.

W gabinecie

Terapią polecaną od lat w celu wzmocnieniu skóry głowy i włosów są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Pozyskuje się je z krwi pacjenta i podaje do skóry w celu  pobudzenia cebulki włosów do regeneracji, daje to efekt zatrzymania łysienia i przyspieszenia wzrostu nowych włosów. Dzięki wykorzystaniu materiału autologicznego zabieg jest bezpieczny, a rezultaty są wynikiem naturalnych procesów naprawczych. Można go wykonać w Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Doskonałe efekty przyniesie również karboksyterapia. Wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę odżywi mieszki włosowe i dotleni skórę głowy, co – podobnie jak suplementowanie żelaza – ograniczy wypadanie włosów i ułatwi ich odrastanie. Zabieg rekomendowany jest przez dr Krzysztofa Kaczyńskiego z Kaczyńscy Clinic.

A co jeśli problem wypadania włosów sięga głębiej i przybiera postać łysienia? Na taki stan również są metody! Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna przerzedzenia fryzury w obrębie górnej części czoła i szczytu głowy, udaje się zatrzymać szczególnie dzięki zabiegom wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Najpopularniejszą metodą, proponowaną m.in. pacjentom Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu, jest mezoterapia skóry głowy, która polega na iniekcyjnym podaniu w głąb skóry składników odżywczych odpowiedzialnych za pobudzenie mikrokrążenia i stymulację wzrostu nowych włosów. Podczas zabiegu stosowane są specjalnie przygotowane preparaty, które stopniowo uwalniane do skóry głowy skutecznie hamują wypadanie włosów i wspomagają ich odrost.

Pamiętaj, w pielęgnacji gabinetowej, aby osiągnąć zamierzone rezultatu również potrzeba cierpliwości i systematyczności.

Zarówno mezoterapia, jak i karboksyterapia to zabiegi, które – aby osiągnąć oczekiwane rezultaty – należy kilkukrotnie powtórzyć. Liczba zabiegów zależna jest od stanu wyjściowego i procesu regeneracji skóry głowy po pierwszych ostrzyknięciach – wyjaśnia dr Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

Warto podkreślić, że żaden z tych zabiegów nie wymaga okresu rekonwalescencji,  zwykle niewielki dyskomfort po nakłuciach znika po kilku godzinach.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów – ile kosztuje i na czym polega?

Przesuszone włosy mogą utrudniać wykonywanie poszczególnych stylizacji. Łatwo się puszą, są niesforne oraz łamliwe. Często …