lampa do paznokci
Lampy do paznokci hybrydowych to kompaktowe urządzenia, których obsługa jest bardzo prosta | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać lampę UV do paznokci?

Manicure hybrydowy to stosunkowo prosta metoda pielęgnacji paznokci, dzięki której nadasz im głęboki odcień, utrzymujący się przez bardzo długi czas. Żeby uzyskać taki efekt, nie musisz udawać się do salonu kosmetycznego. Wszystko wykonasz we własnym domu. Konieczna będzie jednak odpowiednia lampa UV.

Do czego służą lampy do paznokci hybrydowych?

Wypielęgnowana płytka paznokcia, długotrwały efekt oraz intensywny kolor z połyskiem – wszystko to zapewnia manicure hybrydowy, z którego korzysta wiele kobiet. Jeden zabieg wystarczy, aby lakier utrzymał się na paznokciach nawet przez 3 tygodnie.

Jak to możliwe? Sekret tkwi w utwardzaniu wszystkich warstw nanoszonych na płytkę. Mowa tu zarówno o bazie, jak i lakierze hybrydowym oraz topie, czyli warstwie wykańczającej. W ten sposób warstwy zespalają się ze sobą na długo. Efekt ten gwarantują właśnie lampy UV do paznokci. Poprzez wbudowane świetlówki, rozprowadzają światło ultrafioletowe (promieniowanie UVA i UVB), dzięki któremu lakier nie tylko szybciej schnie, ale również twardnieje. Lampy pozwolą więc utrwalić lakier, a także uodpornić go na wpływ rozmaitych czynników zewnętrznych.

Jakie lampy do paznokci hybrydowych kupić?

Żeby jednak to wszystko stało się możliwe, należy wybrać sprzęt dobrej jakości. Na rynku znajdziesz mnóstwo lamp różnego typu, dlatego warto dowiedzieć się, jak odróżniać sprzęty cenione od tych mniej skutecznych. Konieczna będzie oczywiście analiza najważniejszych parametrów technicznych.

  • Zastosowana technologia światła – na rynku dostępne są modele UV, LED, a także lampy wykorzystujące obie technologie. Pozwalają one na utwardzanie nie tylko lakierów hybrydowych, ale również produktów żelowych, przystosowanych do jednego z dwóch źródeł światła. Taki sprzęt jest bardzo uniwersalny.
  • Moc – pod tym względem nie warto oszczędzać. Nowoczesne lampy do paznokci hybrydowych o małej mocy okażą się bowiem mniej skuteczne, a cały zabieg niepotrzebnie się wydłuży. Warto więc celować w lampy o mocy co najmniej 20 W.
  • Kształt lampy – wbrew pozorom ma spore znaczenie. Urządzenia w pełni zabudowane, z otworem na dłonie, zapewniają równomierne rozprowadzenie światła. Mogą jednak doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia płytki. Łatwo bowiem o kolizję paznokcia z obudową. Z tego też względu polecane są tak zwane mostki, czyli lampy otwarte, zabudowane tylko po bokach.
  • Liczba diod UV/LED – im więcej, tym lepiej. Dobrej jakości lampy do użytku domowego przeważnie są wyposażane w około 10-15 diod.
  • Dodatkowe funkcje i wyposażenie – gwarantują rozszerzenie funkcjonalności urządzenia. Wymienić można między innymi timer, który automatycznie wyłącza lampę po upływie ustalonego czasu, sensor ruchu, a także port USB, pozwalający na ładowanie urządzenia z gniazdka, przy użyciu laptopa lub wejścia na zapalniczkę samochodową.

Lampa do paznokci – jak używać?

Gdy już zakupisz swój wymarzony sprzęt, możesz bez przeszkód wykonać manicure hybrydowy we własnym domu. Musisz jednak pamiętać o zachowaniu wszystkich środków ostrożności. Dłonie powinny znajdować się w pod lampą tylko przez czas potrzebny do utwardzenia bazy, lakieru lub topu. Warto skorzystać z wbudowanego timera, który wyłączy naświetlanie po upływie 30, 40 lub 60 sekund. Dla pełnego bezpieczeństwa, użyć możesz również specjalnych rękawiczek, które ochronią skórę przed promieniowaniem.

Lampy do paznokci hybrydowych to kompaktowe urządzenia, których obsługa jest bardzo prosta. Co najważniejsze, umożliwiają utwardzenie hybrydy, dzięki czemu utrzymuje się na paznokciach przez długi czas.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

jesienne liście piękne paznokcie

Paznokcie na jesień – modne stylizacje

Jesień to czas, w którym odchodzimy od neonów i wielu zdobień, co jednak nie oznacza, …