Lakiery hybrydowe – efektowny manicure przez długi czas

Lakiery hybrydowe są bardzo twarde i odporne na uszkodzenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Choć o lakierach hybrydowych większość z nas usłyszała zapewne w ciągu ostatnich 2-3 lat, to już teraz wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia. Zapewniają piękny i staranny manicure, który utrzymuje się na paznokciach przez bardzo długi czas. To świetne rozwiązanie dla kobiet żyjących na pełnych obrotach, którym brak czasu, by co kilka dni wybierać się do gabinetu kosmetycznego.

Moda na hybrydy

Zapewne wiele z Was po raz pierwszy usłyszało o zaletach lakierów hybrydowych od swoich koleżanek i znajomych. To właśnie zadowolone użytkowniczki – obok kosmetyczek i różnego rodzaju reklam – w największym stopniu odpowiadają za popularność hybrydowego manicure. Nie powinniśmy też specjalnie się temu dziwić – hybrydy zapewniają trwały efekt i piękny połysk na paznokciach; nie tylko nie niszczą płytki, ale mogą wręcz pomóc w jej wzmocnieniu. Jeśli tylko lakier jest nałożony odpowiednio gwarantuje świetny i długotrwały efekt.

Zwykłe lakiery vs. lakiery hybrydowe

Czym różnią się hybrydy od tradycyjnych lakierów do paznokci? Podczas gdy zwykłe lakiery zaczynają odpryskiwać po 2‒3 dniach od ich nałożenia, hybrydy utrzymują się w dobrym stanie nawet do trzech tygodni. Lakiery hybrydowe są bardzo twarde i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że kawałek lakieru odpryśnie albo, że w najmniej odpowiedniej chwili złamiemy paznokieć.

Jaki lakier hybrydowy?

Kluczem do długotrwałego i starannego manicuru hybrydowego jest przede wszystkim dobrej jakości lakier. Na rynku znajdziemy wiele produktów o różnej jakości i w różnych cenach, jednak w Polsce niepodzielnie królują obecnie hybrydy Semilac. Łączą one w sobie właściwości tradycyjnych lakierów z żelami UV. Wystawione na działanie promieni UV utwardzają się w bardzo krótkim czasie, dlatego nie ma mowy o żadnych odgnieceniach, które pojawiają się podczas malowania zwykłymi lakierami.

Hybrydy Semilac – bogactwo wzorów i odcieni

Zaletą hybryd firmy Semilac jest z pewnością ich ogromna gama kolorystyczna. Możemy wybierać spośród licznych kolekcji pełnych niepowtarzalnych i zachwycających odcieni. Nieważne czy preferujemy neutralne jasne kolory, głębokie czerwienie, czy bardziej zwariowane barwy (jak na przykład fluorescencyjny róż czy pomarańcz) ‒ Semilac wychodzi naprzeciw naszym upodobaniom dzięki swojemu bogatemu asortymentowi lakierów. Ogromny wybór lakierów hybrydowych i akcesoriów do manicure hybrydowego znajdziemy w drogerii Cocolita.

Czerwone paznokcie
Manicure hybrydowy możemy robić u profesjonalnej kosmetyczki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nauczyć się wykonywać go samodzielnie w zaciszu własnego domu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Paznokcie hybrydowe: w domu czy u kosmetyczki?

Manicure hybrydowy możemy robić u profesjonalnej kosmetyczki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nauczyć się wykonywać go samodzielnie w zaciszu własnego domu. Wymaga to pewnego trudu, jednak praktyka czyni mistrza. Gdy nabierzemy odrobinę wprawy, zrobienie hybryd nie będzie sprawiało nam trudności i zabierało wiele czasu.

Co powinniśmy mieć w domu, żeby móc wykonać manicure hybrydowy? Niezbędny jest oczywiście odpowiedni lakier, ale oprócz tego przydać się mogą produkty takie jak bazy, utwardzacze, lampy UV, specjalne zmywacze, czy też folie do zawijania paznokci. Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z paznokciami hybrydowymi mogą znaleźć również specjalne zestawy startowe, które zawierają w sobie wszystko, co potrzebne, by zrobić nasze pierwsze hybrydy, w tym także krótki instruktaż.

Cóż, na koniec wypada nam życzyć powodzenia w przygodzie z hybrydami, gdyż kto raz przekona się do manicure hybrydowego, ten niechętnie będzie wracać do zwykłych lakierów do paznokci.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

onycholiza

Onycholiza – jak rozpoznać zaburzenia struktury paznokcia

Zdrowe paznokcie są nie tylko estetycznym elementem naszej sylwetki, ale także odzwierciedleniem ogólnego stanu naszego …