Makijaż w 5 minut
Kiedy liczy się czas, wystarczy tylko kilka produktów, by wyglądać świetnie | fot.: Fotolia

Makijaż w 5 minut – to proste!

Zaspałaś do pracy? Znajomi czekają pod domem, by zabrać Cię na spontaniczną imprezę? Może nie lubisz spędzać dużo czasu na malowaniu się albo jedziesz na wczasy i nie możesz zabrać ze sobą wszystkich swoich kosmetyków? Te oraz setki innych powodów mają wspólny mianownik – makijaż ekspresowy. Kiedy liczy się czas, wystarczy tylko kilka produktów, by wyglądać świetnie. Sprawdź, jak umalować się w 5 minut.

1: podkład

To absolutna podstawa makijażu. Nie ma szans, by umalowane oko dobrze wyglądało na tle wyprysków, przebarwień lub zmęczonej cery. Dlatego nałożenie podkładu jest numerem jeden na liście makijażu ekspresowego. Powinien to być przy tym produkt lekki, współpracujący z każdym typem cery. To dlatego, że skóra miewa kaprysy, np. posiadaczka tłustej cery może obudzić się z odwodnioną, a na cerze mieszanej może pojawić się wyprysk itd. Dobrym rozwiązaniem może być np. wielofunkcyjny podkład Manhattan.

2: róż

Rumiane policzki to oznaka zdrowia i energii, delikatnie podkreśla rysy. Mimo pośpiechu trzeba pamiętać o porządnym zblendowaniu produktu na twarzy, by uniknąć efektu plam. Aby idealnie nałożyć róż, należy nanieść kosmetyk na małą powierzchnię, a następnie powiększać ją rozcierając. Granice powinny maksymalnie się zacierać.

Trzeba także pamiętać o nałożeniu różu we właściwym miejscu. Ponieważ kwestia, która zależy od indywidualnych proporcji należy pamiętać o kilku złotych zasadach: róż nie może być zbyt blisko środka twarzy, zbyt blisko oczu ani uszu oraz pod kością policzkową. Jedno spojrzenie wystarczy, by wiedzieć gdzie powinno się nakładać róż.

3: rozświetlacz

Nada nawet zmęczonej cerze blasku. W pośpiechu także warto o nim pamiętać. Nałożony w kącikach oczu optycznie je powiększy, a na bocznych ściankach nosa twarz będzie wyglądać na bardziej wypoczętą. Rozświetlacz dobrze jest także nałoży na szczyt kości policzkowych, pod dolnym łukiem brwiowym oraz tuż nad łukiem kupidyna. W ten sposób można w minutę podkreślić najbardziej kobiece miejsca twarzy.

4: tusz do rzęs

Malując rzęsy warto pamiętać o tym, by pierwszą warstwę nałożyć na całe rzęsy, a drugą na te przy zewnętrznych kącikach. Kuszące spojrzenie gwarantowane!

5: błyszczyk do ust

To kosmetyk dobry na każdą okazję. Szminka w intensywnym kolorze wymaga precyzji, błyszczyk natomiast wybaczy nawet większe poślizgnięcia. Dodatkowo nawilża i wygląda naturalnie, co jest bardzo ważne w makijażu dziennym. Tradycyjny kosmetyk może się szybko ścierać, więc by później nie musieć zaglądać co pół godziny do kosmetyczki, warto sięgnąć po produkt o przedłużonym działaniu. Np. Loreal błyszczyk z pigmentami i kwasem hialuronowym.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Rossmann Letnie Neony

Jaki jest Twój letni look? Rossmann rusza z nowym sezonem

Wybierasz letnie neony czy zwiewne boho? Od środy, 1 czerwca, rozpoczynamy letni sezon w Rossmannie. …