dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic
Najpopularniejsze zabiegi na włosy wskazuje dr Aleksandra Jagielska ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Nadmierne wypadanie włosów – jak skutecznie walczyć z tym problemem?

Może mieć podłoże hormonalne, wynikać z intensywnych zmian łojotokowych skóry czy zaburzeń wchłaniania – niezależnie od przyczyn nadmiernego wypadania włosów, traktujemy je jako problem estetyczny. Choć przeważnie staramy się walczyć z nim na własną rękę, coraz częściej pomóc mogą przede wszystkim sprawdzone rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej.

Intensywne wypadanie włosów dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Szeroki zakres zabiegów medycyny estetycznej obejmuje także te, które mają na celu walkę z łysieniem. Ich celem jest nie tylko zahamowanie problemu, ale i wzmocnienie włosów oraz regenerację mieszków włosowych. Odpowiednio dobrana metoda może zdziałać cuda i znacząco przyspieszyć wzrost nowych włosów. Najpopularniejsze zabiegi na włosy wskazuje dr Aleksandra Jagielska ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Innowacyjne rozwiązanie – peptydowa terapia DR. CYJ Hair Filler

Choć leczenie łysienia w klinikach medycyny estetycznej nie jest niczym nowym, na tle dobrze znanych nam metod wyróżnia się z pewnością DR. CYJ Hair Filler. To terapia peptydowa wykorzystująca unikalne połączenie siedmiu peptydów i kwasu hialuronowego, które po podaniu do skóry regenerują i odżywiają cebulki włosowe, powstrzymując łysienie i wzmacniając włosy.

– Terapia jest niesamowicie skuteczna, ponieważ działa na poziomie DNA komórek. Kwas hialuronowy ma za zadanie ułatwić przenikanie peptydów, witamin i aminokwasów. Kiedy składniki aktywne się od niego odłączają, a dzieje się to przez 14 dni od aplikacji, naśladują one obecne w naszym organizmie substancje, które odżywiają komórki odpowiedzialne za wzrost włosów – tłumaczy dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic.

Terapia DR. CYJ Hair Filler składa się z czterech zabiegów przeprowadzanych co dwa tygodnie. Z uwagi na skuteczność takiego leczenia i dłuższe działanie substancji aktywnych zawartych w preparacie, często stosuje się je po przeszczepie włosów.

Niezmienny numer 1 – mezoterapia skóry głowy

Od wielu lat numerem jeden w leczeniu łysienia jest mezoterapia skóry głowy, która polega na podaniu do skóry głowy mezokoktajlu ze składnikami aktywnymi hamującymi łysienie, odżywiającymi skórę i pobudzającymi wzrost nowych włosów. Mezoterapia ma na celu poprawę kondycji włosów, jednocześnie zagęszczając je, co widać szczególnie po kilku powtórzeniach. Zabieg ze względu na komfort pacjenta przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Komórki macierzyste w medycynie regeneracyjnej

– Sam zabieg polega na podaniu preparatu odżywczego poprzez serię niewielkich nakłuć w kilkucentymetrowych odstępach. Do iniekcji wykorzystujemy cienką i krótką igłę, aplikując za jej pomocą preparat odżywczy na głębokość kilku milimetrów. Taka procedura zapewnia szybkie działanie w przypadku praktycznie każdego rodzaju łysienia – mówi dr Aleksandra Jagielska. Co ważne, metodą mezoterapii podaje się również preparat CGF ze skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CD34+.

Terapia CGF, czyli preparatem przygotowanym na bazie krwi pacjenta, aktywuje mikrokrążenie w skórze i pobudza wzrost komórek, dlatego właśnie stosuje się ją także w terapii wypadania włosów. Atutem takiego rozwiązania jest 100% bezpieczeństwo – metoda wykorzystuje biokompatybilny preparat, co niweluje ryzyko alergii i innych działań niepożądanych.

Chociaż zabiegi na włosy wymagają przeprowadzania pełnych serii, faktem jest, że są one skuteczne nawet wtedy, gdy sytuacja jest niezwykle trudna. Podczas konsultacji lekarz dobiera optymalne rozwiązanie, które pozwala pomóc praktycznie każdemu pacjentowi zmagającemu się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ratunek dla spalonych włosów

Olaplex — Jak uratować spalone włosy? Doradzamy!

Olaplex to doskonałe produkty do pielęgnacji włosów, które skutecznie chronią i regenerują. Seria składa się …