mężczyzna przeczesujący włosy
Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. to zabieg, który trwa od 3 do 4 godzin | fot.: materiał partnera

Najlepsze metody walki z przerzedzającymi się włosami

Wypadanie włosów, łysienie i przerzedzanie się to problem, z którym zmaga się mnóstwo osób. Wiąże się on nie tylko z kwestią upływu czasu i naszym wiekiem, ale też z innymi czynnikami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Jest to problem dość mocno wpływający na nasze samopoczucie, to jak się czujemy sami ze sobą oraz naszą pewność siebie. Nic zatem dziwnego, że wiele osób pragnie jakoś temu problemowi zaradzić i w zauważalny sposób zwiększyć gęstość swoich włosów. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie dawnego wyglądu jest przeszczep włosów.

Najnowsze i najskuteczniejsze metody

Jeśli łysienie i przerzedzona czupryna spędzają Ci sen z powiek, przeszczep włosów przy użyciu urządzenia S.A.F.E.R. będzie rozwiązaniem Twoich problemów. Jest to zabieg chirurgiczny polegający się na uzupełnieniu ubytków włosów w miejscach, w których uległy całkowitemu wyłysieniu lub tam, gdzie są przerzedzone. S.A.F.E.R. to skrót od angielskiej nazwy Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które umożliwia szybką i mało inwazyjną transplantację włosów. Dzięki jego działaniu pobiera się graft, czyli małą kępkę włosów (2-3 włosy) i przeszczepia w inne miejsce. Ryzyko uszkodzenia tej kępki jest minimalne, a przeszczepione włosy zachowują swe genetyczne własności, czyli nie są wrażliwe na androgeny i nie podlegają łysieniu androgenowemu. Małe jest też ryzyko uszkodzenia mieszków włosów włosków sąsiadujących z przeszczepianą kępką.

brunetka czesząca włosy
Wypadanie włosów, łysienie i przerzedzanie się to problem, z którym zmaga się mnóstwo osób | fot.: materiał partnera

Bezpieczeństwo i komfort

Co istotne, przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. zapewnia powtarzalność zabiegów, czyli zabieg ten można wykonywać ponownie w miarę postępu łysienia. Sama transplantacja włosów tą metodą zapewnia Ci bezpieczeństwo i trwałość oraz naturalny efekt. Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy wcześniej mieli już zabiegi przeszczepów włosów metodami STRIP lub FUE. Pragniesz pozbyć się skutecznie problemu łysienia, ale chcesz gwarancji bezpieczeństwa i komfortu? Metoda S.A.F.E.R. jest właśnie dla Ciebie. Dzięki niej osiągasz najmniejszą inwazyjność zabiegu. Czas rekonwalescencji jest bardzo krótki, a ryzyko powikłań minimalne. Po zabiegu może wystąpić słabo nasilony i krótkotrwały ból. U większości pacjentów nie pojawiają się blizny, a tam gdzie występują są minimalne. W żaden sposób zabieg nie zaburzy Twojej codziennej aktywności, nie musisz martwić się o nieobecność w pracy.

Skuteczność i pewność efektów

Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. to zabieg, który trwa od 3 do 4 godzin. Jest bardzo komfortowy dla pacjenta, gdyż wykonuje się go w pozycji siedzącej i półsiedzące. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, skóra znieczulana jest zastrzykami z roztworem lidokainy. Ewentualny ból jest słabo nasilony, może wystąpić po ustaniu znieczulenia, ale ustępuje samoistnie po ok. 2 godzinach. Jeśli zachodzi potrzeba , można zastosować paracetamol. Obszar biorczy to skóra okolicy potylicznej, stamtąd pobiera się grafty specjalną sztancą, która wchodzi w skórę na głębokość ok. 1,5-2 mm. W razie potrzeby po zabiegu na ten obszar zakłada się opatrunek. Po zabiegu musimy odczekać, by skóra się zagoiła, zanim będziemy korzystać z siłowni, sauny czy basenu. Możemy natomiast bez problemu pracować. Innowacyjny zabieg przeszczep włosów SAFER możesz wykonać w klinice Medistica Medycyna + Piękno w Krakowie pod okiem najlepszych specjalistów.

Materiał partnera

Sprawdź także

keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów – ile kosztuje i na czym polega?

Przesuszone włosy mogą utrudniać wykonywanie poszczególnych stylizacji. Łatwo się puszą, są niesforne oraz łamliwe. Często …