Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej
Przed świętami wzrasta zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej na święta

Przerwa świąteczna to czas wzmożonego ruchu w gabinetach medycyny estetycznej. To też moment, kiedy często jesteśmy obdarowywani voucherami na różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli nie jesteś do końca pewna, który byłby dla Ciebie najlepszy, przeczytaj co o najpopularniejszych zabiegach szczerze pisze dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.  

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest jedną z najbardziej lubianych, bezpiecznych i poznanych z medycznego punktu widzenia substancji, stosowanych w medycynie estetycznej od ponad 20 lat. I to nie tylko dlatego, że koryguje (czyli albo je niweluje, albo spłyca) zmarszczki, ale też dlatego, że nadaje twarzy świetlistości, świeżości i tak lubianego przez wszystkich „luksusu”. Ma również niezwykle korzystną dla pacjenta relację między kosztem a wysoką efektywnością i niskim ryzykiem, jakie ze sobą niesie. Obecnie po ponad 20 latach jego wykonywania (w zgodny z zasadami sposób) na świecie u milionów pacjentów nie ma trwałych negatywnych konsekwencji botoksu dla zdrowia.

Mezoterapia

Technika powierzchownych, śródskórnych iniekcji, nazwana przez ich twórcę mezoterapią, ma już ok. 30 lat. Od kilku lat jest bardzo modna. I to, co ciekawe, wśród celebrytów, którzy swoje „metamorfozy” przypisują właśnie jej, co często nie jest do końca prawdą. Mezoterapia, przy odpowiednim doborze wstrzykiwanych substancji, może czasowo poprawić stan skóry, jej elastyczność czy nawilżenie, opóźnić proces jej starzenia, przyczynić się do poprawy stanu włosów, poprawić rozstępy (w ich wczesnym stadium). Mezoterapia może pomóc, ale cudów nie czyni, więc nie przypisujmy jej roli magicznej różdżki.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest najbardziej popularnym zabiegiem w medycynie estetycznej wykorzystującym własne tkanki pacjenta. Zabieg w tej postaci znany już jest od ok. 10 lat i jego efektywność zależy od działania substancji (czynników wzrostu) znajdujących się głównie w płytkach krwi. A ich działanie, korzystne, udowodnione medycznie i wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny, nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek liftingiem, nawet wampirzym. Mają one natomiast stymulować różne elementy tkanki do lepszego i bardziej optymalnego funkcjonowania. Głównie ma to poprawić stan skóry, a nie uzyskiwać efekt liftingu czy korekcję à la  botoks.

Peelingi

Peelingi to jedna z najstarszych metod leczniczo-korekcyjnych w medycynie estetycznej. W doświadczonych rękach są niezastąpione, np. w leczeniu trądziku czy korekcji przebarwień. Peelingi o głębszym działaniu, np. TCA lub łączące kilka substancji, dają nie tylko spektakularne efekty estetyczne (na ładniejszej skórze nawet zmarszczki wyglądają lepiej), lecz także poprawiają funkcjonowanie i budowę skóry, czyniąc ją ładniejszą, a także „młodszą”. Dużą zaletą peelingów są ich przystępne ceny.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

beauty booster

#BeautyBooster Teosyal® PureSense Redensity 1 – więcej niż tradycyjna mezoterapia! – kondycjonowanie skóry i pielęgnacja podtrzymująca efekty zabiegu

Wraz z upływem czasu kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego ubywa, nasza skóra traci jędrność i …