płyta gazowa do zabudowy w eleganckiej kuchni
Okazuje się, że płyty gazowe mogą być piękne, trwałe i praktyczne, a przy tym dodawać naszej kuchni niezbędnego pazura w kreowaniu wnętrza | fot.: materiał partnera

Włoskie płyty gazowe do zabudowy

To właśnie dla entuzjastów tradycyjnego gotowania na gazie, Włosi wciąż poszukują nowoczesnych technologii, unikalnych rozwiązań i wyjątkowych designów. Każda kuchnia jest inna, kucharze też mają różne oczekiwania, dlatego włoskie płyty gazowe do zabudowy tak świetnie się sprawdzają w różnorodnych wnętrzach. Okazuje się bowiem, że ponadczasowa stylistyka płyt gazowych może zostać doskonale wpasowana do aranżacji kuchennej, a nawet więcej – stanowić ciekawy dodatek przykuwający uwagę swoim pięknym designem.

Gotowanie po włosku, czyli dlaczego warto zwrócić uwagę na technologię z Italii?

Płyty gazowe cechują się ogromną różnorodnością, co chwila też pojawiają się nowe urządzenia. Producenci prześcigają się, tworząc nowe rozwiązania i próbując dostosować swoje urządzenia do oczekiwań konsumentów. W tym wszystkim, okazuje się, że to właśnie włoskie płyty gazowe do zabudowy mogą zadowolić zarówno kucharzy profesjonalnych, jak i amatorów.

Dlaczego? Po pierwsze, są one uniwersalne. Włosi dużą uwagę przywiązują do funkcjonalności. Ich rozwiązania, w większości proponowanych produktów, zawierają solidne żeliwne ruszty. Nie tylko jest to opcja elegancja, ale bardzo solidna i wytrzymała. Żeliwne ruszty to gwarancja trwałości i funkcjonalności przez długie lata. Dodatkowo, włoskie modele są bardzo bezpieczne, zawierają one system zabezpieczenia przeciwpyłowego gazu, dzięki czemu, w sytuacji przypadkowego zalania płomienia czy jego niekontrolowanego zgaszenia, natychmiast dochodzi do odcięcia dopływu gazu. Wszystkie płyty gazowe do zabudowy wyróżniają się doskonałymi parametrami – wydajnością klasy A, ergonomiczną budową czy wysoką mocą. Włącznik elektroniczny został zintegrowany z pokrętłem, dzięki czemu zapewnia wygodę podczas obsługiwania kuchenki. Często stosowany potrójny potrójny o wysokiej mocy umożliwia intensywną, przyspieszoną obróbkę cieplną.

Inna sprawa to fakt, że włoskie płyty gazowe do zabudowy nie wymagają stosowania specjalnych garnków. Są bardzo uniwersalne, co przekłada się na komfort użytkowania. Ponadto, wiele z nich wyposażonych jest w elektryczną zapalniczkę, a do pozostałych wystarcza jedynie zapałki lub zwykła zapalniczka. 

Z drugiej strony, są coraz bardziej zaawansowane technologicznie: płyty są wyposażone w timery, czujniki gotowania czy blokady przed dziećmi.

Włoskie płyty gazowe do zabudowy różnią się od siebie m.in. wielkością: są płyty 30, 60, 75, 90 oraz 116 cm. Dzięki takiej różnorodności, bez problemu dostosujemy rozwiązania zarówno do małego aneksu kuchennego w bloku, jak i do przestronnej kuchni w wielopokoleniowym domu.

włoska płyta gazowa do zabudowy
Żeliwne ruszty to gwarancja trwałości i funkcjonalności przez długie lata | fot.: materiał partnera

Design po włosku

Skoro już jesteśmy przy designie, należy wyraźnie zaznaczyć, że włoskie płyty gazowe do zabudowy oznaczają wprowadzenie do naszego wnętrza wyjątkowej stylistyki. Urządzenia te cechują się zwiększoną powierzchnią do gotowania, żeliwnymi rusztami i wyjątkowymi projektami.

Większość płyt jest wyposażona w 4 palniki, ale jeżeli poszukujemy innych rozwiązań, znajdziemy takie z 3 lub nawet z 6 palnikami.

Znajdziemy również różnego rodzaju wykończenia, co z kolei przekłada się na prostotę dostosowania płyty do aranżacji. Są płyty ze stali nierdzewnej polerowanej lub szczotkowanej, ze szkła odpornego na pozostawienie odcisku albo lakierowanego metalu – mnogość dostępnych projektów to ogromny plus włoskiego designu. Nam szczególnie podobają się płyty utrzymane w stylistyce retro, które znaleźć można na lofra.pl. Okazuje się, że płyty gazowe mogą być piękne, trwałe i praktyczne, a przy tym dodawać naszej kuchni niezbędnego pazura w kreowaniu wnętrza. 

Włoskie płyty gazowe do zabudowy to rozwiązania, które z pewnością warto zainwestować. Są one nie tylko bardzo atrakcyjne finansowo, ale też bardzo uniwersalne. Z pewnością, dostosujemy je do wystroju każdej kuchni, ale też dzięki zastosowaniu trwałych elementów, będą nam z powodzeniem długo służyć. Włoskie rozwiązania to funkcjonalność i komfort użytkowania na wiele lat. 

OLI

Sprawdź także

tradycyjna kawka

Róże sposoby parzenia kawy: dlaczego warto sięgnąć po tradycyjne metody?

Tradycyjne metody parzenia kawy cieszą się rosnącą popularnością wśród kawoszy i entuzjastów kawy na całym …