Obecnie istnieje co najmniej kilka różnych metod leczenia wad zgryzu. Zazwyczaj stosuje się specjalne aparaty na zęby, którym zadaniem jest skorygowanie zębów nieprawidłowo umieszczonych w łukach zębowych | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Bezbolesne leczenie dla wszystkich – piękny uśmiech i prosty zgryz

Coraz więcej osób jest zainteresowana posiadaniem pięknego uśmiechu. Obecnie nie jest żadną tajemnicą fakt, że zadbane, proste zęby gwarantują piękny uśmiech, a w konsekwencji sukcesy towarzyskie i zawodowe. Dlatego po aparaty korekcyjne sięgają osoby w różnych wieku, nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dojrzałe. Na stronie kliniki ortolingwa.pl znajdziemy podstawowe informacje na temat różnych sposobów korekty zgryzu.

Jakie są metody leczenia zgryzu?

Obecnie istnieje co najmniej kilka różnych metod leczenia wad zgryzu. Zazwyczaj stosuje się specjalne aparaty na zęby, którym zadaniem jest skorygowanie zębów nieprawidłowo umieszczonych w łukach zębowych. Wśród różnych aparatów na uwagę zasługuje leczenie aparatem lingwalnym. Jest to dość kosztowna metoda, jednak z punktu widzenia pacjenta niesie ona wiele korzyści. Oprócz ogromnej skuteczności leczenia wadu zgryzu, jedną z istotnych zalet tej metody jest noszenie aparatu korekcyjnego, który jest niewidoczny dla innych osób. Ma to szczególne znaczenie dla osób o wysokim statusie społecznym oraz dla osób z show biznesu, aktorów, prezenterów telewizyjnych czy muzyków, a także dla przedstawicieli biznesu, m.in. dyrektorów i prezesów firm piastujących najwyższe stanowiska.

Czy leczenie wad zgryzu zawsze wymaga usuwania zębów?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że leczenie wad zgryzu za pomocą techniki lingwalnej jest bezpieczną metodą o wysokiej skuteczności. Ponadto leczenie nie należy do bolesnych pozwalając na trwałą korektę zgryzu bez sięgania do kategorycznych metod, czyli usuwania zębów. Leczenie tą metodą trwa co najmniej kilka miesięcy, a efekty zapewniają nie tylko prawidłowy zgryz, lecz także wspaniały uśmiech.

Jakie są zalety stosowania aparatów lingwalnych?

Aparaty lingwalne to wygodne i dyskretne rozwiązanie dla osób, które chcą wyleczyć wadę zgryzu. Lekarze ortodonci potwierdzają wysoką skuteczność leczenia tą metodą i znakomite efekty leczenia w stosunkowo krótkim czasie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że aparat lingwalny dostosowany jest indywidualnie do budowy szczęk każdego pacjenta zapewniając maksymalny komfort podczas noszenia dzięki zastosowaniu płaskiego profilu zamków. Ważnym atutem aparatu lingwalnego jest sposób założenia po wewnętrznej stronie zębów, dzięki czemu leczenie może przebiegać w sposób dyskretny, gdyż aparat jest niewidoczny. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest minimalne ryzyko odwapnienia na powierzchni przednich zębów. Poza tym to świetna metoda leczenia dla alergików, gdyż żaden z metalowych elementów aparatu nie zawiera niklu, który może być przyczyną uczuleń. Kolejną zaletą jest zapobieganie chorobom przyzębia i zmniejszenie występowania próchnicy. Leczenie wad zgryzu minimalizuje również ryzyko wystąpienia patologicznego ścierania zębów związanego z bruksizmem.

Ortolingwa – najwyższa jakość i skuteczność leczenia metodą lingwalną

Klinika dentystyczna Ortolingwa powstała z myślą o pacjentach, którzy chcą wyleczyć wady zgryzu i skorygować uśmiech w dyskretny i pewny sposób. Stosowane aparaty dentystyczne są niewidoczne, zakładane od strony języka, dlatego leczenie jest w pełni dyskretne, a jednocześnie skuteczne. Gabinet świadczy pacjentom usługi najwyższej jakości, co potwierdza certyfikat techniki lingwalnej. Szczegółowe informacje na temat tej innowacyjnej metody leczenia znajdziemy na stronie Specjalistycznego Centrum Ortodoncji Ortolingwa.

Jakie są rodzaje aparatów lingwalnych?

Aparaty lingwalne, jak sama nazwa wskazuje, oznaczają sposób umocowania ich w jamie ustnej. Aparat zakłada się od strony języka, co nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, a jednocześnie nie stanowi żadnej przeszkody i ograniczeń w życiu zawodowym i towarzyskim. Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań jest aparat lingwalny Incognito wyposażony w złote zamki stosowane do przytwierdzenia aparatu. Jego skuteczność potwierdza wielu zadowolonych pacjentów. Większość pacjentów bardzo szybko przyzwyczaja się do aparatu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zbliżenie na piękny kobiecy uśmiech białe zęby

Wybielające pasty z węglem aktywnym – co warto o nich wiedzieć?

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. I o ile niektórzy chcąc je zrealizować oddają się …