keto katering
Dieta ketogeniczna od momentu pojawienia się wzbudzała wiele kontrowersji | fot.: stock.adobe.com

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Diety, bez względu na ich rodzaj w obecnych czasach zdobywają coraz to większą popularność. Każdy z nas bowiem poszukuje idealnego sposobu odżywiania, który pomoże w osiągnięciu upragnionego celu, którym najczęściej jest zgubienie zbędnych kilogramów. Jedną z diet, która w ostatnim czasie zdobyła sobie ogromny rozgłos, jest dieta ketogeniczna. Wzbudziła ona wiele kontrowersji, jednak pojawiały się o niej również pozytywne opinie. Na czym więc ona polega?

Jakie są zasady diety ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna catering to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które pomaga w znacznym stopniu utrzymanie ścisłych założeń tej diety. Jest to bowiem specyficzny sposób odżywiania, który zakłada znaczne zwiększenie tłuszczów, a jednocześnie ograniczenie spożycia węglowodanów. Można więc powiedzieć, że w większości dieta ketogeniczne catering przygotowuje posiłki w ten sposób, by dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości tłuszczy, białek, a także i węglowodanów. Posiłki muszą zawierać aż 80-90% tłuszczów, a węglowodany jedynie 10-20%. Warto zaznaczyć, że organizmy osób, które nie są na diecie ketogenicznej, czerpią energię głównie z węglowodanów, zaś w przypadku osób stosujących ten rodzaj diety, węglowodany są niewystarczające. Wobec tego organizm poszukuje innych, alternatywnych źródeł, a stają się nimi właśnie tłuszcze. Wówczas w organizmie dochodzi do tak zwanej ketozy, czyli procesu, w którym dochodzi do rozpadu tłuszczów. W efekcie stężenie ciał ketonowych we krwi staje się o wiele większe niż stężenie glukozy. Dodatkowo przy zachowaniu odpowiedniej ilości węglowodanów, dieta ta będzie skutecznie hamowała uczucie głodu.

Jakie są zalety diety ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna od momentu pojawienia się wzbudzała wiele kontrowersji. Niemniej jednak można z łatwością dostrzec jej niekwestionowane zalety. Okazuje się, że skutecznie wspiera ona osoby, które borykają się z insulinoopornością, gdyż reguluje wydzielanie insuliny. Co więcej dieta ketogeniczna w znacznym stopniu ogranicza apetyt na słodycze, a także potrafi zapewnić uczucie sytości przez niezwykle długi czas. Wobec tego dieta ta przyczynia się do znacznego spadku wagi. Dieta ketogeniczna catering pomoże również zredukować obrzęki, a także skutecznie rozwiąże problem dolegliwości związanych z układem trawiennym.

Dieta ketogeniczna catering- dlaczego warto skorzystać?

Osoby które zdecydowały się na przejście na dietę ketogeniczną, z pewnością będą przynajmniej w początkowych etapach potrzebować wsparcia związanego z przygotowaniem odpowiednio zbilansowanych posiłków. Wobec tego dieta ketogeniczna catering jest świetnym rozwiązaniem. Nie tylko przygotowaniem posiłków zajmą się specjaliści od techniki żywienia, a także najlepsi kucharze, ale dodatkowo zadbają oni o to, by każdy posiłek zawierał odpowiednio wysoką ilość tłuszczy, a także i węglowodanów. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale także o wiele lepiej zastosować się do założeń diety i ściśle przestrzegać jej zasad. Dieta ketogeniczna catering będzie więc ogromnym ułatwieniem.

Materiał partnera

Sprawdź także

produkty do diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna dla początkujących

Chcesz zgubić nadprogramowe kilogramy, a dotychczasowe diety kończyły się rozczarowaniem? Szukasz sposobu, by mieć więcej …