kobieta ćwicząca pod okiem trenera personalnego
Nad smukłą sylwetką musisz trochę dłużej popracować, biorąc pod uwagę kilka istotnych czynników | fot.: materiał partnera

Odchudzanie we współpracy z trenerem osobistym

Odchudzanie nie jest wcale taką prostą sprawą, jakby się mogło wydawać. Po stosowaniu długotrwałej diety i wycieńczających organizm głodówek okazuje się, ze nie widać dużych efektów. Co robić, aby dieta działała? Gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?

Odchudzam się i nie chudnę, dlaczego?

Jeśli jeszcze wierzysz w hasła – „schudniesz w trzy dni”, czy „po tej tabletce zrzucisz kilka kilogramów”, zmień myślenie. Nad smukłą sylwetką musisz trochę dłużej popracować, biorąc pod uwagę kilka istotnych czynników.

Zamiast po raz kolejny słuchać rad pseudo profesjonalistów, zacznij działać. Musisz wiedzieć, że mocno restrykcyjna dieta może (i najczęściej to robi!) zniszczyć gospodarkę hormonalną. Waga owszem spadnie, ale nie stracisz tkanki tłuszczowej, a jedynie masę mięśniową i wodę. Dlatego po pewnym czasie okaże się, że przytyjesz od nowa.

Bardzo niekorzystnie na organizm działają też mordercze treningi. Organizm musi być silny i dobrze odżywiony, a trenowanie, szczególnie intensywne, powinno odbywać się pod czujnym okiem trenera.

Twoja dieta i inne wysiłki mogą okazać się nieskuteczne także z innych powodów. Nieodpowiednio przeprowadzona dieta powoduje duże zaburzenia w hormonach odpowiedzialnych za uczucie głodu i sytości – leptyny i greniny. Narażasz się też na braki w mikro i makroelementach, które jak wiadomo, są niezwykle ważne dla zdrowia.

Dlaczego warto zainwestować w trenera personalnego?

Treningi personalne cieszą się coraz większą popularnością. Osoba decydująca się na taką współpracę zyskuje nie tylko profesjonalną pomoc, ale też motywację do dbania o formę.

Po drugie trener personalny to Twój trener osobisty. Monitoruje przebieg diety, dopasowuje zestaw ćwiczeń i w wielu przypadkach układa plan diety. Jeśli nie dysponuje bogatą wiedzą na ten temat, zawsze możesz poszukać pomocy gdzie indziej. Dietetyk online lub stacjonarnie, wszystko zależy od Twoich możliwości czasowych i preferencji.

Co więcej, wchodzisz na indywidualną ścieżkę treningów i zyskujesz poczucie bezpieczeństwa. Prawidłowa technika ćwiczeń to podstawa i co najważniejsze duża ochrona przed ewentualną kontuzją.

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego?

Jeśli uczęszczasz na siłownię czy trenujesz w klubie fitness, popytaj na miejscu. Zrób też wywiad wśród znajomych, być może ktoś ma już za sobą udaną drogę do uzyskania perfekcyjnej sylwetki. Prawie zawsze możesz skorzystać z pierwszego treningu nieodpłatnie, co pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Spora grupa osób szuka ciekawych i sprawdzonych programów na odchudzanie w Internecie. Trener lub trenerka personalna online to świetna sprawa dla ludzi zabieganych, którzy nie chcą tracić czasu na dojazdy czy zapraszać kogoś do siebie. Wielu profesjonalistów w tej branży prowadzi swoje strony internetowe, na których możesz dokładnie sprawdzić, z kim masz do czynienia.

Dokładnie sprawdzaj preferencje!

Przeglądając portfolio trenera personalnego, zwracaj uwagę na zakładkę „o mnie”. Tam powinny znaleźć się preferencje poparte certyfikatami i szkoleniami związanymi z branżą treningową czy dietetyczną. Sprawdzaj też informacje o specjalizacji trenera, bo być może szukasz kogoś od konkretnej dziedzin, np. cardio czy ćwiczeń na zdrowy kręgosłup. Dobrze też, gdy na takiej stronie jest blog, na którym umieszczane są systematycznie wpisy na różne tematy oscylujące wokół interesujących Cię kwestii. Bardzo ciekawą i profesjonalną stronę z dużą dawką wiedzy prowadzi znana  trenerka Naomi Tamper. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek na temat treningów, sposobów na smukłą sylwetkę i dobre samopoczucie.

Odchudzanie i w ogóle troska o zdrowe ciało nie musi kojarzyć się z wielkimi wyrzeczeniami i wycieńczającym treningiem. Wystarczy znaleźć sporą dawkę motywacji i dobrego trenera. Bezpieczeństwo i profesjonalizm treningów to dwie istotne kwestie, na które możesz liczyć, trenując z najlepszymi.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

cukier ok

Cukier jednak ok? Dietetycy obalają kolejne mity

Od lat nie cichnie dyskusja na temat cukru. Jego przeciwnicy obarczają go winą za nadwagę, cukrzycę, …