Kobieta je lunch
By zachować dobrą linię i zaoszczędzić pieniądze, warto przejść na dietę pudełkową, którą sami przygotujemy sobie w domu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Okiem dietetyka: posiłki do pracy – jak oszczędzić i nie zamawiać jedzenia z miasta?

Kiedy pracujemy po 8 czy 10 godzin na dobę, trudno jest zachowywać regularne odstępy między posiłkami. Pomijanie posiłków w pracy albo nieustanne zamawianie potrwaw na wynos to prosta droga do przybrania na wadze, a przy okazji znacznego uszczuplenia miesięcznego budżetu. By zachować dobrą linię i zaoszczędzić pieniądze, warto przejść na dietę pudełkową, którą sami przygotujemy sobie w domu.

Podstawa to plan działania

Zaplanujmy menu lunchowe na cały tydzień pracy, a większe zakupy zróbmy w piątek wieczorem lub sobotę. Dzięki dobremu grafikowi i zaopatrzonej lodówce bez trudu przygotujemy posiłek na następny dzień. Wybierajmy dania proste, ale pożywne – takie by spokojnie wystarczyły na cały dzień pracy. Powinny być też mało skomplikowane w spożywaniu – ważne jest, by można je było zjeść bezpośrednio z pojemnika na jedzenie. Sprawdzą się zatem dania jednogarnkowe, takie jak np.

  • kasza kuskus z warzywami,
  • makaron razowy z kurczakiem i suszonymi pomidorami
  • tortilla z mozzarellą, rukolą i indykiem
Koncepcja posiłku
Zaplanujmy menu lunchowe na cały tydzień pracy, a większe zakupy zróbmy w piątek wieczorem lub sobotę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W co pakować obiad do pracy?

Najpopularniejsze są oczywiście plastikowe pudełka do przechowywania żywności, jednak nie zawsze można ich używać w mikrofali, w której zwykle podgrzewa się swój posiłek w biurze. Jeśli w naszym miejscu pracy nie ma możliwości podgrzewania obiadu, pozostają dwa wyjścia: jeść potrawy na zimno lub zainwestować w termos obiadowy, który przytrzyma ciepło posiłków przez parę godzin. Więcej informacji na ten temat uzyskać można z lektury artykułu: „Jaki wybrać termos obiadowy długo trzymający ciepło – Ranking termosów do pracy”.

Poranna kawa na wynos z domu

Dużo zaoszczędzimy, zabierając ze sobą ciepły napój do pracy z domu. Kawa lub herbata w kubku termicznym wystarczy spokojnie zarówno na całą drogę do pracy, jak i pierwsze chwile w biurze. W tym celu warto zainwestować w dobrej jakości kubek termiczny, który zapobiegnie wylaniu się napoju w drodze z domu do pracy.

Uśmiechnięta kobieta z kubkiem termicznym
Dużo zaoszczędzimy, zabierając ze sobą ciepły napój do pracy z domu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Podsumujmy: oszczędności można wygenerować dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu posiłków do pracy oraz przechowywaniu ich w odpowiednich pojemnikach.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

serowo bekonowa keto bomba

Dieta ketogeniczna – co może jeść ketogenik?

Poszukiwanie idealnej diety zakończone? Czy to właśnie dieta ketogeniczna jest odpowiedzią na oczekiwania milionów ludzi …