Strona główna / Zdrowie / Okiem dietetyka: posiłki do pracy – jak oszczędzić i nie zamawiać jedzenia z miasta?
Kobieta je lunch
By zachować dobrą linię i zaoszczędzić pieniądze, warto przejść na dietę pudełkową, którą sami przygotujemy sobie w domu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Okiem dietetyka: posiłki do pracy – jak oszczędzić i nie zamawiać jedzenia z miasta?

Kiedy pracujemy po 8 czy 10 godzin na dobę, trudno jest zachowywać regularne odstępy między posiłkami. Pomijanie posiłków w pracy albo nieustanne zamawianie potrwaw na wynos to prosta droga do przybrania na wadze, a przy okazji znacznego uszczuplenia miesięcznego budżetu. By zachować dobrą linię i zaoszczędzić pieniądze, warto przejść na dietę pudełkową, którą sami przygotujemy sobie w domu.

Podstawa to plan działania

Zaplanujmy menu lunchowe na cały tydzień pracy, a większe zakupy zróbmy w piątek wieczorem lub sobotę. Dzięki dobremu grafikowi i zaopatrzonej lodówce bez trudu przygotujemy posiłek na następny dzień. Wybierajmy dania proste, ale pożywne – takie by spokojnie wystarczyły na cały dzień pracy. Powinny być też mało skomplikowane w spożywaniu – ważne jest, by można je było zjeść bezpośrednio z pojemnika na jedzenie. Sprawdzą się zatem dania jednogarnkowe, takie jak np.

  • kasza kuskus z warzywami,
  • makaron razowy z kurczakiem i suszonymi pomidorami
  • tortilla z mozzarellą, rukolą i indykiem
Koncepcja posiłku
Zaplanujmy menu lunchowe na cały tydzień pracy, a większe zakupy zróbmy w piątek wieczorem lub sobotę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W co pakować obiad do pracy?

Najpopularniejsze są oczywiście plastikowe pudełka do przechowywania żywności, jednak nie zawsze można ich używać w mikrofali, w której zwykle podgrzewa się swój posiłek w biurze. Jeśli w naszym miejscu pracy nie ma możliwości podgrzewania obiadu, pozostają dwa wyjścia: jeść potrawy na zimno lub zainwestować w termos obiadowy, który przytrzyma ciepło posiłków przez parę godzin. Więcej informacji na ten temat uzyskać można z lektury artykułu: „Jaki wybrać termos obiadowy długo trzymający ciepło – Ranking termosów do pracy”.

Poranna kawa na wynos z domu

Dużo zaoszczędzimy, zabierając ze sobą ciepły napój do pracy z domu. Kawa lub herbata w kubku termicznym wystarczy spokojnie zarówno na całą drogę do pracy, jak i pierwsze chwile w biurze. W tym celu warto zainwestować w dobrej jakości kubek termiczny, który zapobiegnie wylaniu się napoju w drodze z domu do pracy.

Uśmiechnięta kobieta z kubkiem termicznym
Dużo zaoszczędzimy, zabierając ze sobą ciepły napój do pracy z domu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Podsumujmy: oszczędności można wygenerować dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu posiłków do pracy oraz przechowywaniu ich w odpowiednich pojemnikach.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Modelowanie ciała przed urlopem

Wyszczuplanie na ostatnią chwilę przed urlopem!

Urlop zbliża się wielkimi krokami, ty jesteś już na niego gotowa, ale twoja sylwetka ciągle …