top women
Uczestniczki programu oprócz zdobywania biznesowych kompetencji przechodzą metamorfozę wizerunkową, ale też w pewnym sensie duchową | fot.: materiał partnera

Bądź kreatywna. Weź swoje życie w ręce. Przyłącz się do TOP Women w e-biznesie. Rusza trzecia edycja

Myślisz o zmianach w swoim życiu? Jesteś kreatywna? Chcesz nauczyć się czegoś nowego a może otworzyć własną działalność. Teraz masz szanse. Rusza bezpłatny edukacyjny kurs prowadzony przez najlepszych ekspertów i praktyków z branży biznesu w tym z e-commerce. TOP Women w e-biznesie to program dedykowany dla kobiet, które chcą zmienić coś w swoim życiu, zdobyć nowe znajomości, poznać tajniki biznesu online i zmienić swój wizerunek biznesowy. Fundacja Kobiety e-biznesu powstała podczas pandemii i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie kobiet, które zamierzają rozwijać swoje umiejętności w świecie cyfrowym.

Bądź kreatywna. Weź swoje życie w ręce. Przyłącz się do TOP Women w e-biznesie. Rusza trzecia edycja

Myślisz o zmianach w swoim życiu? Jesteś kreatywna? Chcesz nauczyć się czegoś nowego a może otworzyć własną działalność. Teraz masz szanse. Rusza bezpłatny edukacyjny kurs prowadzony przez najlepszych ekspertów i praktyków z branży biznesu w tym z e-commerce. TOP Women w e-biznesie to program dedykowany dla kobiet, które chcą zmienić coś w swoim życiu, zdobyć nowe znajomości, poznać tajniki biznesu online i zmienić swój wizerunek biznesowy.

Fundacja Kobiety e-biznesu powstała podczas pandemii i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie kobiet, które zamierzają rozwijać swoje umiejętności w świecie cyfrowym.

Program organizowany jest od 2020 roku przez Fundację Kobiety E-biznesu. Jego celem jest podnoszenie kompetencji kobiet w obszarze digital i e-commerce, aktywizacja zawodowa Polek powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, edukacja kobiet chcących się przekwalifikować i przejść z etatu na własną działalność gospodarczą.

A może własna firma. Jak ją założyć? Jak być lepszym od konkurencji

Program TOP Women w e-biznesie jest idealny dla przedsiębiorczyń, które stawiają pierwsze kroki w e-biznesie i dla tych, które już mają to za sobą. Jest onoodpowiedzią na sytuację na rynku e-commerce, który wyhamowuje po ostatnich dwóch latach spektakularnych (dwucyfrowych) wzrostów. Zdaniem ekspertów branży e-commerce, aby skutecznie konkurować w Internecie trzeba mieć pomysł na e-biznes, przemyślaną strategię marketingową, a także znajomość narzędzi cyfrowych. Wymaga to stałego dokształcania się, gdyż rynek e-commerce cały czas się zmienia. Dlatego w tegorocznej edycji podczas szkoleń poruszony będzie również aspekt rozwijania e-commerce w warunkach kryzysu gospodarczego, rosnących cen oraz spadku nastrojów.

Sytuacja na rynku sprawia, że stałe rozwijanie swoich kompetencji oraz umiejętność adaptacji do zmieniających się realiów jest w biznesie jeszcze bardziej istotna. W Ceneo od lat wspieramy małe i większe firmy w docieraniu do klientów i dzielimy się z nimi naszą wiedzą oraz doświadczeniem. Chcemy, żeby więcej kobiet mogło decydować się na rozpoczęcie swojej przygody z e-commerce i wierzymy, że Ceneo jest do tego doskonałym miejscem. Tym bardziej cieszymy się, że możemy wspierać Fundację Kobiety e-Biznesu oraz kolejną edycję programu Top Women w e-biznesie – Dominika Wabich, PR Officer w Ceneo.

W programie TOP Women w e-biznesie 250 kobiet otrzyma certyfikaty ukończenia

Po sukcesie dwóch pierwszych edycji programu, zainteresowanie nim cały czas rośnie. W tym roku organizatorzy zwiększyli liczbę miejsc dla uczestniczek programu do 250. Sytuacja rynkowa sprzyja rozwojowi biznesu e-commerce. Ograniczanie kosztów związanych z prowadzeniem działalności, przenoszenie większej części działań do Internetu to oczekiwane zachowania na najbliższe lata. Cyfryzacja nabrała tempai każdy powinien wykorzystać ten moment i działać zgodnie z trendami.Opinie uczestniczek z poprzednich edycji świadczą też o tym, że program ten wnosi do ich życia nie tylko wiedzę i nowe kompetencje, ale też niesamowitą energię i impuls do działania.

top women
TOP Women w e-biznesie dla kobiet to szansa na rozwój personalny i zawodowy | fot.: materiał partnera

32,5 procent firm w Polsce prowadzonych jest przez kobiety

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Dun&Bradstreet odsetek polskich firm prowadzonych przez kobiety wynosi 32,5 proc. W stosunku do początku 2021 r. jest to jednak spadek o 3 proc. Z uwagą przyglądamy się małym i średnim firmom. Wiemy, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się na co dzień. Widzimy też, że mikroprzedsiębiorcy coraz śmielej patrzą w stronę e-commercu. Biznes internetowy jest jednak wymagający i stawia wiele wyzwań, również tych związanych z obszarem płatności elektronicznych. Z myślą o MŚP przygotowaliśmy Akademię Przedsiębiorcy. Na portalu można znaleźć ciekawe artykuły, podcasty i webinary z zakresu prowadzenia własnego biznesu, również w e-commerce. Chcemy być blisko przedsiębiorców i wspierać ich na każdym kroku, a także pokazywać przewagi płatności bezgotówkowych w prowadzeniu własnego biznesu – komentuje Anna Spychalska-Grzeszek, Dyrektor Obszaru Marketingu i Produktów z Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Poczucie wsparcia, pewności siebie i wiary w sukces

Uczestniczki programu oprócz zdobywania biznesowych kompetencji przechodzą metamorfozę wizerunkową, ale też w pewnym sensie duchową. Uczą się budować personalny wizerunek, nabierają pewności siebie i zawierają nowe przyjaźnie. W trudnych czasach bardzo ważne jest poczucie wsparcia i wiary w siebie. Program TOP Women w e-biznesie to pomocna dłoń dla poszukujących swojej drogi. – mówi Anna Heimberger, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu. Rekrutacja do programu jest bardzo prosta, udział w programie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz oraz uargumentować w kreatywny sposób, dlaczego kandydatka chce wziąć udział w tym wyjątkowym kursie szkoleniowym. “Top Women w e-biznesie” to program dla każdej kobiety. Nie ma ograniczenia ze względu na wiek, wykształcenie, dochody czy miejsca zamieszkania.

TOP Women w e-biznesie dla kobiet to szansa na rozwój personalny i zawodowy

Jeżeli czujesz, że powinnaś zmienić coś w swoim życiu. Jesteś po macierzyńskim lub wychowujesz małe dzieci kurs online będzie dla Ciebie dobrym pomysłem. Ekspercka wiedza i niesamowita energia jakiej dostarczają organizatorki oraz kursantki odmieni Twoje perspektywy.

Zgłoś się do Programu TOP Women w e-biznesie.  Zapisy trwają do 15 stycznia 2023 roku. Zajęcia będą odbywać się online w Piątki i Soboty od 24 lutego 2023 roku.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie  https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen2022-2023/  

Szkolenia i warsztaty dostosowane do potrzeb

Tegoroczny cykl szkoleń obejmuje wykłady prowadzone przez profesjonalistów, którzy znają najnowsze trendy oraz rozwiązania dla biznesu. Podczas wykładów będą odbywały się również warsztaty oraz konkursy. Jednym z ulubionych jest konkurs TOP pomysł na e-biznes, podczas którego uczestniczki programu mogą zdobyć wsparcie finansowe dla swojej nowej działalności gospodarczej. Wystarczy, że prześlą zgłoszenie. Podczas 12 weekendowych sesji online Uczestniczki m.in. nauczą się jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić e-biznes, jak zaprojektować samodzielnie własną stronę internetową oraz zbudować platformę skutecznie sprzedającego sklepu internetowego. Poznają tajniki kreowania profesjonalnego wizerunku marki oraz budowania jej świadomości za pośrednictwem social mediów. Zdobędą umiejętność promowania swojej witryny w wyszukiwarce oraz wykorzystywania narzędzi do mierzenia efektywności działań w on-line.

zapisy
Tegoroczny cykl szkoleń obejmuje wykłady prowadzone przez profesjonalistów, którzy znają najnowsze trendy oraz rozwiązania dla biznesu | fot.: materiał partnera

Wszystkie zajęcia będą rejestrowane i dostępne w formie nagrań wideo na dedykowanej to tego celu platformie. Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu.

Dodatkowym atutem programu jest także możliwość poznania wielu inspirujących kobiet z różnych stron Polski i wzajemnej wymiany doświadczeń między nimi oraz wspierania się w pierwszych krokach w biznesie.

Po raz kolejny ambasadorką programu jest Małgorzata Ohme, jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek oraz dziennikarek w Polsce. Od lat wspiera i motywuje kobiety do rozwoju i działania.

Program powstaje dzięki współpracy z Partnerami, takimi jak: Visa, Allegro, MODIVO, InPost, Ceneo, ERGO Hestia, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Przelewy24, Hebe, Ziaja, Future Collars i Progressivo.Patronat honorowy objęła Izba Gospodarki Elektronicznej.

Materiał partnera

Sprawdź także

biznes strona internetowa

Dlaczego Twój biznes potrzebuje strony internetowej?

Obecność firmy w Internecie, niezależenie od branży, może mieć kluczowe znaczenie dla jej sukcesu. W dzisiejszych …