wyposażenie siłowni
Szukając idealnego sprzętu na siłownię, warto zwrócić uwagę na jego ergonomię i funkcjonalność | fot.: materiał partnera

Co powinno znaleźć się na siłowni? 

Otwierając własny klub fitness oraz siłownię, trzeba mieć na uwadze, że ich wyposażenie powinno pozwalać na wykonywanie różnego rodzaju treningów. Zalecana jest różnorodność w doborze sprzętu, co z kolei wymaga podjęcia racjonalnych decyzji. Siłownię można urządzić na wiele sposobów, jednak jest absolutne minimum, którego nie może zabraknąć na sali. Jakie to sprzęty?

Bieżnia mechaniczna

Trenowanie na taśmie niemal w 90% przypadków rozpoczyna i kończy każdy trening. Dlatego dobra bieżnia jest podstawowym wyposażeniem każdej siłowni, pozwalając rozgrzać mięśnie i stawy, zwiększyć tętno, jak i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Bieżnia powinna mieć twardą podstawę. Niektóre modele posiadają opcję absorpcji wstrząsów, jednak w tej kwestii należy poradzić się specjalistów. Na siłowni powinny znaleźć się minimum 2 bieżnie mechaniczne – to optymalne rozwiązanie dla użytkowników.

Ławka do ćwiczeń górnej części ciała

W tej kwestii opinie są jednoznaczne – chcąc mieć profesjonalne wyposażenie siłowni, ławki do ćwiczeń są koniecznością. Najlepiej zdecydować się na regulowane modele, co pozwoli zaangażować do pracy różne grupy mięśni. Pozostając przy zakupie ławki treningowej, w pobliżu nie może zabraknąć hantli. Dobrym zakupem jest duży zestaw hantli wraz ze stojakiem, co zapewni bezpieczne przechowywanie i ekspozycję sprzętu. Uzupełnieniem zestawu jest komplet sztang wraz z dedykowanym stojakiem.

siłownia sprzęty
Profesjonalne wyposażenie siłowni to ogromna inwestycja, która wymaga rozsądnych decyzji | fot.: materiał partnera

Wyciąg bramowy

Wyciąg zwany potocznie bramą jest jednym z najczęściej użytkowanych sprzętów na siłowni. To wielofunkcyjne urządzenie pozwalające na wykonywanie ćwiczeń różnych partii ciała z możliwością regulacji obciążenia. Zakup wyciągu bramowego to jeden z największych wydatków, które czekają przyszłych właścicieli siłowni. Wybór warto skonsultować ze specjalistami z dziedziny sportu.

Sprzęt do fitness

Wiele siłowni oferuje dodatkowe zajęcia fitness, prowadzone przez doświadczonych instruktorów sportowych. W trakcie zajęć uczestnicy korzystają ze sprzętu, który pomaga modelować sylwetkę i wzmacnia mięśnie. Chcąc mieć profesjonalne wyposażenie siłowni, nie może w niej zabraknąć dobrej jakości mat fitness, piłek lekarskich, kettlebells, steperów czy space barów. Zróżnicowany sprzęt pozwoli na atrakcyjny trening, co zachęci użytkowników do kontynuowania ćwiczeń w konkretnej siłowni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu?

Profesjonalne wyposażenie siłowni to ogromna inwestycja, która wymaga rozsądnych decyzji. W kwestii zakupu warto skonsultować swoje opinie z ekspertami z Apus Sports, wśród których są entuzjaści i zawodowi sportowcy z wieloletnim doświadczeniem. Producent sprzętu Apus Sports ma w swojej ofercie szeroką gamę akcesoriów i urządzeń do fitness, jak również wolne ciężary wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Szukając idealnego sprzętu na siłownię, warto zwrócić uwagę na jego ergonomię i funkcjonalność. Obsługa sprzętu nie powinna sprawiać trudności nawet początkującym użytkownikom. Same urządzenia oraz akcesoria powinny być wytrzymałe, odporne na zniszczenia i uszkodzenia mechaniczne.

Materiał partnera

Sprawdź także

stepper maszyna ćwiczenia

Trening z wykorzystaniem steppera

Stepper to jedno z najbardziej niepozornych urządzeń do ćwiczeń. Ze względu na prosty zakres ruchów …