wynajem magazynu
Wybierz lokalizację, sprawdź stawki wynajmu i dopasuj wielkość magazynu, by odpowiednio zadbać o działalność i rozwój firmy | fot.: materiał partnera

Co trzeba wiedzieć, decydując się na wynajem magazynu?

Branża magazynowa od kilku lat rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Zarówno firmy produkcyjne, jak i handlowe oraz z sektora e-commerce potrzebują dużej i nowoczesnej przestrzeni do składowania towarów. Magazyny do wynajęcia w Polsce Centralnej czy na Śląsku cieszą się ogromną popularnością, ale doceniane są też inne, do tej pory pomijane, regiony. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając magazyn do wynajęcia – we Włocławku, Bydgoszczy czy Jankach pod Warszawą.

Lokalizacja i skomunikowanie

Podczas wyboru obiektu magazynowego kluczowe znaczenie ma lokalizacja. Powinien znajdować się w dobrym miejscu, by zagwarantować łatwy i szybki dojazd oraz skomunikowanie z różnymi regionami Polski oraz rynkami zagranicznymi.

Magazyn do wynajęcia w Warszawie nie musi znajdować się w jej centrum – najczęściej parki magazynowe i hale produkcyjne są budowane na obrzeżach dużych miast – jak m.in. Panattoni City Logistics Warsaw II czy MLP Poznań.

Wiele obiektów budowanych jest w pożądanych lokalizacjach, ale mniejszych miastach i ich sąsiedztwie – jak magazyny do wynajęcia we Włocławku (Polska Centralna) czy hale magazynowe w Oleśnicy (Dolny Śląsk, pod Wrocławiem).

Najważniejsze jest, by magazyn był położony niedaleko kluczowych arterii drogowych, by zapewnić szybki i sprawny przepływ towarów – na lotnisko, do portu lub w dłuższą trasę do różnych regionów Polski, Europy lub też Azji.

Stawka za wynajem magazynu – we Włocławku, Warszawie, Górnym Śląsku

Oczywiście im lepsza lokalizacja, tym wyższe ceny. Stawki za wynajem zależą od różnych kwestii – położenia, wielkości powierzchni, udogodnień, wyposażenia, nowoczesnych technologii i zabezpieczeń.

Wszystko to wpływa ostatecznie na koszt wynajmu magazynu we Włocławku, Trójmieście czy Poznaniu. Weź pod uwagę, że automatyzacja i robotyka sprawia, że koszt pracy jest niższy, dlatego nowoczesne centra magazynowe mogą być opłacalną inwestycją.

Wielkość powierzchni magazynu

Wielkość magazynu należy dopasować do swojej działalności i potrzeb. Wcześniej zrób plan rozwoju, by wiedzieć, ile dokładnie metrów potrzebujesz. Jeśli rozwijasz się i liczba zamówień cały czas się zwiększa, warto zdecydować się na powierzchnię o około 10%-25% większą. Możesz też zdecydować się na magazyn do wynajęcia – we Włocławku, w Katowicach czy pod Gdańskiem – który zaspokaja aktualne potrzeby, by nie płacić więcej za przestrzeń, która nie jest na bieżąco wykorzystywana.

Wybierz lokalizację, sprawdź stawki wynajmu i dopasuj wielkość magazynu, by odpowiednio zadbać o działalność i rozwój firmy.

Materiał partnera

Sprawdź także

magazyn dropshipping

Dropshipping czyli własny sklep bez wielkiego magazynu!

Dropshipping jest to coraz popularniejszy, model sprzedażowy polegający na tym, że właściciel sklepu jest pośrednikiem …