młodzi ludzie przy tablecie w firmie
System ERP jest nowoczesnym i złożonym oprogramowaniem IT dla biznesu, które służy do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa | fot.: materiał partnera

Dlaczego warto zarządzać firmą za pomocą systemów ERP?

System ERP jest nowoczesnym rozwiązaniem informatycznym, którego zalety doceni niemal każda współczesna firma. Jego wdrożenie gwarantuje lepsze i sprawniejsze zarządzanie wszystkimi zasobami przedsiębiorstwa, sprawną optymalizację procesów biznesowych, płynny przepływ i wymianę informacji oraz znaczącą oszczędność czasu i pieniędzy. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie systemami ERP stale rośnie i coraz więcej firm decyduje się na ich wdrożenie upatrując w nich szansę na znaczącą poprawę jakości swojego codziennego funkcjonowania.

Jak działa system ERP i jakie firmy mogą skorzystać z jego funkcjonalności?

System ERP jest nowoczesnym i złożonym oprogramowaniem IT dla biznesu, które służy do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Posiada budowę modułową, w której jeden moduł odpowiada za konkretny obszar funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pozwala to na wdrożenie tego typu oprogramowania w pełnej zgodzie z rzeczywistymi potrzebami firmy oraz daje możliwość bezproblemowej rozbudowy jego funkcjonalności w przyszłości, kiedy wymagania przedsiębiorstwa w tym zakresie wzrosną lub ulegną zmianie.

ERP to skrót od angielskiego Enterprise Resource Planning, co oznacza po prostu planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Nazwa ta bardzo dobrze oddaje koncepcje towarzyszące oprogramowaniu ERP – jego zadaniem jest pomoc w planowaniu codziennej pracy dla każdej firmy, bez względu na jej wielkość, branżę i zakres działalności. Wśród oprogramowania ERP znajdują się zarówno rozwiązania dedykowane wyłącznie firmom konkretnej wielkości, jak i uniwersalne systemy, z których funkcjonalności z powodzeniem skorzystają zarówno małe i średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Należy do nich enova 365, którego dystrybutorem jest firma Polkas.

młodzi ludzie narada w firmie
System pracuje w oparciu o jedną, wspólną bazę danych, co pozwala na łatwą i szybką wymianę informacji | fot.: materiał partnera zewnętrznego

System ERP Enova 365 i jego rozbudowana funkcjonalność

System enova 365 jest oprogramowaniem stworzonym przez firmę Soneta, która ogromną wagę przywiązuje do innowacyjności dostarczanych przez siebie rozwiązań informatycznym. Z jej oprogramowania ERP w wersji multi można korzystać zarówno w sposób tradycyjny, czyli na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych, co oferuje dostęp do kluczowej funkcjonalności oprogramowania w dowolnym miejscu oraz podnosi komfort codziennej pracy. Oferowany przez firmę Polkas system ERP enova 365 jest rozwiązaniem, które charakteryzuje się wysoką integralnością, skalowalnością, uniwersalnością oraz modularnością, które to cechy są kluczowe dla każdego oprogramowania klasy ERP.

System pracuje w oparciu o jedną, wspólną bazę danych, co pozwala na łatwą i szybką wymianę informacji Oprogramowanie może zostać w prosty sposób rozbudowane o kolejne, niezbędne w miarę rozwoju firmy funkcje oraz bezproblemowo połączone z innymi, już wdrożonymi w przedsiębiorstwie rozwiązaniami informatycznymi. Obsługa poszczególnych obszarów funkcjonowania firmy przez osobne dedykowane moduły pozwala z kolei na dostosowanie stopnia jego zaawansowania do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa oraz dodanie dodatkowych funkcji w miarę rozwoju firmy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Wycena udziałów w spółce

Wycena udziałów w spółce – kiedy warto ją przeprowadzić?

Najlepszą metodą wyceny udziałów w spółce jest powierzenie tej czynności doświadczonym osobom, które wykorzystując swoją …