Dlaczego warto wybrać szkolenia we Wrocławiu organizowane właśnie przez WSB? | fot.: pixabay.com

Kursy i szkolenia zawodowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu

Edukacja to inwestycja w przyszłość – dotyczy to zarówno studiów jak i wszelkiego rodzaju kursów i szkoleń. Coraz więcej instytucji decyduje się na przeprowadzanie profesjonalnych warsztatów zawodowych, podczas których uczestnicy zostają wyposażeni w nowe, praktyczne umiejętności. Do grona instytucji szkoleniowych dołączyła również Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Uczelnia oferuje kursy m.in. z zakresu finansów, informatyki czy marketingu.

Kursy i szkolenia to coraz chętniej wybierana forma edukacji. Trwają zazwyczaj od kilku godzin do kilku dni, co jest zresztą zaletą,  zwłaszcza dla osób aktywnych zawodowo. Skondensowana dawka wiedzy oraz nauka korzystania z różnego rodzaju narzędzi pozwala kursantowi na zdobycie nowych umiejętności. Kursy we Wrocławiu organizowane przez WSB są kierowane nie tylko do studentów i absolwentów uczelni, ale także do wszystkich osób chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Jakie korzyści może osiągnąć uczestnik kursów i szkoleń?

Nie bez powodu kursy i szkolenia cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród studentów jak i osób aktywnych zawodowo. Po pierwsze, mogą stanowić świetne uzupełnienie dla osób studiujących – praktyczne warsztaty pozwolą na zdobycie umiejętności przydatnych w przyszłej pracy. Z kolei dla osób już pracujących to doskonała alternatywa wobec np. studiów podyplomowych, trwających zazwyczaj rok. Niektórzy spędzają w firmie mnóstwo czasu i nie chcą poświęcać na dodatkową edukację więcej niż kilku weekendów.

Uczestnictwo w kursach i szkoleniach to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności z danej dziedziny. Warto zauważyć, że tematyka warsztatów dotyczy zazwyczaj konkretnej, wąskiej grupy zagadnień. Z tego powodu na dodatkowe szkolenia często decydują się osoby, które chcą zyskać miano eksperta. To pozwoli im w przyszłości walczyć o lepsze stanowisko i wyższą pensję.

Dla niektórych kursy i szkolenia to także sposób na poznanie zagadnień z pokrewnych dziedzin wiedzy. Warsztaty mogą być doskonałym punktem startowym do zmiany branży – chodzi zwłaszcza o szkolenia wprowadzające do danej tematyki.

Kursy i szkolenia we Wrocławiu. Co oferuje Wyższa Szkoła Bankowa?

WSB, we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym w Opolu, przygotowała bogatą ofertę szkoleń i kursów z różnych dziedzin (m.in. z finansów, informatyki, logistyki, marketingu, prawa czy sprzedaży). Wyższa Szkoła Bankowa organizuje dwa rodzaje szkoleń – otwarte i zamknięte. Kursy i szkolenia otwarte są kierowane do wszystkich zainteresowanych osób; zarejestrować się może na nie każdy, kto tylko wyrazi taką chęć i uiści odpowiednią opłatę. Szkolenia zamknięte są prowadzone dla dwóch grup – studentów/słuchaczy Wyższej Szkoły Bankowej oraz na zamówienie firm i instytucji, które chcą podnieść kwalifikacje swoich pracowników.

W przypadku szkoleń otwartych tematyka zajęć jest stale aktualizowana i dostosowywana zarówno do rynku pracy jak i wymagań samych uczestników. Kursy o charakterze zamkniętym dotyczą zagadnień specjalistycznych. Na życzenie uczestników prowadzone są również szkolenia z biznesowego języka obcego.

Dodatkowo WSB, oprócz szkoleń i kursów, oferuje także coaching i mentoring.

Jak kursy we Wrocławiu, to tylko w Wyższej Szkole Bankowej

Wrocław to jedno z miast, które cały czas się rozwija. Z tego względu coraz więcej instytucji przeprowadza w tym miejscu profesjonalne szkolenia mające na celu poszerzenie wiedzy słuchaczy. Dlaczego warto wybrać szkolenia we Wrocławiu organizowane właśnie przez WSB? Po pierwsze, uczelnia naturalnie jest przystosowana do nauczania – już od kilkunastu lat z powodzeniem kształci studentów na różnych kierunkach. Uczelnia zapewnia także profesjonalną kadrę, składającą się z ekspertów i praktyków w danych dziedzinach. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że WSB pomaga uzyskać dofinansowanie z dostępnych środków zewnętrznych – mowa o Krajowym Funduszu Szkoleniowym czy Europejskim Funduszu Społecznym.

Wyższa Szkoła Bankowa wystawia również certyfikaty ukończenia kursu (jeśli kończył się on egzaminem lub zaliczeniem) – taki dokument może być dodatkową kartą przetargową w rozmowach z pracodawcą.

Osoby, które chcą zapoznać się z ofertą szkoleń i kursów organizowanych przez WSB we Wrocławiu mogą odwiedzić stronę wskazaną w linku: http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/szkolenia.

Więcej informacji można również uzyskać wysyłając wiadomość pod adres szkolenia@wsb.wroclaw.pl.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

foldery reklamowe

Jakie firmy powinny postawić na foldery reklamowe?

Odpowiednia reklama to klucz do odniesienia sukcesu rynkowego przez przedsiębiorstwo. Pozwala zainteresować większą grupę odbiorców …