Dlaczego warto wybrać szkolenia we Wrocławiu organizowane właśnie przez WSB? | fot.: pixabay.com
Strona główna / Biznes / Kursy i szkolenia zawodowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu

Kursy i szkolenia zawodowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu

Edukacja to inwestycja w przyszłość – dotyczy to zarówno studiów jak i wszelkiego rodzaju kursów i szkoleń. Coraz więcej instytucji decyduje się na przeprowadzanie profesjonalnych warsztatów zawodowych, podczas których uczestnicy zostają wyposażeni w nowe, praktyczne umiejętności. Do grona instytucji szkoleniowych dołączyła również Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Uczelnia oferuje kursy m.in. z zakresu finansów, informatyki czy marketingu.

Kursy i szkolenia to coraz chętniej wybierana forma edukacji. Trwają zazwyczaj od kilku godzin do kilku dni, co jest zresztą zaletą,  zwłaszcza dla osób aktywnych zawodowo. Skondensowana dawka wiedzy oraz nauka korzystania z różnego rodzaju narzędzi pozwala kursantowi na zdobycie nowych umiejętności. Kursy we Wrocławiu organizowane przez WSB są kierowane nie tylko do studentów i absolwentów uczelni, ale także do wszystkich osób chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Jakie korzyści może osiągnąć uczestnik kursów i szkoleń?

Nie bez powodu kursy i szkolenia cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród studentów jak i osób aktywnych zawodowo. Po pierwsze, mogą stanowić świetne uzupełnienie dla osób studiujących – praktyczne warsztaty pozwolą na zdobycie umiejętności przydatnych w przyszłej pracy. Z kolei dla osób już pracujących to doskonała alternatywa wobec np. studiów podyplomowych, trwających zazwyczaj rok. Niektórzy spędzają w firmie mnóstwo czasu i nie chcą poświęcać na dodatkową edukację więcej niż kilku weekendów.

Uczestnictwo w kursach i szkoleniach to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności z danej dziedziny. Warto zauważyć, że tematyka warsztatów dotyczy zazwyczaj konkretnej, wąskiej grupy zagadnień. Z tego powodu na dodatkowe szkolenia często decydują się osoby, które chcą zyskać miano eksperta. To pozwoli im w przyszłości walczyć o lepsze stanowisko i wyższą pensję.

Dla niektórych kursy i szkolenia to także sposób na poznanie zagadnień z pokrewnych dziedzin wiedzy. Warsztaty mogą być doskonałym punktem startowym do zmiany branży – chodzi zwłaszcza o szkolenia wprowadzające do danej tematyki.

Kursy i szkolenia we Wrocławiu. Co oferuje Wyższa Szkoła Bankowa?

WSB, we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym w Opolu, przygotowała bogatą ofertę szkoleń i kursów z różnych dziedzin (m.in. z finansów, informatyki, logistyki, marketingu, prawa czy sprzedaży). Wyższa Szkoła Bankowa organizuje dwa rodzaje szkoleń – otwarte i zamknięte. Kursy i szkolenia otwarte są kierowane do wszystkich zainteresowanych osób; zarejestrować się może na nie każdy, kto tylko wyrazi taką chęć i uiści odpowiednią opłatę. Szkolenia zamknięte są prowadzone dla dwóch grup – studentów/słuchaczy Wyższej Szkoły Bankowej oraz na zamówienie firm i instytucji, które chcą podnieść kwalifikacje swoich pracowników.

W przypadku szkoleń otwartych tematyka zajęć jest stale aktualizowana i dostosowywana zarówno do rynku pracy jak i wymagań samych uczestników. Kursy o charakterze zamkniętym dotyczą zagadnień specjalistycznych. Na życzenie uczestników prowadzone są również szkolenia z biznesowego języka obcego.

Dodatkowo WSB, oprócz szkoleń i kursów, oferuje także coaching i mentoring.

Jak kursy we Wrocławiu, to tylko w Wyższej Szkole Bankowej

Wrocław to jedno z miast, które cały czas się rozwija. Z tego względu coraz więcej instytucji przeprowadza w tym miejscu profesjonalne szkolenia mające na celu poszerzenie wiedzy słuchaczy. Dlaczego warto wybrać szkolenia we Wrocławiu organizowane właśnie przez WSB? Po pierwsze, uczelnia naturalnie jest przystosowana do nauczania – już od kilkunastu lat z powodzeniem kształci studentów na różnych kierunkach. Uczelnia zapewnia także profesjonalną kadrę, składającą się z ekspertów i praktyków w danych dziedzinach. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że WSB pomaga uzyskać dofinansowanie z dostępnych środków zewnętrznych – mowa o Krajowym Funduszu Szkoleniowym czy Europejskim Funduszu Społecznym.

Wyższa Szkoła Bankowa wystawia również certyfikaty ukończenia kursu (jeśli kończył się on egzaminem lub zaliczeniem) – taki dokument może być dodatkową kartą przetargową w rozmowach z pracodawcą.

Osoby, które chcą zapoznać się z ofertą szkoleń i kursów organizowanych przez WSB we Wrocławiu mogą odwiedzić stronę wskazaną w linku: http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/szkolenia.

Więcej informacji można również uzyskać wysyłając wiadomość pod adres szkolenia@wsb.wroclaw.pl.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dzieci nocą na drodze

Co zrobić, by Twoje dziecko było bezpieczne na drodze?

Niedawno zmieniliśmy czas na zimowy. Oznacza to, że za oknem robi się ciemno już wczesnym …