obraz do gabinetu
W salonie możesz powiesić jeden duży obraz panoramiczny, ciekawą kompozycję składającą się z kilku części lub wykonać galerie mniejszych obrazków czy też zdjęć | fot.: materiał partnera

Obraz do salonu- jaki wybrać w 2021 roku?

Era pustych, białych ścian już zdecydowanie minęła. Dzisiejsze modnie urządzone wnętrza są pełne ciekawych dekoracji ściennych- kwietników, półek z bibelotami, plakatów, obrazów czy galerii rodzinnych fotografii. Najciekawsze wnętrza to wszak te, które odzwierciedlają nasz własny styl, pokazują domowników i ich historie, są wnętrzami tworzonymi w oparciu o indywidualne podejście, a nie jedynie to co modne i katalogowe. Co zawiesić na salonowej ścianie, by przestrzeń serca domu prezentowała się niepowtarzalnie?

Obrazy w 2021- co jest modne w aranżacji wnętrz?

Zanim zdecydujemy się na najmodniejszy obraz czy plakat do salonu, warto przemyśleć miejsce, gdzie go zawiesimy. Najczęściej wybieranym miejscem jest oczywiście przestrzeń nad sofą lub narożnikiem. Wygodne miejsce do wypoczynku połączone z ciekawą dekoracją nad nią tworzy przestrzeń do relaksu, gdzie zdecydowanie chce się przebywać jak najdłużej. Ale obraz czy plakat możemy także zawiesić nad komodą czy nad stołem- zwłaszcza, gdy salon mamy połączony wraz z aneksem i z jadalnią. Ważne to wybrać jak najbardziej reprezentacyjny punkt wnętrza do powieszenia prawdziwie ciekawej dekoracji.  Wymiary ściennego dodatku będą zaś przede wszystkim uzależnione przede wszystkim od dostępnego miejsca. W salonie możesz powiesić jeden duży obraz panoramiczny, ciekawą kompozycję składającą się z kilku części lub wykonać galerie mniejszych obrazków czy też zdjęć. Ważnym aspektem jest też to, by obraz pasował swoją tematyką do aranżacji salonu. Ułatwieniem jest fakt, iż sklepy z dekoracjami ściennymi często tworzą posegregowane kategorie obrazów pasujących do wnętrz nowoczesnych, skandynawskich czy w stylu rustykalnym, etc.

Najmodniejsze motywy obrazów do salonu to obecnie motywy florystyczne (liście bananowca, palm, monstery, etc.), motywy geometryczne, abstrakcje oraz zawsze modne krajobrazy czy pejzaże. Tematyka najmodniejszych dekoracji na ścianę od kilku sezonów jest dość uniwersalna i niezmienna, wybór więc jest szeroki i dowolny. Nie trzeba bać się kolorów- wśród dekoracji w 2021 roku prym wiodą te utrzymane w odcieniach niebieskiego, zielonego, różu, turkusu oraz barw ziemi. 

Nawet najmodniejsze i najciekawsze obrazy nie lubią wisieć osobno- trend jest obecnie taki, by na ścianach dużo się działo, by były pełne ciekawych ozdób. Obraz można więc śmiało wkomponować w przestrzeń, na której obecne będą także półki z książkami, kwietniki, a może dekoracja stworzona z mchu?

Obrazy na płótnie 5- częściowe

Na pewno spotkaliście się nieraz z obrazami stworzonymi z kilku części, a razem komponującymi się w jedną całość. To bardzo efektowne dekoracje ścienne, które mogą składać się np. z 3, 4, 5, a nawet 7 różnych elementów. Tego typu obrazy na płótnie prezentują się najlepiej w salonach oraz w sypialniach- w najbardziej widocznych i reprezentatywnych częściach domu.

Najczęściej są to kompozycje dość duże, warto więc przemyśleć odpowiednio dużo miejsca do ich zawieszenia. Jeśli więc mamy duży salon połączony z aneksem, który w nowych domach liczy czasem nawet 20 czy 40 mkw, warto na obszernej ścianie pokusić się o ciekawy obraz stworzony z 5 elementów. Zdecydowanie będzie to wyglądać ekskluzywnie i imponująco i przyciągać wzrok każdego, kto wchodzi do takiego salonu.

Tematyka jest dowolna, wszystko zależy od tego, co nam się podoba i co pasuje do reszty aranżacji przestrzeni. 5- częściowe obrazy najciekawiej prezentują się gdy pojawia się na nich motyw gór, plaży, zachody słońca, abstrakcje, fotografie miast czy zwierzęta, np. konie w galopie.

Gdzie zamówić obraz na płótnie?

Szukając dekoracji ściennej w internecie natkniemy się na masę różnych firm oferujących ciekawe plakaty czy obrazy. Wszystko warto przejrzeć i poszukać czegoś, co odpowiada naszemu gustowi.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek jest sklep ARTLUX, który ma w swoim asortymencie setki różnych, niepowtarzalnych dekorów na ścianę. Na stronie sklepu znaleźć można przeróżne motywy, które wpasować można w wiele aranżacji. ARTLUX to sklep, gdzie znaleźć można ciekawe obrazy w ramach, obrazy naciągane na płotno, fotoobrazy, ale i zegary ścienne i inne ciekawe dekory.

Warto regularnie odwiedzać zakładkę z nowościami, ponieważ pojawiają się w niej coraz to nowe produkty- wszak swój salon można przecież nieustannie „ubierać” w inne pomysły, by uniknąć nudy i wciąż podążać za trendami. 

Materiał partnera

Sprawdź także

Stylizacja paznokci, manicure w salonie kosmetycznym.

Frezarka do paznokci – dlaczego warto jej używać?

Jeśli chcesz mieć piękne, zawsze zadbane paznokcie, wcale nie musisz wydawać fortuny na regularne wizyty …