makijaż brwi
Brwi nie są symetryczne, dlatego dążenie do uzyskania takiego efektu jest po prostu błędem. Kobiety, które wykonują makijaż jednego łuku brwiowego będącego odbiciem lustrzanym drugiego łuku, wyglądają nienaturalnie | fot.: stock.adobe.com

5 błędów w makijażu brwi, sprawdź!

Wyraziste brwi to pożądany efekt, który dodaje spojrzeniu głębi. Czasami jednak wystarczy jeden drobny błąd, aby makijaż oczu przyniósł rezultat odwrotny do oczekiwanego i wyglądał bardziej komicznie niż profesjonalnie. Poznaj więc najczęściej popełniane błędy i staraj się ich unikać.

Makijaż brwi tylko pozornie jest łatwy – nie wystarczy bowiem zaznaczyć ich kształtu za pomocą konturówki. Ponadto, nawet najlepsza paleta do brwi nie ułatwi osiągnięcia zadowalającego rezultatu, jeśli nie będziesz wiedzieć, od czego zacząć i jak wykonać perfekcyjny makijaż.

1. Nieodpowiedni kształt brwi

Właściwy kształt brwi to podstawa udanego make-upu. Warto pamiętać, że nie istnieje jeden uniwersalny kształt pasujący do każdej kobiety – jest to kwestia indywidualna, zależna m.in. od kształtu twarzy. Tymczasem wiele pań popełnia błąd, nadając brwiom przypadkowy kształt.

Pamiętaj, że:

  • łuk z ostrym kątem – pasuje do twarzy okrągłej,
  • delikatny łuk – pasuje do twarzy owalnej,
  • brwi okrągłe – sprawdzą się przy twarzy trójkątnej,
  • brwi płaskie – to świetna opcja dla twarzy podłużnej,
  • brwi zakrzywione na wzór litery S – pasują do twarzy kwadratowej.

Jeśli chcesz nadać brwiom idealny kształt, lepiej zdaj się na umiejętności doświadczonej stylistki.

2. Jednolity odcień na całej długości łuku brwiowego

Mimo że paleta do brwi zawiera kilka kolorów, większość kobiet maluje włoski jednolitym odcieniem na całej długości. To błąd, który skutkuje efektem „przytłoczenia” i niejednokrotnie dodaje lat.

Chcąc wykonać perfekcyjny makijaż brwi, należy zastosować cieniowanie – początek brwi powinien być jaśniejszy niż końcówka. Stosując się do tej wskazówki, unikniesz efektu „ciężkiego oka”.

3. Jednakowa grubość na całej długości brwi

Kolejnym błędem spotykanym podczas makijażu brwi jest jednakowa grubość włosków na całej długości. Taki make-up wygląda bardzo nienaturalnie – często wręcz karykaturalnie.

Warto pamiętać, że brwi nigdy nie są równe – szersze na początku, stopniowo zwężają się ku końcowi.

4. Źle dopasowany kolor

Często popełnianym błędem jest wybór zbyt mocnego – a przy tym źle dopasowanego – koloru. Zbyt ciemny odcień dodaje lat, a zbyt jasny nie będzie widoczny w przypadku ciemniejszych włosków. Warto także zwrócić uwagę na podtony cieni do brwi – ciepłe i rude nie sprawdzą się dla brunetek, które powinny raczej wybierać chłodne tonacje.

Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie, dobrze sprawdzi się paleta do cieni do brwi od Annabelle Minerals. Zawiera trzy prasowane cienie do makijażu brwi, dzięki którym można regulować intensywność koloru w zależności od typu urody – wystarczy je ze sobą wymieszać.

5. Próba uzyskania symetrii

Brwi nie są symetryczne, dlatego dążenie do uzyskania takiego efektu jest po prostu błędem. Kobiety, które wykonują makijaż jednego łuku brwiowego będącego odbiciem lustrzanym drugiego łuku, wyglądają nienaturalnie.

Wykonując makijaż, należy dążyć do uzyskania podobnego, ale nigdy nie identycznego rezultatu. Trzeba pamiętać o zachowaniu identycznego koloru i długości.

Idealny makijaż brwi wymaga sporego doświadczenia. Wystrzegając się powyższych błędów, już niebawem opanujesz tę sztukę do perfekcji.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kosmetyki makijaż w domu

Profesjonalny makijaż w domu

Każda kobieta lubi czuć się wyjątkowo i pięknie. Czasem wystarczy dobry makijaż, który poprawia pewność …