Chłopi
„Chłopi”, podobnie jak „Twój Vincent”, powstał w technice animacji malarskiej | fot.: materiał partnera

„Chłopi” – film, który zdobył serca zagranicznej publiczności

Owacjami na stojąco zakończyła się światowa premiera filmu „Chłopi” na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (TIFF). Film, w reżyserii DK i Hugh Welchmanów, już teraz zbiera pochlebne recenzje i jest gorąco oczekiwany w Polsce. Oto co warto wiedzieć o tym wyjątkowym dziele.

Zwiastun i pierwsze recenzje

Film „Chłopi” to kolejne imponujące dzieło animowane w dorobku reżyserskim DK i Hugh Welchmanów, którzy zdobyli już Europejską Nagrodę Filmową i byli nominowani do Złotego Globu oraz Oscara za film „Twojego Vincenta”. Pierwsze recenzje są pełne zachwytu. Jak podaje Screen Daily, jest to „dynamiczny, wciągający dramat, który ożywia przyjemności i bóle przeszłości”. Indiewire zauważa, że film jest „iluminacją” 1000-stronicowej powieści i opowiada o awansie, wyzwoleniu seksualnym i mizoginii.

Sukces na festiwalu w Toronto

„Chłopi” zrobiło furorę na TIFF, zbierając entuzjastyczne opinie od krytyków. The Daily Beast nazwał go „filmem animowanym, który musisz zobaczyć w tym roku”, a Next Best Picture podkreślił, że „nigdy obraz nie wydawał się tak żywy”.

Polska premiera i przedsprzedaż

Film trafi do polskich kin 13 października, a ogólnopolska sprzedaż biletów ruszy już 29 września. Przed premierą filmową ukaże się również ekskluzywne, ilustrowane wydanie nagrodzonego Noblem dzieła Władysława Stanisława Reymonta.

Niezwykła produkcja

„Chłopi”, podobnie jak „Twój Vincent”, powstał w technice animacji malarskiej. Film różni się jednak skalą i dynamiką. W „Chłopach” występuje plejada polskich gwiazd, a ponad 100 malarzy poświęciło ponad 200 000 godzin pracy, by stworzyć olejne obrazy na płótnie, które stały się klatkami kluczowymi w filmie.

chłopi fotos
Pierwsze recenzje są pełne zachwytu | fot.: materiał partnera

Fabuła i obsada

Film opowiada o losach rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Jest to historia o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, w której reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce. W głównej roli – Jagny − występuje Kamila Urzędowska.

Obsada (rola wykorzystana w animacji): Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Cezary Łukaszewicz, Małgorzata Kożuchowska, Sonia Bohosiewicz, Dorota Stalińska, Andrzej Konopka, Mateusz Rusin, Maciej Musiał, Julia Wieniawa

Podsumowanie

„Chłopi” to film, który już teraz zdobywa serca zagranicznej publiczności i jest gorąco oczekiwany w Polsce. Z jego premierą wiąże się wiele emocji i oczekiwań, a pierwsze recenzje i reakcje publiczności są obiecujące. To dzieło, które ma szansę stać się kolejnym polskim hitem na międzynarodowej scenie filmowej.

Redo

Sprawdź także

Serial polskojęzyczny Netflixa

1983 – trwa produkcja pierwszego polskiego serialu oryginalnego Netflix!

Netflix, jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, ogłosił dziś oficjalny tytuł swojego pierwszego …