Botoks Patryka Vegi
Plakat filmu Botoks | fot.: Kino Świat

Do kin wchodzi „Botoks” Patryka Vegi

Kolejny, wyczekiwany przez wiernych fanów talentu filmowego Patryka Vegi, obraz właśnie wchodzi do kin. „Botoks” ma być „inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami” opowieścią o patologiach polskiego systemu służby zdrowia. Jak zwykle u Vegi – nie zabraknie ani specyficznego poczucia humoru, ani gwiazd znanych z wcześniejszych realizacji reżysera. Czy i tym razem Vega stworzył hit? Przekonamy się już jutro.

Patryk Vega wie, jak przyciągnąć do kin tłumy. Jego dotychczasowe Pitbulle biły kolejne kasowe rekordy, ściągając do kin rzesze Polaków spragnionych krwistych historii, specyficznego, czarnego humoru oraz popisów aktorów z najwyższej półki. To Vega zaszczepił w masowej świadomości twarz Piotra Stramowskiego i fantastycznie dobrał mu partnerkę, Maję Ostaszewską. Dzięki reżyserowi kultowe role stworzyli Andrzej Grabowski, wspomniana Ostaszewska, a nawet naturszczyk i sportowiec Tomasz Oświeciński.

Botoks

  • Producent: Vega Investments
  • Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Służby specjalne”)
  • Premiera: 29.09.2017

Botoksie nie zabraknie ani znajomych twarzy: Dygat, Żukowska, Warnke, Bołądź, Stramowski, Fabijański czy Chabor, ani znaków rozpoznawczych Vegi. Znając styl poprzednich filmów można się spodziewać świetnej realizacji, zapadających w pamięć gagów i, oczywiście licznych kontrowersji. Tym razem zamiast świata policji czy służb specjalnych widzowie śledzić będą mogli historie rozgrywające się w środowisku lekarskim. A dokładniej, podobnie jak w przypadku ostatniego Pitbulla, losy kilku kobiet walczących z męskim szowinizmem w tym trudnym zawodzie. Jak deklarują twórcy:

„Botoks” to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów.

W skrócie fabuła prezentuje się następująco:

Szpital ukazany w „Botoksie” to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego.

Olga Bołądź | fot.: Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

Katarzyna Warnke | fot.: Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie  wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny.

Marieta Żukowska | fot.: Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu.  Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

Agnieszka Dygant | fot.: Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

 

Obsada: Olga Bołądź („Służby specjalne”, „Zaćma”, „Słaba płeć?”), Agnieszka Dygant („Pitbull. Nowe porządki”, „Prawo Agaty”, „Listy do M. 1&2”), Katarzyna Warnke („Prawdziwe zbrodnie”, „Dzień dobry, kocham cię!”, „W spirali”), Marieta Żukowska („Słaba płeć?”, „Zbliżenia”, „Anna German”), Piotr Stramowski („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Nowe porządki”, „W spirali”), Tomasz Oświeciński („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Służby specjalne”),Sebastian Fabijański („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Miasto 44”, „Jeziorak”), Janusz Chabior („Służby specjalne”, „Hardkor Disko”, „Chce się żyć”,),Grażyna Szapołowska („Krotki film o miłości”, „Pan Tadeusz”,  „Karol – człowiek, który został papieżem”), Wojciech Machnicki („Pitbull. Nowe porządki”, „Służby specjalne”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”)

Botoks już od jutra w kinach.

plinq

Sprawdź także

kobieta oczy pielęgnacja domowa

Świeże spojrzenie na świat. Jak dbać o okolicę oczu?

Na to pytanie odpowiada dr Łukasz Preibisz, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej. Mówi się, że …