Wakacje 2019 w kinie
Do repertuarów kin trafią bowiem w najbliższym czasie produkcje, zapowiadane od wielu miesięcy | fot.: Fotolia

Letnie seanse – co teraz warto zobaczyć w kinie (także plenerowym)?

Film to świetny sposób na odreagowanie ciężkiego dnia i przeniesienie się do świata głównych bohaterów. Na co koniecznie należy wybrać się w te wakacje?

Lato to czas, kiedy chętnie oddajemy się różnego rodzaju rozrywkom. Upały, jakie serwowane są nam w tym roku, powodują jednak, że szukamy sposobów na miłe spędzenie czasu w chłodnym pomieszczeniu. Świetnym pomysłem jest więc wybranie się do kina. Tegoroczne wakacje będą z pewnością bardzo intensywnym sezonem dla wszystkich kinomaniaków. Do repertuarów kin trafią bowiem w najbliższym czasie produkcje zapowiadane od wielu miesięcy. Dowiedzmy się, o jakich tytułach mowa oraz na co warto wybrać się już teraz?

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli – Rocketman

Opowieść o pięciu się Eltona Johna po szczeblach kariery możemy oglądać już od pierwszej połowy czerwca. Jeśli jednak ktoś nie miał okazji zapoznać się jeszcze z szalonym i momentami niebezpiecznym życiem muzyka, to warto nadrobić zaległości. Pokrzepiająca opowieść o tym, jak z chłopca niedocenianego przez rodziców, niepewnego siebie nastolatka, a następnie szalonej gwiazdy, która dała złapać się w narkotykowe sidła, można stać się człowiekiem, który twardo stąpa po ziemi i sukces utrzymuje przez następne 45 lat. Świetna gra aktorska Tarona Egertona w połączeniu z ponadczasowymi hitami legendy muzyki daje widzom dwie godziny rewelacyjnie spędzonego czasu.

Powrót do dzieciństwa – Król Lew znów na dużym ekranie

Animowana wersja tej opowieści to wciąż jedna z najchętniej oglądanych bajek. Było więc pewne, że prędzej, czy później, ktoś postanowi zrealizować jej filmową odsłonę. Król Lew trafi do kin już dziś, więc już niedługo zobaczymy, czy reżyserowi uda się dorównać kultowej produkcji z końcówki lat 90.

Pewnego razu… w Hollywood – czyli Zawierucha na ekranie

To film, na który czeka z pewnością większość z nas. W końcu Polacy słyną ze swego patriotyzmu. Kto więc nie chciałby zobaczyć polskiego aktora w filmie jednego z najpopularniejszych reżyserów – Quentina Tarantino? Mało tego, Rafał Zawierucha, grający Romana Polańskiego, występuje w towarzystwie gwiazd takich jak Brad Pitt, czy Leonardo DiCaprio. To niewątpliwie jeden z największych sukcesów, jakie odniósł jakikolwiek nasz rodak w Hollywood. Będziemy mogli obejrzeć efekt tej współpracy już 9 sierpnia. Z pewnością w dzień premiery, do kin ustawi się kolejka, warto więc zarezerwować bilety wcześniej.

A może film w plenerze?

Lato to czas, kiedy w wielu miastach powstają plenerowe kina. To świetny sposób na spędzenie miłego wieczoru ze znajomymi, samotnie, czy z partnerem. Dużą zaletą jest to, że emitują one nie tylko produkcje premierowe, lecz także kultowe filmy z wcześniejszych lat. Możemy więc rozkoszować się ulubionymi dziełami na wielkim ekranie. Zwykle kina nie decydują się na umieszczanie w swym repertuarze takich tytułów, warto więc skorzystać z okazji, póki lato trwa.

KRO

Sprawdź także

Once Upon a time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood – jaki jest najnowszy film Tarantino?

Quentin Tarantino obok Davida Lyncha, to jeden z czołowych przedstawicieli filmowego postmodernizmu. W swojej karierze …