warsztaty ze stylizacji paznokci
Szkolenia manicure w formie webinarów czy konferencji online są z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularne | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Stylizacja paznokci – profesjonalne szkolenia szansą na rozwój

Niezależnie od branży, jaką reprezentujesz, z pewnością doskonale wiesz, że jedyną drogą do rozwoju jest nauka, nauka i jeszcze raz nauka… Bez regularnego kształcenia się, pozyskiwania wiedzy na różne sposoby, nie tylko stoi się w miejscu, a wręcz się cofa! Oczywiście, są dziedziny, w których zmienia się niewiele, ale i takie, w których nowe trendy pojawiają się szybciej niż mogłoby się wydawać! Jedną z takich branży jest właśnie stylizacja paznokci…

Jak pozyskiwać wiedzę z zakresu stylizacji paznokci?

W jaki sposób się kształcić, by być na bieżąco ze wszystkim tym, co nowe w stylizacji paznokci? Obecnie sposobów jest więcej niż mogłoby się wydawać, ale wybraliśmy dla Ciebie te, które są najbardziej skuteczne. W końcu liczą się efekty, a Twoje klientki będą najlepszymi oceniającymi…

Szkolenia manicure – niezbędne (nie tylko) dla każdej stylistki

Szkolenia manicure to tak właściwie nie tyle opcja, co wręcz konieczność dla każdej profesjonalnej stylistki paznokci, ale nie tylko. Występują one w różnych formach – jako wykłady, warsztaty, webinary… Dzięki tej różnorodności, każda paznokciomaniaczka znajdzie i wybierze spośród nich najlepsze dla siebie. Dlaczego użyliśmy tu właśnie słowa “paznokciomaniaczka” – tak ogólnego, obejmującego nie tylko stylistki, ale i maniaczki manicure, które wykonują wszystkie zabiegi w domu? Stopień zaawansowania szkoleń jest bardzo różny – dzięki temu można znaleźć i takie, które nie mają żadnych wymagań wstępnych!

Wykłady stacjonarne

Dla kogo będą najlepsze profesjonalne szkolenia manicure w formie wykładowej? Najwięcej skorzystają z nich osoby, które są słuchowcami i przyswajają wiedzę najszybciej wtedy, gdy ktoś im ją wykłada. Najczęściej szkolenia manicure tego typu odbywają się w relatywnie małych grupach, co sprzyja skupieniu i ułatwia zrozumienie tematu. Równie ważną zaletą wykładów stacjonarnych jest możliwość zadawania na bieżąco pytań i bezpośredni kontakt z prowadzącym oraz pozostałymi uczestniczkami. Znajomości zawierane w trakcie takich szkoleń manicure są często bardzo trwałe i wartościowe. W końcu łączy Was wspólna pasja!

Warsztaty praktyczne

Teoria teorią, ale praktyka… to praktyka sprawia, że stylizacje, jakie wykonujesz, są tak spektakularne i zachwycają każdą klientkę! Szkolenia manicure Akademii Molly Lac to ogromna dawka ćwiczeń. Najczęściej wykonuje się stylizacje na sobie lub na innej uczestniczce warsztatów. Dzięki temu już po ukończeniu szkolenia, masz przetestowaną nową formę stylizacji i – co istotne – na bieżąco kontrolowaną także przez osobę prowadzącą. Następnie – w domu lub salonie – wystarczy utrwalać pozyskaną wiedzę, by móc chwalić się nią swoim klientkom. Szkolenia manicure w formie warsztatowej są idealne przede wszystkim dla paznokciomaniaczek, które zanim uwierzą na słowo, muszą wszystko wypróbować.

Webinary i konferencje online

Szkolenia manicure w formie webinarów czy konferencji online są z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularne. Najczęściej nie masz w czasie ich trwania bezpośredniego kontaktu z osobą prowadzącą i innymi uczestniczkami. Mimo to, wybiera je wiele paznokciomaniaczek. Dlaczego? Po pierwsze – można brać w nich udział z dowolnego miejsca, co pozwala zaoszczędzić czas. Są najczęściej tańsze, dzięki czemu wydajesz mniej pieniędzy. Trzecią zaletą tych szkoleń manicure jest to, że w większości przypadków są one nagrywane i uzyskujesz dostęp do wideo. Możesz więc do nich wrócić i na spokojnie zapoznać się z materiałem tyle razy, ile tylko chcesz.

Konsultacje indywidualne

Oczywiście, nie sposób pominąć także szkoleń manicure jeden na jeden z topowymi stylistkami paznokci. To bardzo droga, ale jednocześnie wysoce skuteczna forma nauki nowych technik czy stylów. Osoba prowadząca poświęca Ci 100% swojego czasu i uwagi, co jest ogromną zaletą. Niestety, nie każdego stać na wydatek nawet kilku tysięcy złotych za indywidualną konsultację. Na szczęście istnieją także możliwości alternatywne – także bardzo skuteczne i dające wiele korzyści.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia manicure?

Jak już wiesz, istnieje wiele form szkoleń manicure, z których możesz skorzystać. Przy ich wyborze weź pod uwagę doświadczenie osoby prowadzącej, ilość uczestników, dostępne pomoce dydaktyczne, czas i miejsce wydarzenia, jego tematyka… Czynników determinujących Twoją decyzję może być naprawdę wiele – zdajemy sobie z tego sprawę. To, czy będzie ona słuszna, i tak przekonasz się dopiero po zakończeniu szkolenia. Jedno jest pewne – rozwój powinien być zawsze najważniejszy, ponieważ tylko on daje Ci szansę na bycie coraz lepszą stylistką!


Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

szkolenie online

Szkolenie online: jakie są wady i zalety szkolenia online?

Szkolenia online są przystępne i wygodne. Jednak czy są tak samo wartościowe jak szkolenia stacjonarne? …