audiobooki mp 3
Biografie, klasyka literatury, romanse, sensacje i kryminały, fantasy, a także powieści historyczne i książki o tematyce psychologii i psychiatrii to ebooki i audiobooki, których Polacy szukają w księgarniach internetowych najchętniej | fot.: materiał partnera

Audiobooki mp3 – polecamy nowości i bestsellery w formacie mp3

Do niedawna audiobooki mp3 wybierane były w większości przez osoby, które nie lubią czytać książek. Wśród bestsellerów królowały więc lektury szkolne. Ten dział audiobooków wybierali uczniowie, którzy nie przepadają za literaturą w formie tradycyjnej. Obecnie audiobooki cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale też (a może przede wszystkim) wśród osób dorosłych, które z wielu powodów stawiają na format mp3. Książek audio można bowiem wysłuchiwać zarówno odpoczywając, jak i jadąc samochodem, biegając, sprzątając i robiąc wiele innych czynności. Mogą z nich też korzystać osoby, które borykają się z problemami ze wzrokiem. Aby móc się cieszyć tysiącami audiobooków do wyboru, wystarczy tylko pobrać odpowiednią aplikację na swój smartfon, komputer, tablet lub inne urządzenie albo skorzystać z jednej z internetowych księgarń. Jeśli Ty również należysz do miłośników audiobooków i zastanawiasz się, jaką książkę warto posłuchać w wersji audio, zapraszamy do lektury.

Nowości – słuchowiska i audiobooki do pobrania lub słuchania online

W ofercie najpopularniejszych polskich bibliotek internetowych codziennie pojawiają się jakieś książkowe nowości. Zapewniają one możliwość obcowania z literaturą zarówno dzieciakom, jak i osobom dorosłym. Wystarczy dostęp do internetu i odtwarzacz plików mp3 i można cieszyć się tysiącami pozycji do wyboru. Wśród nowości znajdują się nie tylko książki napisane w ostatnim roku. Audiobooki powstają bowiem czasami wiele lat po premierze książki w wydaniu papierowym. W katalogu nowości audiobooków znajduje się więc na przykład „Sex Wars” Stanisława Lema czy „Mała apokalipsa” Tadeusza Konwickiego. Są to oczywiście tytuły, które warto znać. Zwłaszcza, że czytane są przez profesjonalnych lektorów. Książki w wersji dźwiękowej z katalogu nowości, które z czystym sumieniem możemy polecić to także następujące pozycje: „Cywilizacja Słowian” Kamila Janickiego, „Upadek narodu” Yann Reuzeau i „Między ustami a brzegiem pucharu” Marii Rodziewiczówny.

Najlepsze audiobooki mp3 dla dorosłych – bestsellery wśród książek do słuchania

Biografie, klasyka literatury, romanse, sensacje i kryminały, fantasy, a także powieści historyczne i książki o tematyce psychologii i psychiatrii to ebooki i audiobooki, których Polacy szukają w księgarniach internetowych najchętniej. Do audiobooków, które znalazły się w katalogu bestsellerów należą między innymi: „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego (czytany przez wielu wybitnych aktorów z podziałem na role), „Światła w popiołach” Remigiusza Mroza, „Chłopki, Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak i „Hobbit” J.R.R. Tolkiena.

Literatura dziecięca – polecamy tytuły audiobooków dla dzieci i młodzieży

Audiobooki mp3 z kategorii literatury dziecięcej dzielą się na dwie grupy – dla dzieci i dla młodzieży. Różnią je nie tylko tytuły, ale i tematyka, pisarze i historie. Wśród najchętniej wybieranych audiobooków w kategorii dziecięcej znajdują się pozycje takie jak: „Opowieści z Narnii” C.S. Lewis, „Akademia Pana Kleksa” Jan Brzechwa, „Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnar, „Mitologia. Grecja” Jan Parandowski. W dziale audiobooków dla młodzieży króluje: „Hobbit” J.R.R. Tolkiena, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika, „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Mitologia” Jana Parandowskiego, „Dżuma” Alberta Camus.

Szeroki wybór audiobooków po polsku – jaki sklep internetowy ma dobre ceny i promocje

Do jednej z najlepszych platform z audiobookami mp3 należy z pewnością Audioteka. Wyposażona jest w ponad 17 000 książek do słuchania w abonamencie i ponad 20 000 książek do kupienia w atrakcyjnej cenie dla społeczności klubowiczów. Abonamenty są dwa – minimalny (19,90 zł) i optymalny (29,90 zł). Ten pierwszy pozwala na słuchanie za darmo 10 godzin ebooków miesięcznie. Ten drugi nie jest limitowany czasowo. Możesz więc sięgać na półkę z audiobookami swoich ulubionych autorów tak często, jak masz na to ochotę. Wystarczy odpowiedni nośnik, aby usiąść i cieszyć się interpretacją głosową zupełnie nowej książki. Jeśli więc szukasz audiobooków nagranych przez wybitnych lektorów, zachęcamy do zapoznania się z biblioteką Audioteki.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

audiobook na smartfonie

Audiobooki – świetny sposób na nudę

Niektórym może się wydawać, że audiobooki to jakby mniej autentyczna forma obcowania z książką. Prawda …