oszustka kryminał
Kryminalny debiut Aleksandry Śmigielskiej jest niezwykle przemyślany pod względem treści | fot.: stock.adobe.com

Oszustka, Aleksandra Śmigielska

Możliwość zapoznania się z dobrym kryminalnym debiutem to rzecz nie do przecenienia dla miłośników gatunku. Z tego też względu dobrze będzie mieć na uwadze ,,Oszustkę” Aleksandry Śmigielskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak w sekcji Znak Crime.

Na czym skupia się fabuła ,,Oszustki”?

Kryminalny debiut Aleksandry Śmigielskiej jest niezwykle przemyślany pod względem treści. Autorka główną bohaterką uczyniła Martę, szczęśliwą mężatkę mieszkającą w domu wraz z dwójką dzieci. Nie brakowało jej niczego, wydawała się spełniona. Niemniej jej życie skrywa pewne tajemnice.

Również sielskie życie rodziny mocno komplikuje się w chwili, gdy przed ich domem doszło do potrącenia kobiety. Dlaczego na Marcie wywarło to aż tak duże wrażenie? Czy miała powód, by przejmować się tym, co spotkało nieznajomą?

,,Oszustka” Aleksandry Śmigielskiej przede wszystkim skupia się na poczuciu wstydu. Ma ono różne odcienie i z biegiem czasu niesamowicie ewoluuje. Polskiej debiutującej pisarce udało się stworzyć niezwykle ciekawą powieść, która wciąga od pierwszych stron.

Czy warto poznać debiut Aleksandry Śmigielskiej?

Debiut autorki jest całkiem dobrze skonstruowany, ciekawie rozwija wątek głównej bohaterki oraz ujawnia kolejne tajemnice skrywane przez postaci fabuły.

Choć wydawać by się mogło, że początkowe zdarzenie związane z potrąceniem nieznajomej kobiety nie będzie niczym szczególnie ciekawym, to jednak Aleksandrze Śmigielskiej udało się zbudować na bazie tego incydentu prawdziwą kryminalną ucztę. Pomysł na fabułę całkiem naprawdę świeży i z tego też względu osoby gustujące w tym gatunku nie poczują się rozczarowane poprowadzeniem akcji.

Nowy projekt wydawnictwa Znak

Znak Crime jest nowym projektem wydawnictwa Znak, który skupia się na przygotowywaniu i wydawaniu na polskim rynku nie tylko książek kryminalnych znanych twórców, ale także debiutantów. Za każdym razem jest to doskonała okazja do tego, by móc poznać pióro tych piszących, którzy stworzyli naprawdę ciekawe pozycje i warto jest mieć je na uwadze w czytelniczym planie dnia. Oprócz tuzów pisarstwa, pojawiają się także debiutanci rokujący na przyszłość. I tu warto postawić na ,,Oszustkę” Aleksandry Śmigielskiej, gdyż jest ona fabularnie bardzo przemyślana i dzięki temu okazuje się zaskakująca aż do samego końca.

,,Oszustka” Aleksandry Śmigielskiej to niebanalny kryminał. Debiut, który przynosi zaskakującą historię, opowieść o granicach poświęcenia, o tym do czego jesteśmy zdolni i jak nasza przeszłość warunkuje teraźniejszość i przyszłość. Książkę czyta się świetnie i z pewnością ta obiecująca pozycja każe nam z ciekawością wypatrywać dalszych historii spod ręki Śmigielskiej.

PKW

Sprawdź także

Książka Mariusza Czubaja Półmistrz

Półmistrz, Mariusz Czubaj

W ostatnim czasie wydawnictwo Znak zdecydowało się na stworzenie swojej nowej odrośli jaką jest Znak Crime. …