Książka Mariusza Czubaja Półmistrz
Mariusz Czubaj skupił się przede wszystkim na opisie kilkorga pasażerów statku, pomijając przy tym całą resztę wybierających się do Buenos Aires | fot.: stock.adobe.com

Półmistrz, Mariusz Czubaj

W ostatnim czasie wydawnictwo Znak zdecydowało się na stworzenie swojej nowej odrośli jaką jest Znak Crime. To właśnie w ramach tej sekcji wydawane zostają kryminały. ,,Półmistrz” Mariusza Czubaja jest jednym z nich.

,,Półmistrz” Mariusza Czubaja – na czym skupia się ta książka?

Atutem książki ,,Półmistrz” Mariusza Czubaja jest to, że głównym bohaterem jest mężczyzna wsiadający na statek płynący do Buenos Aires. Już od samego początku czytelnik może dowiedzieć się tego, że jego pojawienie się na tym statku nie było przypadkowe, gdyż miał do wykonana pewne zadanie. Z tego też względu czytelnik powinien oglądać zachowanie wszystkich podróżujących, gdyż nie było pewności związanej z tym, czy podczas tego rejsu nie dojdzie do czegoś niespodziewanego. W przypadku mężczyzny gra toczyła się o najwyższą stawkę.

W tym przypadku zauważalne są nawiązania do klasycznych kryminałów Agathy Christie. Mariusz Czubaj w swoim najnowszym wydaniu ,,Półmistrz” zdecydował się na skonstruowanie powieści w taki sposób, by tylko kilkoro podróżujących statkiem do Buenos Aires odgrywało w tej sytuacji najważniejszą rolę. To właśnie w ich gronie powinno zdarzyć się coś nieoczekiwanego. Na pewno czytelnik już od samego początku może mieć pewność związaną z tym, iż coś takiego będzie miało miejsce, jednak motywy i konkretne działania przez długi czas będą dla niego tajemnicą.

Znakomite pióro Mariusza Czubaja

Czytelnicy, którzy nie znają jeszcze pióra tego znakomitego polskiego twórcy z powodzeniem mogą zwrócić uwagę na napisanego przez niego ,,Półmistrza”. Jest to kryminał zachęcający do dalszego czytania już od samego początku i z tego też względu na pewno jest to zachwycające wydanie, w którym wydarzenia zaczynają przybierać coraz bardziej nieoczekiwany obrót. Także dzięki znakomitemu wprowadzeniu do tego kryminału można mieć gwarancję znakomitego stopniowania napięcia przez tego polskiego twórcę. 

Mariusz Czubaj skupił się przede wszystkim na opisie kilkorga pasażerów statku, pomijając przy tym całą resztę wybierających się do Buenos Aires. Takie zrealizowanie planu fabularnego pozwoliło na nie rozpraszanie się odbiorcy odnośnie ich cech szczególnych oraz tego, jakie działania podejmowali oni w czasie rejsu do Argentyny. Dodatkowo w wydaniu nie brakuje także nawiązania do znanych postaci, takich, jak mistrz szachowy, czy Gombrowicz, którzy także wziął udział w takiej podróży.

Czy warto jest mieć na uwadze ,,Półmistrza” Mariusza Czubaja?

Możliwość zapoznania się z bardzo dobrze skonstruowanym kryminałem zawsze jest znakomitym pomysłem. Z tego też względu znakomicie jest zwrócić uwagę na wydanie ,,Półmistrz” Mariusza Czubaja, które jest dopracowane w każdym calu. Nie brakuje umiejętnego stopniowania napięcia,małej liczby bohaterów z różnymi tajemnicami, które z każdym kolejnym dniem rejsu okazują się coraz bardziej zawikłane. 

,,Półmistrz” Mariusza Czubaja to kryminał wciągający od początku do końca, który będzie idealny na kolejne czytelnicze spotkanie z twórczością tego autora, jak i poznawanie jego pisarskiego pióra.

MKW

Sprawdź także

książki pod choinkę

Książki pod choinkę – sprawdzone propozycje dla fanów różnych gatunków

Grudzień jest niewątpliwie miesiącem, w którym wydajemy najwięcej pieniędzy. Oprócz funduszy, które przeznaczamy na przygotowanie …