Limboski Rev Ray
Limboski i Rev.Ray wpadli na siebie w Berlinie, gdzie obecnie mieszkają. Przypadkowa sytuacja, nie zwiastująca jeszcze żadnych dźwięków, stała się finalnie początkiem muzycznej przygody, łączącej dwa zupełnie różne światy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

SWEET GOODBY – singiel zapowiadający nowy projekt muzyczny Limboskiego

Limboski i Rev.Ray, dwaj utalentowani muzycy z różnych zakątków świata, połączyli swoje siły, aby zaprezentować singiel „Sweet Goodby”, zapowiadający ich wspólny album „Duality”. Ten utwór, będący początkiem ich muzycznej współpracy, jest prawdziwą mieszanką folku, soulu i gospel, prezentującą harmonię różnorodności i pasji twórczych.

Historia ich spotkania w Berlinie, gdzie obaj obecnie mieszkają, jest jak z filmu. Przypadkowa sytuacja, która początkowo nie zapowiadała niczego wyjątkowego, przerodziła się w inspirującą muzyczną podróż. Limboski, nominowany do Fryderyków artysta z ośmioma autorskimi albumami, znany ze swojego alternatywnego popu, i Rev.Ray, związany z gospolem, bluesem i popem, który współpracował z takimi gwiazdami jak Mariah Carey czy BB King, stworzyli projekt pełen nadziei i pozytywnej energii.

Na początku myślałem, że będziemy musieli użyć stylu, brzmienia czy odniesienia muzycznego, aby nasze muzyczne światy połączyć w zrozumiałą całość. Okazało się jednak, że nasze piosenki nie potrzebują żadnego tłumaczenia. Doświadczenia jednego były błyskawicznie zrozumiane przez drugiego. Ból przemawiał do bólu, a radość do radości. Muzycznie podczas pracy dogadywaliśmy się bez słów – mówi Rev.Ray

„Sweet Goodby” to nie tylko muzyczna opowieść. Utwór ten niesie ze sobą głębokie emocje, odzwierciedlając osobiste doświadczenia artystów. Rev.Ray podkreśla, że ten kawałek mówi o tęsknocie i przebaczeniu, zabierając słuchacza w podróż przez różne emocje, od radości po ból. Limboski z kolei uważa, że piosenka ma magiczne właściwości, będąc zarówno ukojeniem, jak i inspiracją:

Sweet goodby to piosenka o tęsknocie i przebaczeniu. Zabiera cię do momentów, kiedy czułeś motyle w brzuchu i do momentów, kiedy miałeś złamane serce, a pozostawia cię z nadzieją – mówi Rev.Ray. To jest pierwsza piosenka, jaką napisaliśmy. Dokładnie pamiętam to popołudnie i rodzaj ukojenia, które przyniósł ten refren. Ta piosenka ma dla mnie magiczne moce. Słuchając jej mam wrażenie, że ona wysłuchuje moich skarg, a potem uspokaja mnie i kołysze refrenem – dodaje Limboski.

Premiera albumu „Duality” zaplanowana jest na 18 stycznia 2024 roku, a następnie artyści wyruszą w trasę koncertową po Polsce. Oczekuje się, że będzie to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, łączące różne gatunki i style, a zarazem prezentujące unikalne brzmienia i głębokie teksty.

Michał Limboski, związany wcześniej z Krakowem, teraz berlińczyk, jest artystą wszechstronnym, łączącym w swojej grze na gitarze wpływy surf rocka, jazzu i fingerstyle. Jego twórczość, inspirowana amerykańskim Południem i europejskimi tradycjami, jest uzupełniona o rzadkie techniki wokalne, jak śpiew alikwotowy. Jest także wykładowcą songwritingu i propagatorem metody Wima Hofa.

Rev.Ray, pochodzący z Dallas, zyskał uznanie dzięki swojemu wszechstronnemu talentowi, prezentując się w różnych stylach muzycznych, od soulu po gospel. Jego kariera jest bogata w współprace z renomowanymi artystami i występy w popularnych programach telewizyjnych.

Redo/ materiały prasowe