Pakt 2
Marcin Dorociński w serialu Pakt | fot.:Piotr Litwic

„Pakt” 2 – premiera już w niedzielę

We wtorek, 15 listopada, w warszawskiej Kinotece odbył się przedpremierowy pokaz drugiego sezonu serial Pakt. Tym razem historia oparta została na rodzimym scenariuszu, a kolejne dziennikarskie śledztwo toczyć się będzie na Śląsku. Czego można się spodziewać po najnowszej produkcji HBO?

Nic nie jest takie, jakie się wydaje

To motto przewodnie sześcioodcinkowego thrillera politycznego, który osadzony został w polskich realiach i pokazuje uniwersalne mechanizmy władzy.

Ścieranie ideałów z brutalną rzeczywistością światów polityki i biznesu, przesuwanie moralnych granic, zatarcie różnic pomiędzy prawdą a fałszem – to rzeczywistość, w której działa dziennikarz śledczy – Piotr Grodecki (w tej roli ponownie Marcin Dorociński). Jego ekranową partnerką jest Magdalena Popławska wcielająca się w Annę Wagner – ambitną prezydentkę Bytomia.

Sceną wydarzeń jest m.in. Śląsk, a całą akcję zamknięto w okresie jednego tygodnia. Tym razem jest to ostatni tydzień parlamentarnej kampanii wyborczej, kiedy ze szczególną siłą ujawniają się napięcia i bezwzględne gry polityczne.

W serialu występują ponadto:  Kinga Preis, Adam Woronowicz, Borys Szyc, Łukasz Simlat, Zbigniew Zamachowski, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Mariusz Bonaszewski, Witold Dębicki, a także Filip Pławiak. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid.

Pierwszy pokaz

Uroczysty pokaz pierwszego odcinka najnowszej produkcji HBO, czyli kolejnego sezonu Paktu zgromadził zarówno gwiazdy i  producentów obrazu, jak i sympatyków produkcji. Serial, w którym zobaczymy plejadę polskich aktorów zapowiada się na trzymający w napięciu obraz na wysokim poziomie.

Pablopavo i Ludziki, czyli Nie wiesz nic

Dziś premierę ma utwór promujący serial. Kompozycja Pablopavo i Ludzików, który oddaje tajemnicę, grozę i atmosferę niepewności drugiego sezonu serialu Pakt. Tekst i muzyka wspólnie tworzą mroczny nastrój, który wzmacnia brzmienie cymbałów huculskich, po raz pierwszy użytych przez zespół.

– Zawsze chciałem napisać piosenkę do filmu lub serialu. Tak się złożyło, że mogłem zrobić to, nawiązując do świetnej produkcji – serialu Pakt. Lubię jak coś jest zrobione z dbałością o szczegóły, a tu jest wszystko – od świetnych zdjęć, przez scenariusz do gry aktorskiej – mówi Pablopavo.

Do piosenki powstał teledysk utrzymany w psychodelicznym, onirycznym klimacie. Nic tu nie jest oczywiste, a najwięcej kryje się pod powierzchnią. To, czego doświadcza bohater teledysku pojawia się niczym senne majaki, wyrzuty sumienia, flesze z przeszłości, powracające wspomnienia. Odpowiednie użycie światła buduje atmosferę dziwności i zawieszenia w niedookreślonym miejscu. Reżyserką klipu jest Ada Kornecka, a autorem zdjęć Paweł Flis, który jest także operatorem serialu Pakt. Za produkcję teledysku odpowiada Papaya Films.

Międzynarodowa premiera

Premiera Paktu odbędzie się 20 listopada w HBO i będzie miała międzynarodowy charakter. W tym dniu serial będzie można oglądać nie tylko w Polsce, ale również w Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Danii. W 2017 roku serial będzie prezentowany widzom w trzynastu krajach Europy Środkowej, w których jest HBO.

W związku z premierą drugiego sezonu Paktu HBO odkoduje program głównego kanału w niedzielę, 20 listopada wraz z premierą pierwszego odcinka serialu o godz. 20.10.

plinq

Materiały prasowe

Sprawdź także

Bagno Przemysław Piotrowski

Niezłe „Bagno” 

Jeżeli zastanawialiście się, co by było, gdyby Gotham opuściło uniwersum Batmana, macie niepowtarzalną okazję, by …