3 muszkieterowie Teatru Montownia
25.09.2013 Kraków. Teatr Łaźnia Nowa. Próba do spektaklu "Trzej muszkieterowie". Fot. Bartosz Siedlik

Teatr Montownia czyta Dumasa

„Trzej muszkieterowie” to klasyk. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad.

Zespół Montowni proponuje widzowi nowe odczytanie bestselleru Aleksandra Dumasa. Skomplikowana, ale naszkicowana niezwykle precyzyjnie i odgrywana w szaleńczym tempie intryga oraz koloryt XVII-wiecznej Francji, nieustannie zmieniający role aktorzy i tylko jeden element scenografii – wielofunkcyjna szafa. Wszystko to jest pretekstem do zabawy w teatr, gry ze stereotypami i popkulturowymi wyobrażeniami na temat doskonale wszystkim znanej powieści. Montownia przefiltrowuje je przez swój charakterystyczny styl, wrażliwość i poczucie humoru.
„Trzej muszkieterowie“ to także wyborny popis aktorskiego rzemiosła, oparty na grze gestów, wyobraźni i eksponowaniu przerysowanej fizyczności kolejnych bohaterów. Choć piątka aktorów odtwarza aż kilkanaście postaci, nie może tu być mowy o pomyłce. Nie sposób pominąć też brawurowych ról psa de Gaulle’a i kota Richelieu… to po prostu trzeba zobaczyć!

Trzej muszkieterowie
Na podstawie powieści Aleksandra Dumasa

Reżyseria: Giovanny Castellanos
Scenografia i kostiumy: Dominika Skaza
Muzyka: Marcin Rumiński
Obsada: Teatr Montownia w składzie: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki oraz gościnnie Monika Fronczek / Aneta Todorczuk-Perchuć

Czas trwania spektaklu: 70 minut

Teatr Powszechny, Ul. J. Zamoyskiego 20, Warszawa

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Artur Chamski

Artur Chamski: w tym roku zagra ponad 300 spektakli

Aktor robi przerwę od kina i programów telewizyjnych. Koncentruje się na pracy na scenie, a w tym …