UrbanatorDays – zostało tylko kilka dni

Ideą Urbanator Days są warsztaty pod okiem wybitnych artystów światowej sceny muzycznej skierowane do utalentowanych, młodych wokalistów, jazzmanów, hiphopowców i pasjonatów muzyki | fot.: materiały organizatora

Michał Urbaniak już po raz dziewiąty zaprasza młodych muzyków na UrbanatorDays do Łodzi. 30 września wraz z najlepszymi jazzmanami z Nowego Jorku będzie zarażał zdolną młodzież pasją, a 1 października zagra w klubie Wytwórnia koncert, który z pewnością na długo zapadnie w pamięć słuchaczom.

Ideą Urbanator Days są warsztaty pod okiem wybitnych artystów światowej sceny muzycznej skierowane do utalentowanych, młodych wokalistów, jazzmanów, hiphopowców i pasjonatów muzyki. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Michał Urbaniak, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista i kompozytor. Wszyscy, którzy grają i tworzą muzykę mogą jeszcze tylko przez kilka dni zgłaszać udział w warsztatach za pomocą aplikacji na fanpage’u Urbanator Days lub na stronie internetowej www.urbanatordays.com. Warsztaty są bezpłatne.

– Nie będziemy podczas warsztatów uczyć się jazzu. Będziemy studiować muzykę rytmiczną. Wyobraźmy sobie, że odcinamy człowiekowi głowę. Co zostaje? Serce, dusza i jeszcze „to”. Kiedyś w uformowaniu tego nieuchwytnego „zęba” pomagał protest przeciwko komunie. Łapię się czasami na scenie, że mimo zmiany ustroju wciąż to robię. Kiedy słyszę słowo „jazz”, mam dreszcze. Tej muzyki i towarzyszącej jej emocji nie da się opowiedzieć. Ona przeszywa duszę. Trzyma przy życiu. – mówi sam mistrz o swojej nieprzemijającej fascynacji jazzem.

Wyjątkowy koncert i jam session

Tuż po warsztatach, 1 października w Klubie Wytwórnia odbędzie się koncert, z udziałem legendarnego zespołu SBB, który właśnie nagrał płytę z Michałem Urbaniakiem w studiu Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia. A po koncercie odbędzie się jam session, w którym udział wezmą uczestnicy warsztatów i mistrzowie, wśród których znajdą się takie gwiazdy jak wybitny basista z Nowego Jorku – All MacDowell, perkusista Frank Parker, wokalista i keybordzista Xantone Blacq, gitarzysta Femi Temowo oraz tańczący raper Andy Ninvalle. Specjalnym gościem  będzie rewelacyjna Camille Bertault z Francji – wokalne odkrycie Urbaniaka.

Bilety

Organizator pod jednym adresem: https://nuplays.pl/urbanatordays oferuje fanom bilety na koncert w łódzkim klubie Wytwórnia (do biletu dołączony jest album w formacie MP3), transmisję live koncertu w sieci, płyty CD, karty dCards oraz koszulki.

@infoWire

Sprawdź także

transmisja w mediach społęcznościowych

Najciekawsze wydarzenia kulturalne, transmitowane na żywo w internecie

Obecna sytuacja spowodowana wybuchem pandemii koronawirusa sprowadziła na nas nie tylko paraliż społeczny i gospodarczy, …