Strona główna / Miasta / Warszawa / Kamienie szlachetne warte miliony i krokodyl sprzed 55 mln lat w Pałacu Kultury
Warsaw Mineral Expo w Pałacu Kultury
Warsaw Mineral Expo co roku przyciąga ponad 20 000 odwiedzających |fot.: materiały partnera zewnętrznego

Kamienie szlachetne warte miliony i krokodyl sprzed 55 mln lat w Pałacu Kultury

W sobotę i niedzielę (5-6 marca) w PKiN odbędzie się największa w Europie Środkowo-Wschodniej giełda minerałów i biżuterii. 400 wystawców pokaże kamienie szlachetne i wyroby jubilerskie warte miliony złotych.

Warsaw Mineral Expo to miejsce spotkań największych firm jubilerskich z całego świata, artystów, rzemieślników, złotników, wielbicieli geologii i niezwykłych osobowości. Tegoroczna to już szósta odsłona, która co roku przyciąga ponad 20 000 odwiedzających. Mineral Expo to także możliwość zakupu eksponatów jubilerskich i mineralogicznych a także prac młodych projektantów biżuterii. Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali strefę edukacyjną, w której maluchy pod opieką pedagogów będą mieli szansę w kreatywny sposób poznać świat geologii.

Wśród wystawców będą oferenci najdroższych kamieni szlachetnych w Europie, których wartość sięga nawet kilkuset tysięcy złotych, poszukiwacze i sprzedawcy meteorytów, poławiaczy bursztynu i światowi potentaci w obróbce minerałów. Dodatkową atrakcją będzie prezentowany po raz pierwszy w Polsce, unikatowa skamielina krokodyla Dyrosaurus Phosphaticus, który żył w eoceńskim morzu około 55 mln lat temu! Okaz pochodzi z Maroka i ma ponad 1,5 metra długości.

Każdy odwiedzający tegoroczną edycję Warsaw Mineral Expo będzie miał możliwość wzięcia udziału w losowaniu wyjątkowej nagrody – diamentu o wartości 3000 zł.

Biuro Prasowe 4Effect PR

Sprawdź także

diamenty fantazyjne

To najdroższe kamienie świata. Fantazyjne brylanty biją rekordy

Blisko 60 mln dolarów za jeden niebieski kamień, czyli Oppenheimer Blue, ponad 31 mln dolarów …