Warsaw Mineral Expo w Pałacu Kultury
Warsaw Mineral Expo co roku przyciąga ponad 20 000 odwiedzających |fot.: materiały partnera zewnętrznego

Kamienie szlachetne warte miliony i krokodyl sprzed 55 mln lat w Pałacu Kultury

W sobotę i niedzielę (5-6 marca) w PKiN odbędzie się największa w Europie Środkowo-Wschodniej giełda minerałów i biżuterii. 400 wystawców pokaże kamienie szlachetne i wyroby jubilerskie warte miliony złotych.

Warsaw Mineral Expo to miejsce spotkań największych firm jubilerskich z całego świata, artystów, rzemieślników, złotników, wielbicieli geologii i niezwykłych osobowości. Tegoroczna to już szósta odsłona, która co roku przyciąga ponad 20 000 odwiedzających. Mineral Expo to także możliwość zakupu eksponatów jubilerskich i mineralogicznych a także prac młodych projektantów biżuterii. Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali strefę edukacyjną, w której maluchy pod opieką pedagogów będą mieli szansę w kreatywny sposób poznać świat geologii.

Wśród wystawców będą oferenci najdroższych kamieni szlachetnych w Europie, których wartość sięga nawet kilkuset tysięcy złotych, poszukiwacze i sprzedawcy meteorytów, poławiaczy bursztynu i światowi potentaci w obróbce minerałów. Dodatkową atrakcją będzie prezentowany po raz pierwszy w Polsce, unikatowa skamielina krokodyla Dyrosaurus Phosphaticus, który żył w eoceńskim morzu około 55 mln lat temu! Okaz pochodzi z Maroka i ma ponad 1,5 metra długości.

Każdy odwiedzający tegoroczną edycję Warsaw Mineral Expo będzie miał możliwość wzięcia udziału w losowaniu wyjątkowej nagrody – diamentu o wartości 3000 zł.

Biuro Prasowe 4Effect PR

Sprawdź także

kamień szlachetny onyks

Onyksy – przepiękne minerały w aranżacji wnętrz

W ostatnich latach wykorzystywanie naturalnych materiałów jest coraz częstszym rozwiązaniem we wnętrzarstwie. Dzięki nim mieszkania …