car sharing warszawa
W pierwszych dniach lipca firma Panek CarSharing zdecydowała się na przedpremierowe udostępnienie usługi dla wszystkich | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Panek CarSharing od dziś dla wszystkich w Warszawie

CarSharing to bezobsługowy system wypożyczania samochodów na minuty, który już od dziś dostępny jest w Warszawie. Może z niego skorzystać każda osoba, która posiada prawo jazdy przynajmniej rok oraz kartę bankomatową. Za rejestrację, wypożyczenie i oddanie samochodu odpowiada aplikacja mobilna Panekcs, która jest już dostępna w sklepie googlePlay (android) i AppStore (apple).

System CarSharingu od lat sprawdza się w dużych miastach Europy, wpływając na zwiększenie liczby miejsc parkingowych, zmniejszenie korków i znaczną redukcję emisji Co2 do atmosfery. Istnieje wiele badań na temat CarSharingu, podają one, że jednym samochodem w ciągu dnia podróżuje od 12 do 17 osób. Warto też nadmienić, że użytkownicy samochodów CarSharingowych przemieszczają się nimi dużo efektywniej, planują przejazdy i potrafią zrobić o 30% mniej kilometrów w porównaniu do poruszania się własnym samochodem, a załatwiając tą samą ilość spraw. W 2009 roku w USA CarSharing pozwolił na globalne zmniejszenie stężenia CO2 w atmosferze o blisko 483 000 ton, co jest równe połowie wagi mostu Golden Gate.

W Polsce CarSharing dopiero raczkuje. Polityka współdzielenia znana jest dzięki rowerom miejskim Veturilo, dlatego tłumacząc na czym polega CarSharing warto się do nich odwoływać. W porównaniu do rowerów, samochodu Panek CarSharing nie trzeba zwracać w miejsku, gdzie się go wzięło. Nie ma stacji, ani wyznaczonych parkingów. Można go zostawić w granicy strefy Panek, parkowanie w ramach płatnej strefy parkowania jest dla użytkownika Panek CarSharing bezpłatne.

W kwietniu zaczęły się zamknięte testy systemu Panek CasSharing, w czerwcu na ulice Warszawy wyjechało kilka tysięcy testerów, którzy w ramach Wielkiego Testu CarSharingu podróżują za darmo, w zamian zgłaszają swoje wnioski i uwagi do aplikacji i koncepcji usługi. Na ich podstawie udoskonalany jest system.

W pierwszych dniach lipca firma Panek CarSharing zdecydowała się na przedpremierowe udostępnienie usługi dla wszystkich.

-Długo czekaliśmy na premierę naszej aplikacji w App store, także jak tylko pojawiła się w sklepie, postanowiliśmy od razu oddać ją do użytku. Mogą w niej występować jeszcze drobne błędy, ponieważ aplikacją jest ciągle udoskonalana i prowadzone są na niej prace. Nie uniemożliwia to jednak korzystania z usługi- Informuje Katarzyna Panek, rzecznik spółki Panek S.A.

Każda osoba, która chce skorzystać z Panek CarSharing i wypróbować nową hybrydową Toyotę Yaris, może zarejestrować się do systemu już teraz. Rejestracji można dokonać na stronie www.panekcs.pl, lub przez aplikacje w sklepie AppStore i Sklepie Play. Oficjalny start usługi planowany jest na koniec tego tygodnia i połączony będzie z Próbą Bicia Światowego Rekordu Guinnessa w przejeździe największej liczby samochodów hybrydowych, 9 lipca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Więcej o rekordzie znaleźć można na stronie www.panekcs.pl/rekord-guinnessa

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

manicure hybrydowy

Lakiery hybrydowe – co trzeba o nich wiedzieć i jakie kolory są modne?

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza metoda dbania i malowania paznokci. Jest prosta w wykonaniu, a do …